Μερικές ερωτήσεις για την εμφάνιση των άρθρων στο Joomla.

Joomla! forum. Joomla! Questions and Answers.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators, PHP Moderators

Απάντηση
citybong

Δημοσίευση από citybong » 15 Μάιος 2012 18:50

Έχω κάποιες απορίες σχετικά με τα άρθρα στο Joomla που δεν ξέρω αν είναι θέμα joomla ή template..

1. Δεν έχω preview της εικόνας .(Δηλαδή να γίνετε expand) Και στην αρχική και μέσα στο αθρο. Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω για αυτό? Κάτι σαν αυτό (http://www.redim.de/?start=6) άμα δείτε το άρθρο ImageSizer für Joomla! 1.6 / 1.7 / 2.5 ...

2. Αυτό ίσως και να φτιάχνετε με το 1.. Υπάρχει πρόβλημα με τις εικόνες. Αν δεν κάνεις resize την εικόνα μέσα στο άρθρο θα φαίνετε κάπως έτσι

Εικόνα

ενώ κανονικά άμα κάνεις τον κόπο και τις κάνεις resize φαίνονται κανονικά:

Εικόνα

Υπάρχει κάμοιος τρόπος με το που κάνεις insert την εικόνα να γίνετε resize σε συγκεκριμένο μέγεθος πάντα? Και εννοειτε όπως είπα στο 1, να μπορείς να την κάνεις expand..

3. Υπάρχει κάποιο exstension για comments σε άρθρα? Δοκίμασα δύο, αλλά το 1 δεν εγκαθιστόταν και το άλλο ήταν χάλιο.. Κάποια πρόταση?

citybong

Δημοσίευση από citybong » 15 Μάιος 2012 20:16

1. λόγω template έχω jooomla 1.5 και αυτό το extension είναι για 1.6 +
2. επειδή λέω να αλλάξω template,για να βάλω και joomla 2.5.. που μπορώ να βρω templates που έχουν αυτήν την μορφή τα άρθρα.. τίτλος πάνω, εικόνα αριστερά ( εικόνα σε διαστάσεις poster ), και μια σύντομη περιγραφή δεξιά..

έτσι δηλαδή

Εικόνα

3. Αυτό είχα δοκιμάσει και ήταν χάλια.. Νομίζω πάταγα send και δεν δούλευε και τέτοια.. Θα το ξαναδοκιμάσω.. Αλλά σχολιάζεις σαν χρήστης έτσι? Δηλαδή αν είσαι logged in με το όνομα του μέλους..

Άβαταρ μέλους
EneMe
Super Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από EneMe » 15 Μάιος 2012 20:39

1+2. Αφού ψάχνεσαι, καλό θα ήταν να πας σε 2.5 σιγά σιγά... Template θα βρεις ψάχνοντας με πολύ υπομονή. Δες μήπως αυτό που έχεις, έχει ξαναβγεί για Joomla 2.5.

3. Σαν admin σε σελίδα με ~18.000 σχόλια από μέσου/χαμηλού επιπέδου χρήστες, μάλλον δεν το πασπάτεψες αρκετά... ;)

citybong

Δημοσίευση από citybong » 16 Μάιος 2012 12:55

ok ευχαριστώ! Βρήκα ένα πολύ ωραίο template, ;)

Απάντηση

Επιστροφή στο “Joomla! γενικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες