Προώθηση event μέσω facebook?

Internet Marketing, Social Media watch

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
searchman

Δημοσίευση από searchman » 12 Μάιος 2012 10:07

Παιδιά θα αναλάβω κάποιες συναυλίες και θέλω να προωθήσω τις ημερομηνίες μέσω facebook.
Διάβασα οτι βρήκα εδώ μέσα αλλά έχω ακόμα κάτι απορίες.
1, Μπορώ να βάλω προσφορά και να την κοινοποιήσω παντού?
2, Μπορώ να βρώ κάποιο tutorial πως να κάνω μια εφαρμογή και να μπαίνει ο άλλος στον διαγωνισμό για δωρεάν προσκλήσεις?
3, Επίσης στο per click ποιά η διαφορά αν βάλω 0,01 και όχι 0,11 που μου προτείνει το fb?
4, Επίσης έχω έναν ατομικό λογαριασμό και θέλω να τον κάνω σελίδα γιατί έχω ήδη 5000 φίλους και δεν μπορώ να δεχτώ άλλους.γίνετε να τους μεταφέρω εκεί?ακόμα και αυτούς που περιμένουν για να τους δεχτώ?

Δεν βρήκα σχετικές ερωτήσεις στο forum και γι αυτό ρωτάω.
ευχαριστώ

tango

Δημοσίευση από tango » 12 Μάιος 2012 15:33

searchman έγραψε: 3, Επίσης στο per click ποιά η διαφορά αν βάλω 0,01 και όχι 0,11 που μου προτείνει το fb?
Θα πάρεις τα απομεινάρια των διαθέσιμων κλικς, αφού προφανώς το σύστημα θα τα δώσει πρώτα στους άλλους. Ανάλογα με το όριο που ξοδεύουν αυτοί την μέρα, μπορεί να μείνει τπτ και για σένα ή όχι.

kostasdhm

Δημοσίευση από kostasdhm » 16 Μάιος 2012 14:45

Δεν γίνεται αυτόματα να μεταφέρεις φίλους από το προσωπικό σου προφίλ σε σελίδα στο Facebook. Θα πρέπει να προσκαλέσεις τους φίλους σου ώστε να κάνουν Like και να γίνουν Fan της σελίδας σου. Για τη διαφήμισει δεν μπορώ να ασχοληθώ γιατί δεν έχω κάνει ποτέ.
Διπλωματικές Εργασίες -
Εργασίες ΕΑΠ

Απάντηση

Επιστροφή στο “Internet Marketing, Social Media watch”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες