Λογαριασμος στο adsense

σχετικά με το Google AdSense

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
dimitris_gr
Επικοινωνία:

Λογαριασμος στο adsense

Δημοσίευση από dimitris_gr » 06 Μάιος 2012 22:50

Kαλησπέρα.Μια βοήθεια παιδιά. Έλαβα πριν ενα e-mail οτι διαγράφηκε ο λογαριασμός μου.Δεν κατάλαβα τον λόγο??? Έκανα εγώ κάτι?Για ποιους λόγους διαγράφετε ένας λογαριασμός?

Παραθέτω το e-mail όπως το έλαβα αλλά δεν κατάλαβα το (δημιουργεί κινδύνους πρόκλησης μη έγκυρης δραστηριότητας) βρε παιδιά τι σημαίνει?

Γεια σας,

Μετά από έλεγχο των αρχείων μας, διαπιστώσαμε ότι ο λογαριασμός σας στο AdSense δημιουργεί κινδύνους πρόκλησης μη έγκυρης δραστηριότητας. Καθώς έχουμε ευθύνη να προστατεύουμε τους διαφημιζόμενους του AdWords από αυξημένο κόστος λόγω μη έγκυρης δραστηριότητας, θεωρούμε ότι είναι απαραίτητη η απενεργοποίηση του λογαριασμού σας στο AdSense. Το οφειλόμενο υπόλοιπό σας και το μερίδιο της Google από τα έσοδα θα επιστραφούν στο ακέραιο στους διαφημιζόμενους που επηρεάζονται.

Θα πρέπει να κατανοήσετε ότι λαμβάνουμε αυτά τα μέτρα για να διατηρήσουμε την αποτελεσματικότητα του διαφημιστικού συστήματος της Google και συγκεκριμένα τη σχέση διαφημιζόμενου-εκδότη. Κατανοούμε ότι αυτό μπορεί να σας ταλαιπωρήσει και σας ευχαριστούμε εκ των προτέρων για την κατανόηση και τη συνεργασία.

Εάν έχετε τυχόν απορίες ή ανησυχίες σχετικά με ενέργειες που έχουμε πραγματοποιήσει, τον τρόπο υποβολής ένστασης για αυτήν την απόφαση ή για μη έγκυρη δραστηριότητα γενικά, μπορείτε να βρείτε περισσότερες πληροφορίες στη διεύθυνση

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Λογαριασμος στο adsense

Δημοσίευση από cordis » 06 Μάιος 2012 22:54

μόνο στο forum μέσα είχες διαφημίσεις;
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

dimitris_gr
Επικοινωνία:

Λογαριασμος στο adsense

Δημοσίευση από dimitris_gr » 06 Μάιος 2012 23:04

Ναι μόνο εκεί,δυο κεντρικά πάνω αριστερά δεξιά μια μετά το πρώτο θέμα και μια στο κάτω μέρος του forum. :oops:

Άβαταρ μέλους
michalis1984

Λογαριασμος στο adsense

Δημοσίευση από michalis1984 » 06 Μάιος 2012 23:20

Παίζαν και τα 4? 3 δεν είναι το όριο :-/
best seller

dimitris_gr
Επικοινωνία:

Λογαριασμος στο adsense

Δημοσίευση από dimitris_gr » 06 Μάιος 2012 23:35

Ναι 3 είναι το όριο, δεν είχα ενεργω/σει και της 4, οι 3 ήταν on.

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Λογαριασμος στο adsense

Δημοσίευση από cordis » 07 Μάιος 2012 00:04

μήπως αυτή που ήταν μετά το πρώτο post δεν ήταν ξεκάθαρο ότι ήταν διαφήμιση και μπορούσε να μπερδευτεί με το περιεχόμενο;
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

dimitris_gr
Επικοινωνία:

Λογαριασμος στο adsense

Δημοσίευση από dimitris_gr » 07 Μάιος 2012 00:16

Όταν λες να μπερδευτεί? Δεν σε κατάλαβα.

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Λογαριασμος στο adsense

Δημοσίευση από cordis » 07 Μάιος 2012 00:23

να νομίζει κάποιος ότι είναι περιεχόμενο του forum και όχι διαφήμιση.
- follow me @twitter

dimitris_gr
Επικοινωνία:

Λογαριασμος στο adsense

Δημοσίευση από dimitris_gr » 07 Μάιος 2012 00:32

Αυτό το σημείο έμοιαζε κάπως σαν μήνυμα. Ήταν έτσι 4 μήνες περίπου,λες να ήταν αυτή η αιτία?Και πως το είδαν μπαίνουν και κάνουν ελέγχο?? Ούτε μια προειδοποίηση πρώτα?
Αν και δεν είχα μόνο κείμενο αλλά και εικόνα παντού,αρα λίγο δύσκολο να μοιάζει για μήνυμα.

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Λογαριασμος στο adsense

Δημοσίευση από cordis » 07 Μάιος 2012 00:35

αν έμοιαζε... το πιο πιθανό είναι να ήταν και η αιτία...

φυσικά και μπαίνουν και κάνουν έλεγχο, ειδικά αν κάποιος τους το σφύριξε. :p
- follow me @twitter

dimitris_gr
Επικοινωνία:

Λογαριασμος στο adsense

Δημοσίευση από dimitris_gr » 07 Μάιος 2012 00:42

Τωρα που το λες μπηκα σε ενα γνωστο μου forum που είμαι γραμμένος 10 χρόνια. Εκεί είχε ακριβως τα ιδια με μενα, 2 στην αρχικη σελιδα, και μια κατω απ το πρωτο θεμα.Απ οτι ειδα της εχει βγαλει και αυτος της διαφημίσεις..Λες οντως να ειναι αυτη η αιτια???Τωρα τι κανουμε δεν υπαρχει λυση?Απ οτι ειδα δεν δεχονται νεο λογαριασμό....

Άβαταρ μέλους
michalis1984

Λογαριασμος στο adsense

Δημοσίευση από michalis1984 » 07 Μάιος 2012 00:48

Για παράδειγμα, εαν είχες τα Link της διαφήμισης εκείνο το βαθύ μπλέ (η με αλλα χρωματα που μπορείς να χρησιμοποιείς και θα μπορούσαν να μπερδευτούν) που έχεις για τους συνδέσμους στο forum και το κείμενο της διαφήμισης εκείνο το γκρι που έχεις στο forum για τα περιγραφικά κείμενα της κάθε κατηγορίας τότε αυτός είναι ενας πιθανός λόγος.

Πάντως στο cache που υπάρχει απο 1/5/12, εαν το ανοίξεις με IE, φαίνονται 4 θέσεις adsense ενεργες, αν και λογικά διαφημισεις θα εβγαιναν μονο στις 3. Δυστυχώς τώρα μόνο υποθέσεις μπορούμε να κάνουμε.. Είχες παρατηρήσει οτιδήποτε περίεργο τελευταίως;
best seller

dimitris_gr
Επικοινωνία:

Λογαριασμος στο adsense

Δημοσίευση από dimitris_gr » 07 Μάιος 2012 01:22

Aπο χρώμα είχα επιλέξει τα προ επιλεγμένα δεν είχα βάλει δικά μου, είχα κείμενο και εικόνες.Το script που έτρεχα τον κώδικα ειχε επιλογή για να φαίνεται σαν μήνυμα σε αυτο το μέρος η διαφήμιση και το ειχα επιλέξει για να μην φαίνεται πολύ άσχημα στο ματι καταλαβαίνετε,αλλα που να το ήξερα οτι υπάρχει πρόβλημα???? Ψάχνω να βρω καμιά προ-αποθηκευμένη σελίδα για να δείτε πως το έβγαζε αλλά δεν βρίσκω. Τίποτα το περίεργο δεν ειχα δει μέχρι κι προχθές που ειχα μπει στον λογαριασμό μου ήταν ολα οκ.
4 ήταν οι θέσεις όντως απ οτι ειδα τώρα αλλά την τέταρτη δεν την έβγαζε παντού. Έβγαινε σε σελίδες που έλλειπε μια απο της άλλες,αρα πάντα 3 έπαιζαν.

dimitris_gr
Επικοινωνία:

Λογαριασμος στο adsense

Δημοσίευση από dimitris_gr » 11 Μάιος 2012 02:05

Μήπως γνωρίζετε το λινκ που μπορώ να τους στείλω για να επανεξετάσουν το θέμα μου? Έψαξα στο help αλλά δεν βρήκα κάτι σχετικό.

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Λογαριασμος στο adsense

Δημοσίευση από cordis » 12 Μάιος 2012 21:52

για κάνε το Appeal a Violation Notification από εδώ...
https://support.google.com/adsense/bin/ ... &ctx=topic
- follow me @twitter

Απάντηση

Επιστροφή στο “Google AdSense”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες