Ζητείται Software / Web developer με επιθυμητές γνώσεις σε Embedded Design

Ψάχνετε για δουλειά; Καταχωρήστε το βιογραφικό σας εδώ.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
cyberwalker

Δημοσίευση από cyberwalker » 24 Ιουν 2012 02:19

Απαραίτητα :
1. Καλή γνώση Java, HTML, PHP, SQL.
2. Εξοικείωση με iOS και Android SDK πλατφορμες.

Το προφίλ του ιδανικού υποψήφιου περιλαμβάνει κάποιον που :
έχει καλές γνώσεις αλλά και πρότερη εμπειρία σε σχεδιασμό του web interface μιας συσκευής. Mπορεί να φέρει εις πέρας το έργο ασχέτως αν η συσκευή είναι χαμηλής επεξεργαστικής ισχύος και φέρει στοιχειώδες embedded software ή αν μεσολαβεί και κάποιο socketing με ελαφρύ linux λειτουργικό.

Προαιρετικά:
1. Γνώσεις ανάπτυξης και υλοποίησης embedded software σε πλατφόρμα FPGA (VLSI prototyping).
2. Εξοικείωση με εμπορικά πακέτα για μεταφορά και δοκιμή του κώδικα σε πραγματικά development (entry level / validation) boards.
3. Eμπειρία σε ανάπτυξη και βελτιστοποίηση κώδικα Αssembly & C σε αρχιτεκτονικές όπως AVR, MIPS, ARM.

Ερωτήσεις και Βιογραφικά μπορούν να στέλνονται : cyberwalker.iris στο gmail.com.

megsk

Δημοσίευση από megsk » 25 Ιουν 2012 09:36

με αυτά που ζητάς πιστεύω οτι ο μισθός πρέπει να είναι πάνω απο 2-2500 ευρω ετσι?

Άβαταρ μέλους
Punkis

Δημοσίευση από Punkis » 25 Ιουν 2012 12:26

1. Καλή γνώση Java, HTML, PHP, SQL.

εννοείς JavaScript ?
Only Green Day can successfully write a song about masturbation.

Άβαταρ μέλους
gaucho
Honorary Member

Δημοσίευση από gaucho » 25 Ιουν 2012 14:48

megsk έγραψε:με αυτά που ζητάς πιστεύω οτι ο μισθός πρέπει να είναι πάνω απο 2-2500 ευρω ετσι?
Ο βασικός είναι 740 καθαρα για 8ωρο νομίζω. Οπότε κάπου εκεί. Εσυ αν είχες επιχείρηση θα έδινες μισθό πάνω απο 2500€ :) Δε νομίζω.

megsk

Δημοσίευση από megsk » 25 Ιουν 2012 14:54

ios developer+ front end deloper+ backend developer+ system administrator : 4x740= 2960 gia tin akriveia sou kano kai skodo.... giati kai ego thelw enan piriniko fisiko pou na ftiaxnei ta aeroplana me ta xeria kai tous piraulos kai na einai kai an ginete na einai kai mounara modelo kai na tin dino 100 euro kai na ektelei kai alla kathikoda alla den vrisko re gmt ....

Άβαταρ μέλους
gaucho
Honorary Member

Δημοσίευση από gaucho » 25 Ιουν 2012 17:54

Όκ κατάλαβα και συμφωνώ με τη λογική σου. Αλλά δεν απάτνησες σε αυτό που ρώτησα.
Εσυ αν είχες επιχείρηση θα έδινες μισθό πάνω απο 2500€ Δε νομίζω.

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Basilakis » 25 Ιουν 2012 18:41

Ναι, εάν τα έκανε όλα αυτά, θα μπορούσα να έχω 1 υπάλληλο αντί για 8.

Γιατί αυτά που ζητάει, είναι 8 διαφορετικά άτομα...

cyberwalker

Δημοσίευση από cyberwalker » 25 Ιουν 2012 18:43

Καλησπέρα σε όλους! :-)

@ megsk (ίσως και @ Basilakis) : Κατανοώ απόλυτα τον προβληματισμό και την αγανάκτησή σου. Ξέρω ακριβώς πως νιώθεις. Αν προσέξεις όμως θα δεις ότι η θέση έχει "Υποχρεωτικά" και "Προαιρετικά". ;-) Είναι προφανές ότι ο ιδανικός υποψήφιος θα έχει καλύτερες απολαβές αλλά ορθώς απορείς. :-) Επίσης, μιας και θίξαμε το 'προφιλ' του υποψηφίου... Προσωπικά αναζητώ έναν συνεργάτη ΠΡΩΤΙΣΤΩΣ σωστό άνθρωπο και στη συνέχεια καλό μηχανικό. Πες μου όμως, αν μπορείς... για έλα στη θέση μου... φιλοσόφησέ το λίγο και μετά πες μου : πως συντάσσεται αυτό και πως τον βρίσκω; Τι σημαίνει "σωστός" άνθρωπος για τον καθένα; Πόσο πληρώνεται αυτό; Τι είδους συνεργασία συνεπάγεται; ..κάπως έτσι είναι και το θέμα που θίγεις. Βλέπω βιογραφικό, κρίνω με τα λίγα που μπορώ, ψάχνομαι όσο γίνεται συνομιλώντας με τους ενδιαφερόμενους και αν όλα πάνε καλά την βρίσκουμε την άκρη! ;-)

@ Punkis : Σχετικά με τη Java, πολύ εύλογη η απορία σου. Είθισται στη συγκεκριμένη ακολουθία γλωσσών να βλέπουμε και τη Javascript! ..κι όμως αυτό που ζητώ είναι Java! :-)

megsk

Δημοσίευση από megsk » 25 Ιουν 2012 20:45

Κίτα αυτό που σου λέω είναι οτι συνεργάτης σημαίνει οτι του δίνεις ποσοστό στην επιχειρησή σου. Εσυ ζητάς υπάλληλο και ο υπάλληλος στην δουλειά μας δεν μας νοιάζει να είναι καλός άνθρωπος αλλά να ξέρει να κάνει την δουλειά στον συμφωνηθέντα χρόνο. Επαναλαμβάνω οτι αυτό που ζητάς είναι ανέφικτο να έρθει κάποιος να δουλέψει μαζί σου γιατι εάν ξέρει καλά έστω και τα απαραίτητα προσόντα δεν θα είναι στην Ελλάδα αφού στο εξωτερικό θα πληρώνεται πάρα πολλά λεφτά.
Τέλος επαναλαμβάνω στην δουλειά μας δεν σε νοιάζει το καλό παιδί που λέμε περισσότερο σε νοιάζει να ξέρει την δουλειά γιατί οι πιο πολλοί απλά νομίζουν οτι ξέρουν και επειδή κάνανε ένα static site ή κανανε ένα γελοίο πρόγγραμα είναι οι guru των γλωσσών προγραμματισμού.

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 25 Ιουν 2012 22:49

αγγελίες παρακαλώ μόνο εδώ.
http://jobs.freestuff.gr/

ευχαριστώ.
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
gaucho
Honorary Member

Δημοσίευση από gaucho » 25 Ιουν 2012 23:01

Basilakis έγραψε:Ναι, εάν τα έκανε όλα αυτά, θα μπορούσα να έχω 1 υπάλληλο αντί για 8.

Γιατί αυτά που ζητάει, είναι 8 διαφορετικά άτομα...
Με βάση τα σημερινά οικονομικά δεδομένα στην ελλάδα τα 700 ερυω /μηνα + ασφάλεια ειναι υψηλόμισθος και τυχερός με τέτοιο μισθο.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αναζήτηση Εργασίας”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες