Μαυρη οθονη

Προβλήματα που αντιμετωπίζουμε χρησιμοποιώντας κάποια από τις συσκευές που απαρτίζουν τους Η/Υ μας.

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Άβαταρ μέλους
Adamosfp

Μαυρη οθονη

Δημοσίευση από Adamosfp » 29 Απρ 2012 11:25

Μονο την μητρικη δεν ελυσα γιατι με αυτο το κουτι ειναι λουκι να την ξανα βαλεις :P δεν βρισκω το μοντελο μπορει να ειναι και μπροστα στα ματια μου αλλα δεν νομιζω καπου ειναι κρυμμενο...τελος παντων

Σε ευχαριστω για την βοηθεια θα παω σε τεχνικους να ρωτησω αν φτιαχνετε ή αν θελει αντικατασταση και θα ξανα κανω ποστ για το αποτελεσμα.και παλι σε ευχαριστω για την βοθεια
τα λεμε

Άβαταρ μέλους
DGeorge
Honorary Member

Μαυρη οθονη

Δημοσίευση από DGeorge » 29 Απρ 2012 12:06

Μην τα παρατάς έτσι ευκολα! Γι'αυτό είμαστε κι εμείς εδώ :lol: :lol:
Πριν απ'οποιαδήποτε ενέργεια (Τεχνικό, κλπ) άλλαξε Τροφοδοτικό.
Τα χαρακτηριστικά του είναι σε ασημί πλακετίτσα, κάπου επάνω του (στο τροφοδοτικό). Τράβα τους ένα Φωτό και στείλ'τα μας να δούμε για τι 'παιδί' πρόκειται. :D :D
Μετά -μάλλον- θα είμαι σε θέση να σου προτείνω και κάποιο ανάλογο (ίσως κι ελαφρώς καλύτερο) :P
Πρόσεχε τις "ευχαριστίες" γιατί κι εγώ ως πρωτοεγγεγραμένος στο Freestuff κάποιες τέτοιες έλεγα... :lol: :lol: Και ιδού: "Οι ευχαριστίες όχι προς τους προηγούμενους, αλλά προς τους επόμενους... Αυτούς που -κάποτε- θα έρθουν και θα ζητήσουν και τη δική σου βοήθεια, άποψη, γνώμη, γνώση" Τότε φαίνονται αν και κατά πόσο τις εννοούσαμε :wink: :wink:
Όταν 'κολλάς' στο υπέροχο αυτό Forum, μετά αρχίζουν τα διάφορα (ηθική υπευθυνότητα - φιλότιμο κλπ)

Άβαταρ μέλους
Adamosfp

Μαυρη οθονη

Δημοσίευση από Adamosfp » 29 Απρ 2012 13:10

Πιο πολυ ευχαριστω για τα reply γιατι αν μιλαγα μονος μου επειδη δεν φημηζομαι για την υπομονη και τα νευρα μου το pc πιθανων να ηταν σε κανα ποταμι εδω διπλα του Βερολινου :D

DGeorge τα χαρακτηριστικα ειναι στο λινκ που εβαλα τωρα το παρατηρησα απλως κανε scroll down

www.delta.com.tw/product/ps/sps/clone/d ... 081114.pdf

Άβαταρ μέλους
DGeorge
Honorary Member

Μαυρη οθονη

Δημοσίευση από DGeorge » 29 Απρ 2012 13:59

Τώρα με το Βερολίνο με 'βραχυκύκλωσες' αρκετά. ...Πού είσαι;
Για τροφοδοτικάκι βρήκα π.χ. αυτό εδώ σε 850Watt.
Έβαλα "850Watt power supply" στο Google, κι έγινε χαμός. Βρίσκεις κάπου ότι θέλεις (ακόμα κι από θέμα τιμής - χρόνου παράδοσης κλπ).
Βέβαια θα μπορούσες να 'παίξεις' και με 800Watt... Αλλά με δυό κάρτες γραφικών... Δεν ξέρω αν θ'αντέξει για πολύ!
Φίλε μου, αν ρωτήσεις μέλη πολύ πιο πεπειραμένα από εμένα στο PC Hardware, θα σου πουν -κι αυτοί- ότι η υπομονή είναι must με πολλά αστέρια. Κουράγιο και θα βρεθεί η λύση :D :D
Άντε ορέ :D Ακόμα κι από την εταιρεία, που μου έστειλες, σου βρήκα αυτό εδώ. Από λεφτάκια μη με ρωτάς...
Ψάξ'το εκεί. Αλλά ως τροφοδοτικό σού υπερ-κάνει :D

Άβαταρ μέλους
Adamosfp

Μαυρη οθονη

Δημοσίευση από Adamosfp » 29 Απρ 2012 16:05

Βερολινο μενω το ειπα εξαρχης οτι ειμαι γερμανια :roll:
λεω να ψαχτω πρωτα εδω στα μαγαζια πρωτου παραγγειλω απο e shop γιατι βαριεμαι να περιμενω ωστοσο θα εχω στο νου μου αυτο που μου προτεινες :hammer: :hammer:

Άβαταρ μέλους
DGeorge
Honorary Member

Μαυρη οθονη

Δημοσίευση από DGeorge » 29 Απρ 2012 17:16

Adamosfp έγραψε:......το κακο ειναι οτι μολις μετακομισα γερμανια και δεν εχω κανεναν γνωστο να δανειστω πραγματα για να δω τι φταιει...
:oops: :oops: Sorry! Στραβομάρα! "Ου γαρ έρχεται μόνον!" και όλα τα σχετικά.
Ελπίζω κι εύχομαι καλό ξεμπέρδεμα στην αγορά του νέου Τροφοδοτικού :pint: :pint:

Άβαταρ μέλους
DGeorge
Honorary Member

Μαυρη οθονη

Δημοσίευση από DGeorge » 02 Μάιος 2012 08:36

Καλημέρα και Καλό μήνα :D :D
Εννοείται -βέβαια- ότι περιμένουμε κι εμείς, να μας ενημερώσεις, για ό,τι κι αν γίνει :wink: :D

Άβαταρ μέλους
Adamosfp

Μαυρη οθονη

Δημοσίευση από Adamosfp » 02 Μάιος 2012 13:00

σημερα υποτιθεται οτι θα ερθει ενας με ενα τροφοδοτικο για δοκιμη...για να δουμε...

καλο μηνα :pint:

Άβαταρ μέλους
DGeorge
Honorary Member

Μαυρη οθονη

Δημοσίευση από DGeorge » 02 Μάιος 2012 16:10

Άντε...! Καλά αποτελέσματα στην εξέταση :lol: :lol:

Άβαταρ μέλους
Adamosfp

Μαυρη οθονη

Δημοσίευση από Adamosfp » 03 Μάιος 2012 19:20

Καλησπερα :pint:

το ξανασκεφτηκα και ειπα να μην τον φωναξω γιατι να πληρωσω τσαμπα την επισκεψη?θα παρω ετσι και αλλιως τροφοδοτικο και αν δεν δουλεψει μετα τον φωναζω τον καημενο :lol:

εκατσα και ελιωσα στο pc hardware και ειδα οτι πρεπει καθε 6 μηνες-1 χρονο να κανεις αντικατασταση στην παστα στο ψυχτη του cpu.ισχυει?

Άβαταρ μέλους
Adamosfp

Μαυρη οθονη

Δημοσίευση από Adamosfp » 03 Μάιος 2012 23:54

πως σου φαινετε αυτο το τροφοδοτικο?

Άβαταρ μέλους
DGeorge
Honorary Member

Μαυρη οθονη

Δημοσίευση από DGeorge » 04 Μάιος 2012 08:52

1) Φρόντισε να έχει τα ίδια -τουλάχιστον- φισάκια εξόδου τροφοδοσίας με αυτό που έχεις.
2) Αν μπορείς (οικονομικά) δώσ'του 50Watt ακόμα (εφ'όσον πρόκειται να ξαναπαίξεις με δύο κάρτες γραφικών).
3) Αν όλα αυτά πληρούνται, (και με κάποια καλή εγγύηση), τότε -από εμένα- ΟΚ.
Adamosfp έγραψε:εκατσα και ελιωσα στο pc hardware και ειδα οτι πρεπει καθε 6 μηνες-1 χρονο να κανεις αντικατασταση στην παστα στο ψυχτη του cpu.ισχυει?
Γενικά, ίσως και να ισχύει... Τι να πουν όμως μηχανήματα (ακόμα κι επαγγελματικά), που λειτουργούν άψογα επί χρόνια, χωρίς το παραμικρό πείραγμα της πάστας :question:
Φαντάζεσαι, -ανά ~εξάμηνο- κάποιος SERVER (στην IBM -λέμε τώρα και καμμιά μ@κία :lol: :lol: ) να κλείνει για αλλαγή της πάστας :question: :o :lol: :question:
Αν χρειάζεται κάτι τέτοιο, θα σ'το μαρτυρήσει, είτε κάποια εφαρμογή ελέγχου της θερμοκρασίας στη CPU, είτε το αντίστοιχο (τμήμα θερμοκρασιών) από το BIOS.

Άβαταρ μέλους
Adamosfp

Μαυρη οθονη

Δημοσίευση από Adamosfp » 08 Μάιος 2012 00:18

κακα μαντατα..πριν λιγο αγορασα το xfx pro 750w to συνδεσα και τιποτα...κατι παιζει με μητρικη και καρτες γραφικων θα το πεταξω απο το παραθυρο

Άβαταρ μέλους
DGeorge
Honorary Member

Μαυρη οθονη

Δημοσίευση από DGeorge » 08 Μάιος 2012 08:45

Πολλή Καλημέρα σου :D :D
Πριν το 'χαντακώσεις' :D , κοίταξε, μήπως και βρεις άλλη Motherboard (ίσως φτηνότερη από καινούργιο PC).
Βέβαια, θα χρειαστείς κάποια -μικρή- πείρα για την εγκατάσταση της CPU σου... (Αν δεν είναι κι αυτή μπλεγμένη στο όλο πρόβλημα.) Ωστόσο 'σε παίρνει' να αλλάξεις πρώτα τη Motherboard, καθώς θα είναι σίγουρα αρκετά φτηνότερη από καινούργια CPU, πολύ δε περισσότερο φτηνότερη από καινούργιο PC.
Φρόντισε η νέα σου Motherboard να δέχεται τη CPU σου, και -ίσως- κάποια κάρτα γραφικών σου, και 'βουρ στον πατσά'. :lol:

Άβαταρ μέλους
Adamosfp

Μαυρη οθονη

Δημοσίευση από Adamosfp » 08 Μάιος 2012 14:21

θα το παω σε εναν "ειδικο" πρωτα και μετα φουντο στο γκρεμο :hammer: :hammer: :hammer: :D :D :D

Απάντηση

Επιστροφή στο “PC Hardware”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες