freelancer.com και SEO

Search Engine Optimization, Search Engine Positioning, Τρόποι προώθησης των σελίδων μας

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators, SEM Moderators

Απάντηση
antonis2012

freelancer.com και SEO

Δημοσίευση από antonis2012 » 14 Μάιος 2012 01:28

Θα ήθελα την γνώμη σας για το freelancer.com και την αξιοπιστία των freelancers που ασχολούνται με το SEO. Συγκεκριμένα είμαι ιδιοκτήτης ενώ ηλεκτρονικού καταστήματος και θέλω να ανεβάσω τη σελίδα μου για 5-6 λέξεις στο google.gr και μόνο. Υπάρχουν στο freelancer άτομα που ασχολούνται με ελληνικά site; Ή μήπως δεν παίζει ρόλο από που είναι ο άλλος; Έχει κανείς σας παρόμοια εμπειρία με ελληνικό site στο freelancer.com; Έχεται κάποιον δοκιμασμένο να μου προτείνετε; Ίσως κάποιο άλλο παρόμοιο site;

Ευχαριστώ πολύ.

kostasdhm

freelancer.com και SEO

Δημοσίευση από kostasdhm » 14 Μάιος 2012 10:22

Αν οι λέξεις κλειδιά ποθ θέλεις να δουλέψεις είναι ελληνικές πιστεύω ότι θα πρέπει να ξεκινήσεις από μία βελτιστοποίηση SEO εντός της ιστοσελίδας σου (Titles, Meta Description, Headings, Image Tags...περιεχόμενο).
Για να γίνει αυτό καλό θα είναι αυτός που θα προσλάβεις να ξέρει τη γλώσσα.
Δεν έχω εμπειριά με άτομα από το freelancer.com
Προσωπικά γνωρίζω ένα freelancer SEO. Αν ενδιαφέρεσαι μπορείς να μου στείλεις μήνυμα και να σου δώσω τα στοιχεία του.
Διπλωματικές Εργασίες -
Εργασίες ΕΑΠ

megsk

freelancer.com και SEO

Δημοσίευση από megsk » 14 Μάιος 2012 13:29

Η άποψη μου είναι ότι στον τομέα του seo ότι πληρώνεις παίρνεις . Δηλαδή θα πρέπει να πληρώσεις αρκετά για έναν καλό writer και γνώστη για submission article σε high rank . Επίσης πρέπει να έχεις υπομονή γιατί organic seo ίσως αργήσει να δείξει αποτελέσματα. Σκέψου και το analytics γιατί αν οι λέξεις που θέλεις ίσως να σου φέρουν καλύτερα αποτελέσματα με σωστό analytics. Όλα αυτά τα λέω γιατί στο freelancer.com οι δουλείες γίνονται με κάποιον που δεν ξέρεις την αξία του και μπαίνεις σε μια διαδικασία πονταρίσματος. Καλύτερα θα ήταν εάν το site είναι ελληνικό να επιλέξεις Έλληνα γιατί πιστεύω για το google.gr θα πάρεις καλύτερα αποτελέσματα λόγο relative από high gr sites με καλά άρθρα. Αν θες τπτ άλλο πες

scor

freelancer.com και SEO

Δημοσίευση από scor » 18 Μάιος 2012 08:06

Συμφωνώ, ότι θα πρέπει να επιλέξεις άνθρωπο όπου θα είναι από Ελλάδα, όπου γνωρίζει τον ανταγωνισμό και την γλώσσα, καθώς βάση αυτού θα μπορέσει να βελτιώσει την θέση της ιστοσελίδας σου.

Οι freelancer του εξωτερικού δεν θα μπορέσουν να σου προσφέρουν ένα onsite seo καθώς θα είναι δύσκολο να υποστηρίξουν την γλώσσα, (εκτός αν είναι αγγλικό το site σου.)
: - )

tango

freelancer.com και SEO

Δημοσίευση από tango » 18 Μάιος 2012 17:39

Και ποιός χ****** για το onsite seo? :D

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

freelancer.com και SEO

Δημοσίευση από cordis » 18 Μάιος 2012 21:40

είναι βαρετό να γράφεις περιεχόμενο... :)
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

scor

freelancer.com και SEO

Δημοσίευση από scor » 19 Μάιος 2012 10:44

ναι αλλά.. το on site seo δεν παύει να είναι on the table 8)
: - )

athanasios-davalas
Επικοινωνία:

freelancer.com και SEO

Δημοσίευση από athanasios-davalas » 29 Ιουν 2012 14:01

antonis2012 έγραψε:Θα ήθελα την γνώμη σας για το freelancer.com και την αξιοπιστία των freelancers που ασχολούνται με το SEO. Συγκεκριμένα είμαι ιδιοκτήτης ενώ ηλεκτρονικού καταστήματος και θέλω να ανεβάσω τη σελίδα μου για 5-6 λέξεις στο google.gr και μόνο. Υπάρχουν στο freelancer άτομα που ασχολούνται με ελληνικά site; Ή μήπως δεν παίζει ρόλο από που είναι ο άλλος; Έχει κανείς σας παρόμοια εμπειρία με ελληνικό site στο freelancer.com; Έχεται κάποιον δοκιμασμένο να μου προτείνετε; Ίσως κάποιο άλλο παρόμοιο site;

Ευχαριστώ πολύ.
Όπως γράφεις σε αυτό το forum συνέχισε να το κάνεις μαζί και σε κάποια blogs με τις κατάλληλες υπογραφές όπου σου επιτρέπεται και θα κάνεις και οικονομία στην τσέπη σου. Αν δεν έχεις τον χρόνο να προτιμήσεις Έλληνα. Δεν είναι εθνικό το ζήτημα. Απλά ξέρει την γλώσσα και αρα μπορεί να κινηθεί μέσα σε ελληνόφωνα sites.

andreaslll

freelancer.com και SEO

Δημοσίευση από andreaslll » 29 Ιουν 2012 15:33

Αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι όταν μια πηγή για SEO γίνει αρκετά γνωστή και δημοφιλής, αυτομάτως παύει να είναι καλή. Γι' αυτό όσοι έχουν τις άκρες τους γι' αυτό το θέμα, συνήθως δεν μαρτυρούν πληροφορίες και αν τους ρωτήσεις ευθέως σου λένε άλλα λόγια ν' αγαπιόμαστε. Στην καλύτερη περίπτωση θα σου μιλήσουν γενικά αποκρύπτοντας μικρές χρήσιμες λεπτομέρειες. Αυτό μάλιστα συμβαίνει ανεξαρτήτως niche.

Οπότε καλύτερα να μη ρωτάς αν είναι καλό το τάδε site ή ο τάδε "ειδικός". Άκου, βλέπε, ψάχνε, μάντευε.

PS: Οι πληροφορίες που σου έδωσαν οι προηγούμενοι είναι σωστές.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Μηχανές αναζήτησης & SEO”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες