Πρόβλημα στο Format

Προβλήματα που αντιμετωπίζουμε χρησιμοποιώντας τα Windows και τα προγράμματά τους. Νέα & ειδήσεις.

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
forsak3n

Πρόβλημα στο Format

Δημοσίευση από forsak3n » 20 Απρ 2012 13:10

Καλημέρα,

Προσπαθώ να κάνω φορματ στα windows xp αλλά μου προκύπτει ένα πρόβλημα στο bootarisma του cd που ούτε καν περίμενα!Tα πράγματ έχουν ως εξής:
Θέτω ως πρώτη επιλογή boot th dvd μοναδα,βαζω το cd μετα ομως δν μου βγαινει το γνωστο μνμ ''press any key to boot from cd"" αλλά συνεχίζει να βοοταρει κκαι να μπαίνει στα windows..Έχω δοκιμάσει ότι μου ρχεται στο μυαλό αλλά πάλι τα ίδια..
Μπορεί κάποιος να βοηθήσει?

Υ.Γ:Ειμαι καινουργιος στο φορουμ οποτε αν εκανα ποστ στο λαθος section plz μη με κραξετε :hammer:

Άβαταρ μέλους
DGeorge
Honorary Member

Πρόβλημα στο Format

Δημοσίευση από DGeorge » 20 Απρ 2012 16:17

Ίσως 'χαζή' συμβουλή: Στο MENU του BIOS, (απ'όπου -φαντάζομαι- ότι βάζεις το Boot από το CD/DVD), αφού κάνεις τη ρύθμιση, βγαίνεις από το MENU με SAVE των ρυθμίσεων;

Άβαταρ μέλους
hitca
Honorary Member
Επικοινωνία:

Πρόβλημα στο Format

Δημοσίευση από hitca » 20 Απρ 2012 16:31

Δεν διαβάζει σωστά η συσκευή, λόγω προβλήματος ίσως ή κακογραμμένου cd. Εάν μπορείς να την αλλάξεις ή χρησιμοποίησε κάποιο άλλο cd εκκίνησης.
«Μάθε από τα λάθη των άλλων γιατί δε θα προλάβεις να τα κάνεις όλα μόνος σου»
Οι Έλληνες είμαστε «θεατές των λόγων και ακροατές των έργων» (.... ο Θουκυδίδης το είπε !)
«Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Αυτοί που κερδίζουν, αυτοί που χάνουν και αυτοί που καθορίζουν ποιοι κερδίζουν και ποιοι χάνουν! »

forsak3n

Πρόβλημα στο Format

Δημοσίευση από forsak3n » 20 Απρ 2012 23:21

Λοιπόν βρήκα τη λύση το cd δεν ηταν καλο και οχι γραμμενο με .iso(nai vlakeia εμα8α οτι χρειαζεται ενα boot αρχειο)και όλα πήγαν καλά μέχρι στιγμής..Το πράγμα που θέλω να ρωτήσω είναι πως να εγκαταστήσω τα ηχεία..Έχω όλους τους drivers αλλά δεν ξέρω πως.Επίσης,δεν θυμαμαι αν υπηρχε cd εγκαταστασης και το πι8ανοτερο ειναι οτι δεν υπηρχε.

Άβαταρ μέλους
hitca
Honorary Member
Επικοινωνία:

Πρόβλημα στο Format

Δημοσίευση από hitca » 21 Απρ 2012 01:59

Το πρόγραμμα ήχου εξαρτάται απόλυτα από την m/b που έχεις (υποθέτοντας ότι δεν έχεις ξεχωριστή κάρτα ήχου). Θα σημειώσεις ακριβώς τα στοιχεία της και θα πάς στο site του κατασκευαστή της και θα κατεβάσεις το αντίστοιχο αρχείο που διαθέτει για την έκδοση win πού έχεις εγκαταστήσει.
«Μάθε από τα λάθη των άλλων γιατί δε θα προλάβεις να τα κάνεις όλα μόνος σου»
Οι Έλληνες είμαστε «θεατές των λόγων και ακροατές των έργων» (.... ο Θουκυδίδης το είπε !)
«Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Αυτοί που κερδίζουν, αυτοί που χάνουν και αυτοί που καθορίζουν ποιοι κερδίζουν και ποιοι χάνουν! »

Απάντηση

Επιστροφή στο “Windows Software Guide”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες