Υπολογιστής από την αρχή!

Προβλήματα που αντιμετωπίζουμε χρησιμοποιώντας κάποια από τις συσκευές που απαρτίζουν τους Η/Υ μας.

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
AndArD

Υπολογιστής από την αρχή!

Δημοσίευση από AndArD » 23 Ιουν 2012 11:55

Καλημέρα,

θα ήθελα την γνώμη σας για κάτι που θέλω να φτιάξω. Επειδή έχω μια σχετικά μεγάλη αποχή από το τι καινούργιο βγαίνει πάνω σε θέματα υπολογιστών θα με ευχαριστούσε πολύ εαν μπορούσατε να με βοηθήσετε σε αυτό!

Ο Η/Υ που έχω είναι αρκετά παλιός. Έχω αντικαταστήσει σχεδόν όλο το εσωτερικό του αλλά και πάλι αυτό έγινε πριν χρόνια και όπως είναι φυσικό τώρα έχω αρκετά προβλήματα! Αυτό που θέλω να κάνω είναι να δημιουργήσω εγώ έναν υπολογιστή, δηλαδή να επιλέξω "μόνος μου" τι εξαρτήματα θα έχει, που θα μπορεί να ικανοποιήσει τις ανάγκες μου στο μέγιστο! Τον χρειάζομαι κυρίως για Gaming, οπότε θέλω μια καλή κάρτα γραφικών όπως και RAM και πολλά άλλα, αλλά και για άλλες εργασίες γιαυτό θέλω να είναι και γρήγορος με σχετικά μεγάλη μνήμη! Τώρα θα μου πείτε: "Καλά ρε μεγάλε εσύ και τι δεν θες..." και θα έχετε και δίκιο, απλά έχω εκνευριστεί πλέον με αυτό που έχω και νομίζω ήρθε ο καιρός να κάνω και μια ανανέωση!
Την αγορά των εξαρτημάτων καλό θα ήταν να είναι από 1 μαγαζί,
Ας ελπίσουμε ότι θα καταλάβετε τι θέλω και θα με βοηθήσετε!

Ηχεία,Mouse,Keyboard θα κρατήσω αυτά που έχω γιατί είναι σχετικά καινούρια και με βολεύουν!
Για οθόνη αναγκαστικά πρέπει να αλλάξω για να αξιοποιήσω πλήρως τις δυνατότητες του νέου Η/Υ!

Παρακάτω είναι τα ηχεία, η οθόνη κλπ. που έχω: Μία πρόταση που μου είχε γίνει παλαιότερα είναι η παρακάτω, αλλά τότε δεν είχα ζητήσει και οθόνη, απλά επειδή τώρα έχει οριστικοποιηθεί το θέμα της αγοράς, είπα να πάρω και μία 2η γνώμη!

Εικόνα

Υ.Γ Τα λεφτά που μπορώ να δώσω είναι 600-700 ευρώ.

Ευχαριστώ για την προσοχή σας!

Απάντηση

Επιστροφή στο “PC Hardware”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες