Ο τίτλος του site εμφανίζεται στα αγγλικά

Joomla! forum. Joomla! Questions and Answers.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators, PHP Moderators

Απάντηση
stelllios

Δημοσίευση από stelllios » 30 Απρ 2012 01:16

Καλημέρα, παιδιά είμαι νέος στο σχεδιασμό ιστοσελίδων και έχω μια απορία. έκανα ένα site με joomla, το δήλωσα και στο google, αλλά όταν πάω να το αναζητήσω, το εμφανίζει με τίτλο στα αγγλικά.
Δηλαδή γράφω "φροντιστήριο πράξις σερρες" και το εμφανίζει ως 5ο αποτέλεσμα ως "frontistirio praxis serres".
Που έχω κάνει το λάθος και βγαίνει στα αγγλικά; Δυστυχώς έψαξα τόσο στο index.php όσο και σε όλα τα meta που έχω προσθέσει και δεν βρήκα πουθενά κάτι.Υπάρχει περίπτωση να το δήλωσα έτσι στο google; Αν ναι μπορώ να το αλλάξω; Δεν βρίσκω στο google webmaster κατι που να ταιριάζει...
Ευχαριστώ προκαταβολικά...
Το url ειναι www.praxis.hostei.com

Άβαταρ μέλους
nackgr
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nackgr » 30 Απρ 2012 09:14

Καλημερα

πηγαινε menus - main menu - επελεξε το πρωτο (αυτο που εχεις και frontpage) στην δεξια μπαρα θα εχει ενα box "parameters system" εκει λεει page title συμπληρωσε αυτο που θες και πες μας αποτελέσματα , μπορει να μην γινει αμεσως περιμενε 1-2 μερες .. αυτο νομιζω θα το φτιαξει το προβλημα σου
αυταααααααααααα...
e-Byte.gr
Dafuq.gr

stelllios

Δημοσίευση από stelllios » 30 Απρ 2012 20:37

nackgr έγραψε:Καλημερα

πηγαινε menus - main menu - επελεξε το πρωτο (αυτο που εχεις και frontpage) στην δεξια μπαρα θα εχει ενα box "parameters system" εκει λεει page title συμπληρωσε αυτο που θες και πες μας αποτελέσματα , μπορει να μην γινει αμεσως περιμενε 1-2 μερες .. αυτο νομιζω θα το φτιαξει το προβλημα σου
Λοιπόν φίλε, πήγα στο joomla στο πρώτο menu, επέλεξα το menu item "φροντιστήριο πράξις¨που είναι και η αρχική σελίδα...Δεν βρήκα επιλογή parameters system. Μήπως εννοούσες το metadata description; παντως αυτό το άλλαξα.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Joomla! γενικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες