Απενεργοποιήση Adsense

σχετικά με το Google AdSense

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
stevebat
Script Master
Επικοινωνία:

Απενεργοποιήση Adsense

Δημοσίευση από stevebat » 15 Απρ 2012 11:52

Καλημέρα.

Ήρθε και η δικιά μου η σειρά. Σήμερα το πρωί έλαβα ένα μαιλ ότι απενεργοποιήθηκε ο adsense λογαριασμός μου. Τα πήρα λίγο στην αρχή αλλά τι να κάνουμε! Έκανα μια αίτηση επανεξέτασης αλλά νομίζω χαμένος κόπος είναι, δεν περιμένω να μου τον αποκαταστήσουν. Απλά είναι λίγο αδικία γιατί ποτέ δεν είχα κλικ εγώ διαφημίσεις (ευτυχώς υπάρχει το freestuff :D και ήξερα ακριβώς το τι να μην κάνω). Επίσης δεν είχα πάνω από 5ε έσοδα τον μήνα αλλά ούτε παρατήρησα καμιά αύξηση των λινκ τελευταία, για αυτό και λίγο άρχισα να καντηλιαζω. Μάλλον θα στραφώ σε καμιά εναλλακτική ελληνική.
Το ποστ το έκανα έτσι απλά για να ξεσπάσω.

Άβαταρ μέλους
inBlogger
Επικοινωνία:

Απενεργοποιήση Adsense

Δημοσίευση από inBlogger » 15 Απρ 2012 11:55

Πολύ χαλαρά το πήρες..βρε..μπας και έκανες κάτι και δεν μας το λες; :p
• inBlog.gr - Ενημερωτικό blog για SEO, Marketing, Social Media κ.α. ;-)
• w24.gr Forum - Ελληνική κοινότητα για Webmasters, SEO, internet marketing και affiliate marketers.(απο το 2009!)
•Travel Blog

Άβαταρ μέλους
stevebat
Script Master
Επικοινωνία:

Απενεργοποιήση Adsense

Δημοσίευση από stevebat » 15 Απρ 2012 12:02

χαχαχαχαχα τίποτα.
Απλά καντήλιασα και ξεθύμανα

Το πρωί άρχισα να κράζω. Αλλά με τις φωνές δεν βγαίνει τίποτα.

EDIT αν θέλετε να σας δώσω και προσβασή να δείτε άμα λέει κατι αυτό. Γιατι αληθινά σας λέω: δεν έκανα τίποτα το παράνομο

Άβαταρ μέλους
ThyClub
Honorary Member
Επικοινωνία:

Απενεργοποιήση Adsense

Δημοσίευση από ThyClub » 15 Απρ 2012 16:46

welcome to the club. Δεν χρειάζεται να κανεις κατι.. απλά κάποια στιγμή έρχεται η ώρα σου. Είναι το μονο σίγουρο στις μερες μας μετά τον θάνατο και την χρεωκοπία.

Χρονια πολλά καλό πάσχα σε όλους.

Άβαταρ μέλους
adiaforosgr
Επικοινωνία:

Απενεργοποιήση Adsense

Δημοσίευση από adiaforosgr » 15 Απρ 2012 18:09

Θέλεις να μας πεις το site που έπεσε το ban;

Άβαταρ μέλους
stevebat
Script Master
Επικοινωνία:

Απενεργοποιήση Adsense

Δημοσίευση από stevebat » 15 Απρ 2012 21:19

Άβαταρ μέλους
cyberfreak
Honorary Member
Επικοινωνία:

Απενεργοποιήση Adsense

Δημοσίευση από cyberfreak » 15 Απρ 2012 23:24

περιεργο δεν σου ειπαν λογο ετσι με τη μια μπαν?

migz

Απενεργοποιήση Adsense

Δημοσίευση από migz » 16 Απρ 2012 00:17

Μήπως όσοι έκαναν κλικ ήταν σταθερά κάποια συγκεκριμένα άτομα απο το forum σου τα οποία εν άγνοια τους ήθελαν να σε "βοηθήσουν"; Το λέω επειδή βλέπω πως απευθύνεται σε εξειδικευμένο κοινό, που δεν φαντάζομαι να έχει αρκετό organic traffic. Με απλά λόγια, μια ιστοσελίδα -forum στο οποίο να μπαίνουν πχ 100 άτομα, τα ίδια καθημερινώς και κάποιοι απο αυτούς κάνουν κλικ, δεν είναι και ότι καλύτερο για adsense. Επίσης δεν έχεις πολιτική απορρήτου έτσι όπως την απαιτεί η google για να είναι συμβατή με το νόμο. Βασικά δεν έχεις καν πολιτική απορρήτου.

Άβαταρ μέλους
stevebat
Script Master
Επικοινωνία:

Απενεργοποιήση Adsense

Δημοσίευση από stevebat » 16 Απρ 2012 10:00

cyberfreak έγραψε:περιεργο δεν σου ειπαν λογο ετσι με τη μια μπαν?
Όχι αυτό με εκνεύρισε ποιο πολύ.
migz έγραψε:Μήπως όσοι έκαναν κλικ ήταν σταθερά κάποια συγκεκριμένα άτομα απο το forum σου τα οποία εν άγνοια τους ήθελαν να σε "βοηθήσουν"; Το λέω επειδή βλέπω πως απευθύνεται σε εξειδικευμένο κοινό, που δεν φαντάζομαι να έχει αρκετό organic traffic. Με απλά λόγια, μια ιστοσελίδα -forum στο οποίο να μπαίνουν πχ 100 άτομα, τα ίδια καθημερινώς και κάποιοι απο αυτούς κάνουν κλικ, δεν είναι και ότι καλύτερο για adsense. Επίσης δεν έχεις πολιτική απορρήτου έτσι όπως την απαιτεί η google για να είναι συμβατή με το νόμο. Βασικά δεν έχεις καν πολιτική απορρήτου.
Προφανώς έχεις δίκιο. Αλλά καθημερινά δεχόμαστε νέα άτομα, και δεν υπάρχει τίποτα που να δείχνει ότι εγώ προτρέπω τους χρήστες να κλικάρουν στις διαφημίσεις. Τέλος πάντων, δεν πειράζει θα βρω καμιά άλλη υπηρεσία.

Θεώρησα ότι δεν χρειαζόταν να γράψω κάτι παραπάνω από αυτά που περιέχονται στο Αποποίηση Ευθύνης.

Ευχαριστώ για την συμπαράσταση :(

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Απενεργοποιήση Adsense

Δημοσίευση από cordis » 16 Απρ 2012 19:57

bouzouste έγραψε:
Θεώρησα ότι δεν χρειαζόταν να γράψω κάτι παραπάνω από αυτά που περιέχονται στο Αποποίηση Ευθύνης.
κακός... πρέπει να υπάρχει και το
* Η Google, ως τρίτος προμηθευτής, χρησιμοποιεί cookie για να προβάλλει διαφημίσεις στον ιστότοπό σας.

* Η χρήση του DART cookie από τη Google, της επιτρέπει να προβάλλει διαφημίσεις στους χρήστες σας βάσει των επισκέψεών τους στους ιστοτόπους σας και σε άλλους ιστοτόπους στο Διαδίκτυο.

* Οι χρήστες μπορούν να επιλέξουν να μην χρησιμοποιούν το DART cookie με μια επίσκεψη στην πολιτική απορρήτου των διαφημίσεων Google και του δικτύου περιεχομένου.
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
stevebat
Script Master
Επικοινωνία:

Απενεργοποιήση Adsense

Δημοσίευση από stevebat » 16 Απρ 2012 20:00

Ίσως έχεις δίκιο αλλά παρόλα αυτά τώρα το θυμήθηκαν;

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Απενεργοποιήση Adsense

Δημοσίευση από cordis » 16 Απρ 2012 20:03

σίγουρα είναι λίγο τραβηγμένο να είναι από αυτό... το πιο πιθανό είναι να οφείλετε σε επαναλαμβανόμενα κλικ...
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

abloger

Απενεργοποιήση Adsense

Δημοσίευση από abloger » 16 Απρ 2012 20:25

Εϊχες φθάσει σε μεγάλο ποσό?
Ευκαιρία να δοκιμάσεις και εσύ το smowtion
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος abloger την 17 Απρ 2012 18:16, έχει επεξεργασθεί 3 φορές συνολικά.

Άβαταρ μέλους
stevebat
Script Master
Επικοινωνία:

Απενεργοποιήση Adsense

Δημοσίευση από stevebat » 17 Απρ 2012 11:09

Είχα φτάσει, ναι, στα 64.

Ευχαριστώ πολύ για το suggestion θα το δω.

ΥΓ. Σήμερα έλαβα ένα μαιλ ότι και καλά βρίσκετε υπό εξέταση η αίτηση μου

Άβαταρ μέλους
hliast

Απενεργοποιήση Adsense

Δημοσίευση από hliast » 17 Απρ 2012 23:47

cordis έγραψε:
κακός... πρέπει να υπάρχει και το
* Η Google, ως τρίτος προμηθευτής, χρησιμοποιεί cookie για να προβάλλει διαφημίσεις στον ιστότοπό σας.

* Η χρήση του DART cookie από τη Google, της επιτρέπει να προβάλλει διαφημίσεις στους χρήστες σας βάσει των επισκέψεών τους στους ιστοτόπους σας και σε άλλους ιστοτόπους στο Διαδίκτυο.

* Οι χρήστες μπορούν να επιλέξουν να μην χρησιμοποιούν το DART cookie με μια επίσκεψη στην πολιτική απορρήτου των διαφημίσεων Google και του δικτύου περιεχομένου.

συγνωμη επειδη δεν το καταλαβα αυτο πιο πανο και επειδη και εγω χρισιμοποιω adsense και ειμαι νεος με το adsense να πω μια χαζομαρα , τα παραπανω πρεπη να τα αναφερουμε στην σελιδα μας ? οσοι εχουνε adsense

επειδη δεν το καταλαβα μπορειτε να το εξηγισετε

Απάντηση

Επιστροφή στο “Google AdSense”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες