Πρόγραμμα για Πελατολόγιο

Προβλήματα που αντιμετωπίζουμε χρησιμοποιώντας τα Windows και τα προγράμματά τους. Νέα & ειδήσεις.

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
jonstr

Δημοσίευση από jonstr » 13 Ιουν 2012 14:41

Γεια σας, είμαι νέο μέλος στο Forum και σε αυτό το ποστ ζητώ μια βοήθεια σχετικά με την αναζήτηση λογισμικού. Έχω ψάξει αρκετά αλλά δεν βρήκα αυτό που καλύπτει τις απαιτήσεις μου. Ουσιαστικά αναζητώ μια εφαρμογή πελατολογίου. Να έχω μια βάση με όλα τα στοιχεία των πελατών μου , να μπορώ να καλώ τον πελάτη μέσω modem και όχι με την χρήση τηλέφωνου (δηλαδη η περισσότερη δουλειά να γίνεται μέσω του προγράμματος για τις επαφές) , να στέλνει mails και sms και να διαχειρίζεται τις επαφές με τους πελάτες μου , συμφωνά με το θέμα , την ημερομηνία συσκέψεων -συναντησεων και άλλα.
Έχει κάποιος κατά νου, πως μπορώ να διαχειριστώ με αυτό τον τρόπο το πελατολόγιο μου και κυρίως , αν γνωρίζετε ένα τέτοιο πρόγραμμα ή το έχετε δουλέψει , ακόμη αν υπάρχει free δοκιμαστικό για να πάρω μια ιδέα. Thanks.
:roll:

Άβαταρ μέλους
mechpanos
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από mechpanos » 13 Ιουν 2012 15:07

vtigercrm έχει αυτό ακριβώς που ζητάς.

Θα χρειαστεί κάποιος επαγγελματίας ωστόσο για να σου το στήσει και να δουλέψει 100% σωστά στην open source έκδοση, υπάρχει όμως και η συνδρομητική που παίρνεις στην ουσία κάτι έτοιμο, στημένο.

Γενικά ψάξε για CRM software στο google και θα βρεις αρκετό υλικό.
Πύργος θεός Πανηλειακός!!

ion71j

Δημοσίευση από ion71j » 18 Ιουν 2012 00:44

Δουλεύω ο ίδιος προσωπικά τέτοιο πρόγραμμα και ακριβώς για τέτοιου τύπου ανάγκες στην δουλειά μου καθημερινά. Μπορείς να δεις κάποιες πληροφορίες από εδώ και ίσως να δοκιμάσεις και το trial να αποκτήσεις μια πιο ολοκληρωμένη άποψη ! Για περισσότερες πληροφορίες καλυτέρα να επικοινωνήσεις με την ίδια την Lexicon, γιατί δεν μπορώ να γνωρίζω αν είναι ακριβώς αυτό που ζητάς . Πάντως, αν έτσι είναι εγώ στο συστήνω, είμαι καλυμμένος και από το πρόγραμμα και από την υποστήριξη. Αυτά είχα να πω σαν νέο μέλος και εγώ.Agenda :D

mdoae

Δημοσίευση από mdoae » 05 Ιούλ 2012 13:23

Το πρόγραμμα AGENDA το γνωρίζω μιας και το έχω δουλέψει. Εύκολο πρόγραμμα και ακριβώς στα μέτρα που ζητάς με τις παραπάνω απαιτήσεις και λειτουργίες. Δες και την trial version και πάρε μια ιδέα πριν αποφασίσεις.

Άβαταρ μέλους
mechpanos
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από mechpanos » 05 Ιούλ 2012 14:56

Μπα, δεν λέει και τίποτα σαν πρόγραμμα...
Το έχω δουλέψει κι εγώ, έχει πολλά bugs και μου έσπασε το κεφάλι. Το έβγαλα αμέσως!
Μετά κατέβασα το vtigercrm και ήρθε ένας λινουξάς που μου το παραμετροποίησε και έκανα τη δουλειά μου.

Ε ρε δούλεμα που πέφτει!!! :hammer: :hammer: :hammer:

ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΝΤΑΩ ΣΟΒΑΡΑ ΣΕ ΑΤΟΜΑ ΜΕ 1 POST!!!
Πύργος θεός Πανηλειακός!!

makis

Δημοσίευση από makis » 06 Ιούλ 2012 14:06

Το AGENDA που λέει ο ion71j και ο mdoae είναι ότι χειρότερο υπάρχει στην αγορά. Τσάμπα λεφτά θα δώσεις. ΜΑΚΡΙΑ! ΜΑΚΡΙΑ!

vtigercrm έτη φωτός μπροστά.

mazoulini
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από mazoulini » 15 Οκτ 2012 14:57

xaxaxaxa! Καλά εκεί στο τμήμα marketing ... δεν πάτε με τα καλά σας!
test

mazoulini
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από mazoulini » 15 Οκτ 2012 14:57

makis έγραψε:Το AGENDA που λέει ο ion71j και ο mdoae είναι ότι χειρότερο υπάρχει στην αγορά. Τσάμπα λεφτά θα δώσεις. ΜΑΚΡΙΑ! ΜΑΚΡΙΑ!

vtigercrm έτη φωτός μπροστά.
+1 Το Agenda είναι ΧΑΛΙΑ
test

Απάντηση

Επιστροφή στο “Windows Software Guide”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης