Πέρασμα στοιχείων από πίνακα χωρίς αποθήκευση

Σε αυτή την περιοχή μπορείτε να βρείτε ή να αναζητήσετε πληροφορίες σχετικές με την PHP

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators, PHP Moderators

Απάντηση
sirparis

Δημοσίευση από sirparis » 18 Απρ 2012 13:16

Καλημέρα,

Έχω πολλούς πίνακες σε διαφορετικά link ο καθένας τους, Πώς γίνεται με το που κάνει Log in ο χρήστης να κρατάει το email του και το μοναδικό ID, και καθώς γράφει τα στοιχεία σε κάθε πίνακα με το που πηγαίνει στο επόμενο να κρατάει κάπου όλα τα δεδομένα και στο τέλος να πατάει Αποθήκευση και να τα αποθηκεύει στην βάση.

Σας ρωτάω πολλά, μα έχω μια εργασία και ενώ όλα αποθηκεύονται στην βάση (εχοντας αποθηκευση σε κάθε σελίδα-ΛΑΘΟΣ-) εχουν διαφορετικό ID, οπότε δεν μπορώ να δώ΄΄ολα τα στοιχεία του χρήστη γιατί δεν θα έχουν ίδιο ΙD

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 18 Απρ 2012 17:11

με λίγα λόγια συλλέγεις διάφορα στοιχεία που εισάγει ο χρήστης, αλλά όχι σε μια σελίδα αλλά με ένα σύστημα, ας πούμε, "επόμενη σελίδα" και ζητάς πως θα τα μαζέψεις όλα αυτά σε μια εγγραφή στην βάση;
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

sirparis

Δημοσίευση από sirparis » 18 Απρ 2012 17:30

Κάνει Log in χρήστης,
Τον στέλνει σε ένα link που οδηγεί στην συμπληρωση του 1ου πίνακα,
πατάει αποθήκευση και αποθηκεύεται στην βάση.
Μετά πηγαίνει στον επόμενο πίνακα, συμπληρώνει τα στοιχεια του,
πατάει αποθήκευση και αποθηκεύεται στην βαση κτλ....

Όμως δεν εχουν κοινό γνώρισμα ID( με την MySQL και με εντολές εισάγω δεδομένα και με inner join συνδέω τους πίνακες και ετσι τα δεδομένα μπαίνουν σωστα.)

Στην PHP από το Log in και μετά δεν κρατάει καπου ένα ΙD έσι ώστε να το ακολουθεί μέχρι το τέλος συμπληρωσης της φόρμας για να συνδέονται όλοι οι πίνακες μεταξύ τους.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Και ζητάω όλα να πάνε σε ΜΙΑ εγγραφή στην βάση μου, σε διαφορετικούς πίνακες.

Απάντηση

Επιστροφή στο “PHP Προγραμματισμός”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες