Σύνδεση site με domain name με xampp και άλλες ενέργεις

Τεχνικές και μόνο Συζητήσεις για WEB hosting servers, Mail servers, DNS servers. Όχι αναζήτηση υπηρεσιών εδώ!

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
mer

Δημοσίευση από mer » 14 Ιουν 2012 11:40

Λοιπόν θα ήθελα την βοήθεια σας. Έχω φτιάξει ένα site και θα ήθελα να το ανεβάσω online. θέλω να γίνω εγώ ο hosting server για 2-3 μέρες και το έψαξα λίγο και εγκατέστησα το xampp. Αντέγραψα το site σε έναν φάκελο xampp>htdocs>site. Οταν πατάω στον firefox localhost/site/ το βλέπω απλά θα ήθελα να με βοηθήσετε να το βλέπουν και κάποιος τρίτος υπολογιστής μέσω ιστοσελίδας. Έκανα ένα account στο my.dot.tk και ένα domain name που θέλω με dns από το ίδιο το my.dot.tk..Άνοιξα και την θύρα 80. Τώρα θέλω να ρωτήσω πως μπορώ να βάλω αυτό το domain στο xampp και τι άλλες ενέργεις θα πρέπει να κάνω ή κάποιον οδηγό που θα με βοηθήσει. Ευχαριστώ εκ των προτέρων

alou
Script Master
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από alou » 14 Ιουν 2012 14:07

Πολύ μεγάλος μπελάς και πιθανά προβλήματα χωρίς λόγο, γνώμη μου: πάρε ένα μήνα hosting κάπου και βάλτο εκεί γιατί θα φας τις 2-3 μέρες που λες ρυθμίζοντας xamp, router, dns κλπ.

Αν παρόλα αυτά επιμένεις, ξεκίνα ρίχνοντας μια ματιά εδώ:
http://dyn.com/support/wizard/#website

mer

Δημοσίευση από mer » 16 Ιουν 2012 10:20

Τελικά το ανέβασα σε έναν freehost δεν γινόταν αλλιώς. Ευχαριστώ πάντως για την βοήθεια.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Apache, IIS, DNS Servers”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης