Προώθηση προγράμματος '' Μέθοδος Στοιχηματισμού με Ευφυείς Κύκλους ''

Προβληματισμοί και ανταλλαγή ιδεών από την Επικαιρότητα και διάφορα άλλα θέματα.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
artofmoz

Δημοσίευση από artofmoz » 26 Ιουν 2012 21:34

cyberfreak έγραψε:ναι σου λεω πχ για ισοπαλιες κλπ κλπ η ακομη και στο κινο ενα νουμερο αποδοση 2,5
Θα δοκιμάσω να κάνω πρόγραμμα αυτοματοποιημένο που θα βάζεις μέγιστο συνολικό ποσό πονταρισμάτων, αριθμό μέγιστο αποτυχιών και στόχο κέρδους οπότε να σου λέει πόσα στοιχήματα, κάτι ανάλογο με αυτό πού έχω αλλά διαφορετικό .

Θα κάνω συγκρίσεις, από μια ματιά φαίνεται πιο καλή απόδοση, αλλά με μειονέκτημα δεν μπορείς να ξεκινήσεις από πολύ χαμηλά λόγο ελάχιστου εταιρειών, εάν θες ας πούμε μέχρι 10 πονταρίσματα.

Θα το ψάξω, δες εάν θες και εσύ το πρόγραμμα που έχω υπάρχει demo στο site που γράφω παραπάνω, ίσως πάρεις κάποια ιδέα εάν δεν το έχεις δει πως δουλεύει και με παραδείγματα.

Καλό Βράδυ
The Art Of Moz

artofmoz

Δημοσίευση από artofmoz » 27 Ιουν 2012 20:17

cyberfreak έγραψε:ναι σου λεω πχ για ισοπαλιες κλπ κλπ η ακομη και στο κινο ενα νουμερο αποδοση 2,5
https://rapidshare.com/files/2877826511/Test.JPG

Φίλε δες εδώ πώς μέσα από το πρόγραμμα που έχω φτιάξει εφαρμόζω το σύστημά σου με μικροδιαφορές στα καθαρά κέρδη.

Το υπολόγισα για 12 ριξιές και με κεφάλαιο όσο ήταν από τούς υπολογισμούς σου για 12 ριξιές.
Μπορώ να κάνω πολλά με το πρόγραμμα αλλάζοντας απλά το τύπο συστήματος.
Εάν το μελετήσεις καλά μπορεί να βρεις εφαρμογή στο τρόπο που πέζεις.
The Art Of Moz

artofmoz

Δημοσίευση από artofmoz » 29 Ιουν 2012 19:49

artofmoz έγραψε:
cyberfreak έγραψε:Εικόνα
Φίλε στο παράδειγμα που δίνεις με απόδοση 3 (όχι με απόδοση 2) ναι αξίζει αλλά και πάλι θέλει λεφτά.
Απλά μπορούμε να το εφαρμόσουμε ξεκινώντας από πολύ μικρό ποσό και βάζοντας απαράβατο πλαφόν που σταματάμε.

Επανέρχομαι φίλε γιατί μετά από μελέτη έχω βρει τρόπο παίζοντας martingale, να έχεις περισσότερα κέρδη (όπως π.χ στα κιτρινισμένα που δείχνεις στο παράδειγμά σου) αντί για 45 & 85 να έχεις 59 & 112. Αυτό γίνετε γιατί τα τεράστια μεγάλα ποσά κερδών προς το τέλος λιγοστεύουν απλά λίγο περίπου 7 % το οποίο μεταφέρεται στις μικρότερες σε αριθμό προσπάθειες και έτσι πετυχαίνεις αυτό που σου γράφω. Εάν όντως σε ενδιαφέρει και έχεις απορίες η δεν το πιστεύεις πέσμου να σου πω πως γίνετε.
The Art Of Moz

BigParas

Δημοσίευση από BigParas » 25 Ιούλ 2012 23:09

Καλησπέρα σε όλους!

Πριν γράψω το πρωτο μου ποστ στο freestuff.gr , θεωρώ πρέπον να σας συστηθώ

Με λένε Κώστα και είμαι ο διαχειριστής του income-paradise.com.

Δεν βρίσκομαι εδώ για να κάνω διαφήμιση στην παραπάνω ιστοσελίδα.

Η παραπάνω ιστοσελίδα είναι γεμάτη με ΔΩΡΕΑΝ μηχανάκια για συστήματα στοιχηματων και μηχανακια για χρησιμους υπολογισμούς σε όσους ασχολούνται με τα τυχερα παιχνίδια.

Υπάρχει και ενας τομέας στην ιστοσελίδα για πλατινένια μέλη που έναντι μιας μικρής αφάπαξ συνδρομής αποκτούν πρόσβαση στην " Γεννήτρια Συστημάτων" , για να φτιάχνουν οτι σύστημα θέλουν με βάση τα δικά τους δεδομένα.

Αυτά σε γενικές γραμμές για την ιστοσελίδα μας. Δεν προτρέπουμε κανέναν να γίνει τζογαδόρος , κάθε άλλο !

Ενημερώθηκα για την "Μέθοδο στοιχηματισμού με ευφυείς κύκλους" την ... πατέντα του από 31/07/2011 εγγεγραμμένου μέλους μας Artofmoz, με ΔΩΡΕΑΝ πρόσβαση και στα πλατινένια μέλη μας και σκέφτηκα μήπως πρόκειται για μια "Ευφυή αντιγραφή προγράμματος που υπόκειται σε δικαιώματα πνευματικής ιδιοκτησίας"

Γιά όσους έχουν ασχοληθεί με την "Μέθοδο στοιχηματισμού με ευφυείς κύκλους" , θα παρακαλούσα να ρίξετε μια ματιά στην πραγματικά FREΕ STUFF ιστοσελίδα μας (δεν χρειαζεται να κάνετε ουτε εγγραφή για να εχετε πρόσβαση σε όλα) και να συγκρίνετε την "Μέθοδο στοιχηματισμού με ευφυείς κύκλους" με μερικα απο τα συστήματα διπλασιασμόυ ή χιλιαπλασιασμού κεφαλάιου.

Δεν θα δώσω την διευθυνση της σελίδας μας, επειδή σέβομαι το freestuff.gr που με φιλοξενεί.

Όσοι ενδιαφέρονται μπορούν να μας αναζητήσουν στο google με αναζήτηση πάνω στα "συστήματα στοιχήματος " . Λογικά θα είμαστε μεσα στην πρωτη πενταδα των αναζητησεων.

Θα παρακαλούσα επίσης τους διαχειριστές του forum να μην πειράξουν το παρόν θέμα , μέχρι να ολοκληρωθούν όλες οι διαδικασίες που μου παρέχει ο νόμος να προστατέψω την πνευματική μου ιδιοκτησία.

Σας ευχαριστώ για την φιλοξενία

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 26 Ιούλ 2012 03:00

γιατί; η δική μας σελίδα δεν είναι πραγματικά FREΕ STUFF;

όταν λες; "πνευματική ιδιοκτησία"; υπάρχουν πατέντες; αν ναι στείλτες μας και το μήνυμα θα διαγραφεί... γιατί έτσι κι αλλιώς έχει παραμείνει από καλοκαιρινή "ανοχή", μιας και είναι ξένο προς την θεματολογία της σελίδας μας.
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
mechpanos
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από mechpanos » 26 Ιούλ 2012 15:14

Φίλε BigParas η μέθοδος με τους ευφυείς κύκλους είναι μια απλή ιδέα που μοντελοποιήθηκε μαθηματικά στο excel.
Προς τί ζητάς πνευματικά δικαιώματα; Προς την ιδέα; Εγώ προσωπικά την έχω ακούσει παρόμοια περίπου από "παίχτες" και στο παρελθόν άρα δε νομίζω να την εφηύρες εσύ...
Προς τα μαθηματικά;
Προς την μοντελοποίηση;
Προς το excel;
Προς τί;

Να σου πω ότι όλα αυτά έχουν μια κοινή λογική, τις πιθανότητες και την στατιστική. Αν τα συνδυάσεις φτιάχνεις αυτά που θέλεις, αναλόγως των συντελεστών που ορίζεις.
Τώρα ο καθένας φτιάχνει δικά του συστήματα αλλά στην ουσία όλα το ίδιο είναι, αυτό που αλλάζει είναι το βάθος και οι συντελεστές, καθώς και η οπτικοποίηση του αποτελέσματος.

Άσε λοιπόν τον φίλο μας να παρουσιάσει την ιδέα του και μην γίνεσαι apple.
Πύργος θεός Πανηλειακός!!

BigParas

Δημοσίευση από BigParas » 26 Ιούλ 2012 21:55

cordis έγραψε:γιατί; η δική μας σελίδα δεν είναι πραγματικά FREΕ STUFF;

όταν λες; "πνευματική ιδιοκτησία"; υπάρχουν πατέντες; αν ναι στείλτες μας και το μήνυμα θα διαγραφεί... γιατί έτσι κι αλλιώς έχει παραμείνει από καλοκαιρινή "ανοχή", μιας και είναι ξένο προς την θεματολογία της σελίδας μας.
Αγαπητέ cordis ουτε κατα διάνοια υπαινίχτηκα κάτι αρνητικό για το freestuff.gr , ιστοσελίδα άξια σεβασμού!

Εννοούσα ότι τα συστήματα που ο φίλος πουλά , μπορεί να τα βρεί οποιοσδήποτε στην σελίδα μας Δωρεάν και χωρίς καν να έχει κάνει εγγραφή. Είναι ανοιχτά για όλο τον κόσμο.

Δεν απαίτησα να αποσύρετε ή να διαγράψετε κάτι από την σελίδα σας. Δική σας είναι και φυσικά εσείς καθορίζετε το περιεχόμενο και μάλιστα πολύ επιτυχημένα.

Καλό Καλοκαίρι , και πάντα επιτυχίες στην σελίδα σας!

BigParas

Δημοσίευση από BigParas » 26 Ιούλ 2012 22:15

mechpanos έγραψε:Φίλε BigParas η μέθοδος με τους ευφυείς κύκλους είναι μια απλή ιδέα που μοντελοποιήθηκε μαθηματικά στο excel.
Προς τί ζητάς πνευματικά δικαιώματα; Προς την ιδέα; Εγώ προσωπικά την έχω ακούσει παρόμοια περίπου από "παίχτες" και στο παρελθόν άρα δε νομίζω να την εφηύρες εσύ...
Προς τα μαθηματικά;
Προς την μοντελοποίηση;
Προς το excel;
Προς τί;

Να σου πω ότι όλα αυτά έχουν μια κοινή λογική, τις πιθανότητες και την στατιστική. Αν τα συνδυάσεις φτιάχνεις αυτά που θέλεις, αναλόγως των συντελεστών που ορίζεις.
Τώρα ο καθένας φτιάχνει δικά του συστήματα αλλά στην ουσία όλα το ίδιο είναι, αυτό που αλλάζει είναι το βάθος και οι συντελεστές, καθώς και η οπτικοποίηση του αποτελέσματος.

Άσε λοιπόν τον φίλο μας να παρουσιάσει την ιδέα του και μην γίνεσαι apple.
Φίλε Mechpanos ( κατι μου θυμίζει το ψευδονυμό σου, είχες ασχοληθεί με CNC πιό παλιά?)

Μου αρέσει και το πνευμα σου και η τοποθέτησή σου!

Φυσικά και δεν διεκδικώ πατέντες στην μοντελοποίηση , στα μαθηματικά στο excel και στην apple! ( Αν και στα δυό τελευταία δεν θα έλεγα ΟΧΙ)

Αυτό που έχω προς κατωχύρωση είναι ενας λογαριθμος διασποράς κεφαλαίου σε ν κεφάλαια (που ορίζονται από τον χειριστή) με ορισμένα τα Κεφάλαια έναρξης και στόχου.

Άβαταρ μέλους
mechpanos
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από mechpanos » 27 Ιούλ 2012 10:34

Με CNC ασχολήθηκα μόνο στο πλαίσιο των μαθημάτων της σχολής μου, Εργαλειομηχανές, Κατεργασίες Ι και ΙΙ, και Μηχανουργική Τεχνολογία.
Βέβαια σε αυτά το πιάσαμε ακροθιγώς το θέμα, καθώς είτε σε τόρνο είτε σε CNC η κατεργασία η ίδια είναι, μόνο οι χρόνοι και φυσικά η ευκολία αλλάζουν όπως και η ακρίβεια που θεωρητικά στο CNC είναι πιο ελεγχόμενη.

Στο θέμα μας τώρα, άλλο ο αλγόριθμος και άλλο η ιδέα.

Για την ίδια ιδέα μπορεί να υπάρχουν 1000 αλγόριθμοι, ειδικά για διασπορά κεφαλαίου με ορισμένο κεφάλαιο και στόχο είναι η βασική ιδέα και από αυτή ξεπηδούν πάμπολες gaming προσεγγίσεις...
Αν κάνεις μια αναζήτηση σε τμήματα μαθηματικών θα δεις αρκετές διπλωματικές που έχουν προχωρήσει το θέμα επιστημονικά, με χρήση ασαφούς λογικής και άλλων - δεν θυμάμαι - μεθόδων και τα ερευνητικά αποτελέσματα παίρνουν προέκταση στην καθημερινή ζωή.

Άρα αυτό που θέλω να πω είναι ότι δεν κάνεις κάτι καινούριο, φρόντισε απλά αυτό που κάνεις να το κάνεις ωραία και να το πλασάρεις με όμορφο και πιασάρικο τρόπο και δεν έχεις να φοβηθείς τίποτα από κανέναν, άσε τον πόλεμο της πατέντας για αυτούς που έχουν "πυρηνικά" στο οπλοστάσιό τους (βλ. aplle)
Πύργος θεός Πανηλειακός!!

Απάντηση

Επιστροφή στο “Επικαιρότητα & Διάφορες Συζητήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες