Νέα Σελίδα !

Θέλετε την γνώμη των άλλων για την σελίδα σας; Τότε βρίσκεστε στο σωστό μέρος.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
megsk

Νέα Σελίδα !

Δημοσίευση από megsk » 02 Μάιος 2012 13:25

Θα ήθελα να μου πείτε τη γνώμη σας για την νέα ιστοσελίδα την οποία δημιούργησα. Η ιστοσελίδα έχει ως βάση το wordpress και δημιούργησα ένα custom template για να την υποστηρίξω. Θα ήθελα τη γνώμη σας είτε για λειτουργικές αλλά και αισθητικές παρεμβάσεις που θα μπορούσα να κάνω , από ότι θα δείτε έχω χρησιμοποιήσει αρκετά την html5 και css3 ενώ προσπάθησα να έχω fallback εώς ie7 . www.mixailidιs.gr είναι η ιστοσελίδα . Εάν θα θέλατε θα μπορούσατε να μου πείτε και πόσο θα κοστολογούσατε μια τέτοια δουλειά. Συμπληρώνω ότι έχω προσφέρει και υπηρεσίες seo στην ιστοσελίδα που θα εμφανιστούν σε λίγο καιρό καθώς είναι πολύ νέα αλλά και τα plugins όπως το accordion και το slider τα έχω μορφοποιήσει για το wordpress. Ευχαριστώ προκαταβολικά.

megsk

Νέα Σελίδα !

Δημοσίευση από megsk » 02 Μάιος 2012 13:49

Κάτι συμβαίνει με το link που σας έδωσα το link είναι http://www.mixailidis.gr

megsk

Νέα Σελίδα !

Δημοσίευση από megsk » 02 Μάιος 2012 18:30

To ότι δεν έχω κανένα μήνυμα σημαίνει ότι είναι καλή η οτι δεν είναι άξια σχολιασμού?

useasdf

Νέα Σελίδα !

Δημοσίευση από useasdf » 03 Μάιος 2012 13:08

Τονίζω ότι τα παραπάνω είναι προσωπική άποψη, και δεν σκοπός δεν είναι σε καμία περίπτωση να σε προσβάλλω. Εξηγούμαι για να μην παρεξηγούμαι ;)

Προσωπικά δεν τρελάθηκα κιόλας...Οι λόγοι:
1) Το λογότυπο φαίνεται "θολό"...βασικό γιατί ειναι το πρώτο που χτυπάει στο μάτι.
2) Το slider με τα λογότυπα κάτω τρέχει σαν τρελό, νομίζω ζαλίστηκα...δοκίμασε να κάνεις κάτι που θα τα δείχνει σε 3άδες/4άδες και θα κάνει scroll ανά διαστήματα. + ότι με το που φτάνει στο τέλος κάνει ένα "κόψιμο" για να ξαναπάει στην αρχή, δεν είναι ιδιαίτερα ομαλό.
3) Το accordion νομίζω ότι είναι πολύ σκούρο...γενικότερα αν και καλή η ιδεά των αποχρώσεων του γκρι με λίγο πορτοκαλί, θεωρώ ότι θα έπρεπε οι διαβαθμίσεις να μην είναι τόσο απότομες, παρα μόνο σε περιπτώσεις όπως π.χ. το μενού που πρέπει να ξεχωρίζει (το οποίο είναι το μόνο το οποίο δεν κάνει έντοντα αντίθεση με το φόντο).
4) Το footer φαίνεται πολύ άσχημο, ίσως λόγω μαύρου σε γκρι; Δοκίμασε άσπρο ίσως δείξει καλύτερα.
5) Γενικότερα σαν σχεδιασμός φαίνεται πολύ απλοϊκός, και όχι με την καλή έννοια...το περιεχόμενο φαίνεται σχεδόν "πεταμένο" μέσα με πολύ βασική μορφοποίηση. Τα προϊόντα μόνο μου άρεσαν σαν ιδέα, αν και πάλι κάτι τους λείπει στην υλοποίηση...

Εστιάζω στο εικαστικό κομμάτι γιατί βλέπω ότι από άποψη λειτουργιών δεν έχει κάτι ιδιαίτερο, εκτός κι αν θεωρείς ιδιαίτερο το accordion και το slider ;)

Απάντηση

Επιστροφή στο “Θέλω την γνώμη σας για την Σελίδα μου...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες