Καμπάνια που δεν έχει κανέναν απολύτως περιορισμό!

Affiliate marketing, προγράμματα συνεργατών. Όσα θέλετε να μάθετε για τον τρόπο επιλογής και χρήσης τους.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
dimtris155

Δημοσίευση από dimtris155 » 07 Ιουν 2012 16:44

* splited από: http://www.freestuff.gr/forums/viewtopi ... 376#565376

Αυτά είναι. Και αν δίνω 0,20 ευρώ για κάθε εγγραφή και το κάνω πυραμίδα είναι οκ?

Από το σημερινό newsletter του clickbanner:

- Καμπάνια Uprising Empires

Είναι και πάλι ενεργή η καμπάνια!

Δεν έχει κανέναν απολύτως περιορισμό οπότε μπορείτε να προωθήσετε όπως θέλετε καθώς και να δίνετε κίνητρα στους χρήστες σας να γραφτούν!

Η καμπάνια σας επιτρέπει να δίνετε κίνητρα στους χρήστες σας για να κάνουν εγγραφή.

Με απλά λόγια επιτρέπεται να πείτε στους χρήστες σας πχ γραφτείτε για να κερδίσετε 1 ευρώ, γραφτείτε για να διαβάσετε το άρθρο, γραφτείτε για να κερδίσετε 1 iPhone, πατήστε εδώ για να μας υποστηρίξετε, γραφτείτε και θα έχετε έκπτωση 10% στην επόμενη αγορά σας κτλ.

Εάν δεν είστε σίγουροι για το τι ακριβώς μπορείτε να κάνετε παρακαλούμε επικοινωνήστε μαζί μας για να σας προτείνουμε συγκεκριμένες λύσεις για το site/blog σας.

Χρησιμοποιήστε την φαντασία σας και δώστε τους ό,τι κίνητρο εσείς θέλετε!

Η καμπάνια προσφέρει προμήθεια 0.38 Ευρώ για κάθε εγγραφή!

Ξεκινήστε την προώθηση από εδώ!

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 08 Ιουν 2012 02:52

με το θέμα τον παραβιάσεων τι σχέση έχει;
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Spyrostagas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Spyrostagas » 08 Ιουν 2012 09:31

dimtris155 δεν ειναι απαραίτητο να την τρέξεις την καμπάνια αν σε πειράζει να την προωθήσεις ή δεν συμφωνεις με τον τρόπο προώθησης μπορείς να την προσπεράσεις.
Ασε να την τρέξουν όσοι ενδιαφέρονται. :)
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
hliast

Δημοσίευση από hliast » 08 Ιουν 2012 09:41

dimtris155 έγραψε:Αυτά είναι. Και αν δίνω 0,20 ευρώ για κάθε εγγραφή και το κάνω πυραμίδα είναι οκ?
που να δινεις τα 0.20 ευρω? να το κανεις διαφημιση στο facebook ? αυτο εννοεις?

στειλε στην clickbanner την ακριβως τι θελεις να κανης για να εισαι οκ οπως ειπες και εσυ παρακατω στο μαιλ σου λεει
dimtris155 έγραψε:
Εάν δεν είστε σίγουροι για το τι ακριβώς μπορείτε να κάνετε παρακαλούμε επικοινωνήστε μαζί μας για να σας προτείνουμε συγκεκριμένες λύσεις για το site/blog σας.

dimtris155

Δημοσίευση από dimtris155 » 08 Ιουν 2012 10:27

Spyrostagas έγραψε:dimtris155 δεν ειναι απαραίτητο να την τρέξεις την καμπάνια αν σε πειράζει να την προωθήσεις ή δεν συμφωνεις με τον τρόπο προώθησης μπορείς να την προσπεράσεις.
Ασε να την τρέξουν όσοι ενδιαφέρονται. :)
Προφανώς και δεν είναι απαραίτητο να την τρέξω (και ούτε θα την τρέξω γιατί δεν έχω site/blog/facebook page με αντίστοιχο περιεχόμενο). Το ξέρω ότι θα την τρέξουν πολλοί άλλοι που έχουν site που ταιριάζει με το niche τους.

Εγώ το ανέφερα διότι αν ο affiliate του πρώτου post (που ανέφερε ο basilakis) περίμενε λίγο, σήμερα θα ήταν μια χαρά :)

Δεν έχω καταλάβει γιατί πέσατε όλοι πάνω μου:)

Spyrostagas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Spyrostagas » 08 Ιουν 2012 10:33

dimtris155 για άλλη καμπάνια έλεγε ο Βασιλάκης ! :)
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 08 Ιουν 2012 12:25

πέσαμε επάνω σου γιατί δεν καταλαβαίνουμε το πρόβλημα. :p

άλλη η καμπάνια που έλεγε ο Βασίλης, άλλη η καμπάνια που λες εσύ.

άλλους όρους έχει η καμπάνια που έλεγε ο Βασίλης (και οι οποίοι δεν έχουν αλλάξει), άλλοι οι όροι της καμπάνιας που λες εσύ...

δεν άλλαξε το δίκτυο τους όρους για ΟΛΕΣ τις καμπάνιες, έβαλε μια ΝΕΑ με διαφορετικούς!

γι' αυτό και η απορία μου γιατί μπήκε εδώ. αλλά νομίζω τώρα είναι διακριτό και σε εσένα ότι δεν έχει σχέση με την παρούσα κουβέντα. ;)
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

dimtris155

Δημοσίευση από dimtris155 » 08 Ιουν 2012 12:37

cordis έγραψε:πέσαμε επάνω σου γιατί δεν καταλαβαίνουμε το πρόβλημα. :p

άλλη η καμπάνια που έλεγε ο Βασίλης, άλλη η καμπάνια που λες εσύ.

άλλους όρους έχει η καμπάνια που έλεγε ο Βασίλης (και οι οποίοι δεν έχουν αλλάξει), άλλοι οι όροι της καμπάνιας που λες εσύ...

δεν άλλαξε το δίκτυο τους όρους για ΟΛΕΣ τις καμπάνιες, έβαλε μια ΝΕΑ με διαφορετικούς!

γι' αυτό και η απορία μου γιατί μπήκε εδώ. αλλά νομίζω τώρα είναι διακριτό και σε εσένα ότι δεν έχει σχέση με την παρούσα κουβέντα. ;)
ok. Δεν ήθελα να καταγγείλω κάτι, αν αυτό βγήκε από τα γραφόμενά μου.
Αυτό που ήθελα να τονίσω είναι ότι πρώτη φορά είδα καμπάνια η οποία επιτρέπει στους affiliates να δίνουν τέτοια κίνητρα. Και η περίπτωση που ανέφερε ο Βασίλης ήταν affiliate που έδινε κίνητρα για να εγγραφεί κάποιος σε browser games.

Τέσπα. Συγγνώμη για την αναστάτωση. :)

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 08 Ιουν 2012 12:52

Μα θέλουμε τέτοιες καμπάνιες! γιατί έχεις και περισσότερους τρόπους να τις προωθήσεις, και φέρνεις περισσότερα αποτελέσματα, και ο πελάτης είναι ευχαριστημένος αφού αυτό είναι που θέλει.

και το ξαναλέω γιατί το αναφέρεις πάλι, άλλο η καμπάνια που έλεγε ο Βασίλης και καλά έκανε γιατί όλα αυτά απαγορεύονται εκεί, και άλλο αυτή που λες εσύ και επιτρέπονται. Στην άλλη απαγορεύονται ακόμα και τώρα αυτά, δεν άλλαξε τους όρους χρήσης όλο το δίκτυο, έχει διαφορετικούς μια καμπάνια.

είναι δυο διαφορετικοί κόσμοι. :)

υ.γ. καμία αναστάτωση, εδώ είμαστε για να ρωτάμε, να απαντάμε, και να διευκρινίζουμε. :)
- follow me @twitter

Spyrostagas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Spyrostagas » 08 Ιουν 2012 16:27

υπαρχει και αλλη καμπανια χωρις περιορισμους με ενα ευρω ανα λιντ ( αλλα ειναι για εφαρμογες κινητων )
και μακαρι να ερθουν και αλλες με κινητρα. :)
και να ερθουν και οι παλαιες καλες καμπανιεςςς ! :D :D :)
Εικόνα

dimtris155

Δημοσίευση από dimtris155 » 08 Ιουν 2012 16:35

Spyrostagas έγραψε:υπαρχει και αλλη καμπανια χωρις περιορισμους με ενα ευρω ανα λιντ ( αλλα ειναι για εφαρμογες κινητων )
και μακαρι να ερθουν και αλλες με κινητρα. :)
και να ερθουν και οι παλαιες καλες καμπανιεςςς ! :D :D :)
Συμφωνώ μαζί σου 100%.
Δεν ξέρω την άλλη καμπάνια που αναφέρεις, αλλά πιστεύω ότι οι υπηρεσίες του διαφημιζόμενου είναι συνδρομητικές, άρα για ποιο λόγο να έχει περιορισμούς :)

Απάντηση

Επιστροφή στο “Affiliate marketing - γενικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες