Πως βάζω script στην σελίδα μου

Joomla! Extensions (Components, Modules, Plugins)

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators, PHP Moderators

Απάντηση
athtns

Δημοσίευση από athtns » 15 Ιουν 2012 16:43

Θέλω να βάλω ένα κουμπί στον template μου που θα το πατάς και θα σου υπολογίζει κάτι....μου έχουν φτιάξει το script αλλά δεν ξέρω πως να το βάλω και που στον κώδικα......
Δυστυχώς δεν έχω ιδέα απο αυτά μιας και δεν έχω τελειώσει πληροφορική έτσι θέλω να μου το εξηγήσετε όσο πιο απλά γίνετε.......!

Ευχαριστώ!!!!!!

alou
Script Master
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από alou » 15 Ιουν 2012 18:02

Τι script είναι; Τι λειτουργία θες να έχει; που να φαίνεται;

Πες όσο πιο αναλυτικά μπορείς αυτό που θες να γίνει και δώσε όσα περισσότερα στοιχεία μπορείς μπας και καταλάβει κάποιος :D

athtns

Δημοσίευση από athtns » 16 Ιουν 2012 14:56

athtns έγραψε:Θέλω να βάλω ένα κουμπί στον template μου που θα το πατάς και θα σου υπολογίζει κάτι....μου έχουν φτιάξει το script αλλά δεν ξέρω πως να το βάλω και που στον κώδικα......
Δυστυχώς δεν έχω ιδέα απο αυτά μιας και δεν έχω τελειώσει πληροφορική έτσι θέλω να μου το εξηγήσετε όσο πιο απλά γίνετε.......!

Ευχαριστώ!!!!!!
δες αυτο το http://www.motiongas.gr/site/lpg1.html έχει ένα κουμπί που λέει υπολογιστής κέρδους απο την χρήση lpg.Αυτό θέλω να κάνω κ γω...!Θέλω να το βάλω στο template μου δεξιά κατω.Ελπίζω να κατάλαβες!!!!!!

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον!!!

Άβαταρ μέλους
grigorakis4
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από grigorakis4 » 17 Οκτ 2012 12:04

δημιουργείς ενα φάκελο μέσα στο hhtp με το όνομα js (συνήθως) και εκεί μεσα αποθηκεύεις ενα αρχείο js με το script σου και στην σελίδα απλως γραφείς τον κώδικα για να καλέσεις το script πρόσεξε να γράψεις καλά τις διαδρομές ομως
Εικόνα

spontescom
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από spontescom » 06 Νοέμ 2012 11:08

athtns έγραψε:Θέλω να βάλω ένα κουμπί στον template μου που θα το πατάς και θα σου υπολογίζει κάτι....μου έχουν φτιάξει το script αλλά δεν ξέρω πως να το βάλω και που στον κώδικα......

Ευχαριστώ!!!!!!
βρίσκεις ένα module για να προσθέτεις html κώδικα και βάζεις εκεί τον κώδικα σου

Απάντηση

Επιστροφή στο “Joomla! Extensions (Components, Modules, Plugins)”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες