Χρηση paysafecard ωσ τροπο πληρωμησ

Μια περιοχή για το WordPress, αυτή την δημοφιλή δωρεάν πλατφόρμα για blogging

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators, PHP Moderators

Απάντηση
geomagas
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από geomagas » 03 Απρ 2014 20:50

Δεν φτιάχνω κάτι. Παράδειγμα έφερα.
Απλά μου φαίνεται περίεργο που δίνουν test account στον ιδιοκτήτη του site (και πρέπει να είναι και εταιρία!) και δεν μπορεί ένας developer να έχει πρόσβαση σε αυτά.

Με το paypal, δεν χρειάστηκε ποτέ να επικοινωνήσω με κανέναν! :-?

AntonisKo

Δημοσίευση από AntonisKo » 06 Απρ 2014 15:08

Δεν έχω ασχοληθεί με το θέμα αλλά μου γεννήθηκε μια απορία και αν ξέρει κάποιος καλό είναι να μου πει. Πως πολλοί τράκερ με πειρατικό υλικό έχουν πλέον την επιλογή του donate με paysafe? Έχουν κάποια εταιρεία από πίσω ή κάνουν αλλιώς μετατροπή? Εκτός αν μπέρδεψα κάτι οπότε sorry για το offtopic (αν και έτσι κι αλλιώς δεν ήταν πολύ σχετικό αυτό που ρωτάω)

Άβαταρ μέλους
Firefast

Δημοσίευση από Firefast » 07 Απρ 2014 11:16

AntonisKo έγραψε:Δεν έχω ασχοληθεί με το θέμα αλλά μου γεννήθηκε μια απορία και αν ξέρει κάποιος καλό είναι να μου πει. Πως πολλοί τράκερ με πειρατικό υλικό έχουν πλέον την επιλογή του donate με paysafe? Έχουν κάποια εταιρεία από πίσω ή κάνουν αλλιώς μετατροπή? Εκτός αν μπέρδεψα κάτι οπότε sorry για το offtopic (αν και έτσι κι αλλιώς δεν ήταν πολύ σχετικό αυτό που ρωτάω)
Πρέπει να βγαίνουμε off topic...

Υπάρχουν αρκετοί τρόποι να μετατρέψεις μια paysafe σε μετρητά οι περισσότερες με μεγάλες παρακρατήσεις όμως . Εφόσον όλα τα bonus και τα λοιπά σε αυτές τις σελίδες γίνονται χειροκίνητα προφανώς δεν έχουν άμεση σχέση με την paysafecard και χρησιμοποιούν άλλες οδούς. Μια πρόχειρη λύση που μου έρχεται είναι να τα φορτώνουν σε κάποια στοιχηματική εταιρία και να τα τραβάνε μετά από εκεί με μηδενική προμήθεια.
It's not technology....It's what you do with it.

Άβαταρ μέλους
Nik0s21

Δημοσίευση από Nik0s21 » 07 Απρ 2014 15:48

Firefast έγραψε:
AntonisKo έγραψε:Δεν έχω ασχοληθεί με το θέμα αλλά μου γεννήθηκε μια απορία και αν ξέρει κάποιος καλό είναι να μου πει. Πως πολλοί τράκερ με πειρατικό υλικό έχουν πλέον την επιλογή του donate με paysafe? Έχουν κάποια εταιρεία από πίσω ή κάνουν αλλιώς μετατροπή? Εκτός αν μπέρδεψα κάτι οπότε sorry για το offtopic (αν και έτσι κι αλλιώς δεν ήταν πολύ σχετικό αυτό που ρωτάω)
Πρέπει να βγαίνουμε off topic...

Υπάρχουν αρκετοί τρόποι να μετατρέψεις μια paysafe σε μετρητά οι περισσότερες με μεγάλες παρακρατήσεις όμως . Εφόσον όλα τα bonus και τα λοιπά σε αυτές τις σελίδες γίνονται χειροκίνητα προφανώς δεν έχουν άμεση σχέση με την paysafecard και χρησιμοποιούν άλλες οδούς. Μια πρόχειρη λύση που μου έρχεται είναι να τα φορτώνουν σε κάποια στοιχηματική εταιρία και να τα τραβάνε μετά από εκεί με μηδενική προμήθεια.

Ποιοι είναι οι τρόποι και ποιοι είναι νόμιμοι ?

Εγώ αυτο που καταλαβαινω οτι για να εισαι νομιμος με την paysafe θα πρέπει να κάνεις την διαδικασία που απαιτείται και μετά αυτοι θα σου δωσουν ενα account . Σου δίνουν και κάποιο plugin για να φαίνεται στο site σου οτι επίσημα συνεργάζεσαι με την paysafe???
Γιατί εγώ που βλέπω οτι κυκλοφορούνε τόσα site που δέχονται πληρωμή με paysafe, πώς θα ξέρω εαν ειναι νόμιμα ή οχι ; Υπάρχει τρόπος;

Όσον αφορά αυτο με τις στοιχιματικές εταιρείες , κατηγορείσαι για ξεπλυμα.

Κάποιος που ξέρει όλη την διαδικασια μπορεί να την πει ολοκληρωμένη ;

ευχαριστω πολύ

Άβαταρ μέλους
Firefast

Δημοσίευση από Firefast » 07 Απρ 2014 15:56

Φυσικά και δεν παροτρύνω κανέναν να χρησιμοποιήσει κάποιο από αυτούς τους τρόπους,που και σαφώς είναι παράνομοι. Απλά απάντησα στο πως σκέφτομαι ότι κάποια torrentadika τραβάνε τις paysafe.

Τώρα για την βασική ερώτηση του θέματος δεν γνωρίζω και συγνώμη για το μικρό off topic. :lol:
It's not technology....It's what you do with it.

Απάντηση

Επιστροφή στο “WordPress γενικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες