Ελληνικός Τουρισμός - Ελάτε να αντιστρέψουμε την κατάσταση εμείς! #stunningGreece

Προβληματισμοί και ανταλλαγή ιδεών από την Επικαιρότητα και διάφορα άλλα θέματα.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
artemioskas
Επικοινωνία:

Ελληνικός Τουρισμός - Ελάτε να αντιστρέψουμε την κατάσταση εμείς! #stunningGreece

Δημοσίευση από artemioskas » 11 Ιουν 2012 00:24

Και εγώ θα ήθελα να βοηθήσω, και νομίζω πως μπορώ να βρω και κάποια links για το site.
-- Η φωτογραφία είναι μια αυστηρή και εκθαμβωτική ποίηση του πραγματικού... Άνσελ Άνταμς --

apostolos_k
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από apostolos_k » 11 Ιουν 2012 10:33

Μερικές προτάσεις plus…

Για live κάμερες μια ήδη υπάρχουσα πηγή είναι επίσης και οι ερασιτέχνες μετεωρολόγοι…

Εκτός από τις live κάμερες ίσως θα μπορούσε να υπάρχει και ένα section με φωτο «πρωτότυπες» από ερασιτέχνες και μη φωτογράφους –όπως γίνεται ήδη σε διάφορα sites

Παρουσίαση όλων των τιμητικών άρθρων από ξένες εφημερίδες από τις βασικές γλώσσες (σε Αγγλικά, Γαλλικά ακόμα και Γερμανικά!!)

Προσπάθεια μετάφρασης κάποιων καλών άρθρων από Ελληνικές εφημερίδες (που δυστυχώς οι περισσότερες Ελληνικές εφημερίδες δεν έχουν Αγγλικό online section – εκτός ελάχιστων εξαιρέσεων)

(Cont)

Άβαταρ μέλους
apsuh0s
Script Master
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από apsuh0s » 11 Ιουν 2012 12:11

Για το site που λέτε και τις φωτογραφίες από διάφορα μέρη της ελλάδας, θα μπορούσε να χρησιμοποιηθεί το api του instagram ώστε να τραβάει τις photos με το tag #stunningGreece. Δεν είναι δύσκολο να χρησιμοποιηθεί και σίγουρα αποτελεί ένα ισχυρό εργαλείο.
.ninja { color: black; visibility: hidden !important; }

bloggingclicks
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από bloggingclicks » 12 Ιουν 2012 23:27

oti kalitero exo di se eliniko Forum kai poli aksiologi protasi.

Congrats

ego aki i omada mou edo kai 2 xronia kai ti den kanoume gia to meros mas (Kos, Dodekanisa)

Apo touristikous odigous eos selides sto Facebook kai pano apo 5.000 euro minieos stin Google, MSN kai Yahoo gia diafimisi kai proo8iso to parakato selidon

www.KosExplorer.com
www.Kos-Ads.com
www.StayInKos.com

Ean mporoume na voi8isoume kai emis eyxaristos, please stilete PM

Άβαταρ μέλους
cpulse
Script Master
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cpulse » 13 Ιουν 2012 01:14

apsuh0s έγραψε:Για το site που λέτε και τις φωτογραφίες από διάφορα μέρη της ελλάδας, θα μπορούσε να χρησιμοποιηθεί το api του instagram ώστε να τραβάει τις photos με το tag #stunningGreece. Δεν είναι δύσκολο να χρησιμοποιηθεί και σίγουρα αποτελεί ένα ισχυρό εργαλείο.
Πολύ απλή και ωραία ιδέα. Ομολογώ οτι δεν την είχα σκεφτεί. Ευκαιρία να ψάξω και λίγο το instagram.

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 13 Ιουν 2012 01:54

ναι πολύ ενδιαφέρον, και φαντάζομαι ότι θα μπορεί να γίνει κάτι παρόμοιο και με τα flickr, picasa.
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

toronaios
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από toronaios » 13 Ιουν 2012 10:43

Καλημέρα
πολύ καλή ιδέα μπράβο,
θα μπορούσαμε να προσθέσουμε επίσης και virtual tours 360 , έχω φτιάξει μερικά για την περιοχή μου , δείτε μερικά δειγματα εδώ

http://www.toronaios.gr/index.php/el/si ... rtual-tour

μπορώ να γράψω οδηγίες για το πως μπορεί να γίνει (δεν είναι ιδιαίτερα δύσκολο) και να το χρησιμοποιήσουν και άλλοι για άλλες παραλίες και τοποθεσίες.

επίσης θα μπορούσαμε να δημιουργήσουμε και να ενσωματώσουμε flippingbooks που θα υπάρχουν και σε pdf αρχεία σε ένα download section για να τα κατεβάζουν .

δείτε μερικά παραδείγματα

http://e-halkidiki.com/index.php/el/hal ... nia-guides

http://e-halkidiki.com/index.php/el/hal ... iki-guides

ακόμα και συγκεντρώνοντας φωτογραφίες από διαφορα μέρη θα μπορούμε να δημιουργούμε τέτοια βιβλια δημοσιευοντας τα και στο issuu.com.

Τώρα για το banner έχω δυο ταξιδιωτικούς οδηγους που τους επισκέπτονται αρκετοι ξένοι και με μεγάλη μου χαρά θα το έβαζα σε περίοπτη θέση.

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 13 Ιουν 2012 23:41

Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 14 Ιουν 2012 08:11

cool! απλά καλό αυτά είναι να είναι συλλογικά και χωρίς link σε προσωπικές σελίδες...
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fiskilis » 14 Ιουν 2012 09:11

cordis έγραψε:cool! απλά καλό αυτά είναι να είναι συλλογικά και χωρίς link σε προσωπικές σελίδες...
οποιος θελει μπορει να ζητησει κωδικους προσβασης και οπου υπαρχει λινκ σε προσωπικη σελιδα απλα θα βγει

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 14 Ιουν 2012 09:44

πολύ ωραία.

βασικά μπορούν όσοι θέλουν να βοηθήσουν να μπουν editors στο FB page και το twitter να ενημερώνετε από εκεί.

έτσι θα είναι πιο απλή η διαχείρηση. ;)
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fiskilis » 14 Ιουν 2012 09:50

cordis έγραψε:πολύ ωραία.

βασικά μπορούν όσοι θέλουν να βοηθήσουν να μπουν editors στο FB page και το twitter να ενημερώνετε από εκεί.

έτσι θα είναι πιο απλή η διαχείρηση. ;)
ακριβως αυτο
ειναι ηδη συνδεδεμενο το twitter να τραβα τα post του facebook group

Υποστηρικτικα για δικη μου συμμετοχη ανεξαρτητα εχω ανεβασει και αυτο http://www.stunninggreece.net

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 14 Ιουν 2012 18:18

στο FB καλό είναι να μπει ο cpulse admin και όλοι οι άλλοι απλά editors.

βρες κι ένα θέμα για τον blogger που να μην έχει links κάτω... εκτός φυσικά από αυτό του blogger. ;)
- follow me @twitter

Απάντηση

Επιστροφή στο “Επικαιρότητα & Διάφορες Συζητήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες