Κατακταμε το χρεος κερδιζουμε το μελλον

Προβληματισμοί και ανταλλαγή ιδεών από την Επικαιρότητα και διάφορα άλλα θέματα.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
c0d3punk
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από c0d3punk » 28 Ιουν 2012 16:32

ναι πέτα το μπαλάκι στον cordis τώρα George! χαχαχα

μην αγχώνεσαι ρε George! συζήτηση κάνουμε! :-)

λες να μην τις ξέρω τι προθέσεις σου? χαχαχα :-)

ξέρεις όμως ότι μας βάζεις σε δίλημμα με αυτό που καλοπροαίρετα και σωστά έγραψες?? το δίλημμα είναι: να κάτσω να γράψω την γνώμη μου ή θα πέσει λουκέτο μετά και τζάμπα έγραψα κάτι για το οποίο δεν θα αποτελέσει καν μέρος διαλόγου? :-D

EDIT: όσο έγραφα έδωσε το σύνθημα ο cordis οπότε δεν υπάρχει πρόβλημα!

και εγώ πιστεύω ότι αν δεν υπάρξει οργανωμένη δράση από το κράτος, ότι και να κάνουν ιδιώτες και πολίτες είναι καταδικασμένο να αποτύχει, γιατί πολύ απλά το ίδιο το κράτος θα τους σαμποτάρει το εγχείρημα αν δεν κινείται στο ίδιο πλαίσιο με την συγκεκριμένη προσπάθεια!

ίσος ο επιχειρηματίας που το ξεκίνησε να έχει και άλλα στο μυαλό του (ακόμα και την προβολή όχι απαραίτητα άμεσο οικονομικό όφελος!), δίνεις εμπιστοσύνη (πέρα από χρήματα) έτσι απλά ?
like ants in a colony we do our share
but there's so many other f****' insects out there || Ανανεωμένα Παρτάλια || biZfind.gr

Άβαταρ μέλους
fafos
Script Master

Δημοσίευση από fafos » 28 Ιουν 2012 17:17

an to synafi tou dhmiourgou auths ths protovoulias plhrone tous forous tou opos oloi oi ellhnes polites se 2-3 xronia tha pairname kai resta...
Οι πάνες και οι πολιτικοί πρέπει να αλλάζονται συχνά για τον ίδιο λόγο...

Άβαταρ μέλους
cyberfreak
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cyberfreak » 28 Ιουν 2012 17:21

fafos έγραψε:an to synafi tou dhmiourgou auths ths protovoulias plhrone tous forous tou opos oloi oi ellhnes polites se 2-3 xronia tha pairname kai resta...
ενταξει αν ενας πχ proggamer δινει 50% κατω τιμες και χαλαει την αγορα δεν ειναι ολοι το ιδιο..και εγω αν ημουν εφοπλιστης την ιδια κινηση θα εκανα σαν Ελληνας που αγαπαω την χωρα μου και την ιστορια μου

Άβαταρ μέλους
fafos
Script Master

Δημοσίευση από fafos » 28 Ιουν 2012 17:29

cyberfreak έγραψε: ενταξει αν ενας πχ proggamer δινει 50% κατω τιμες και χαλαει την αγορα δεν ειναι ολοι το ιδιο..και εγω αν ημουν εφοπλιστης την ιδια κινηση θα εκανα σαν Ελληνας που αγαπαω την χωρα μου και την ιστορια μου
den katalavaino pou kollaei auto pou egrapses me auto pou grafo... oi efoplistes apalasontai apo tous forous pou plhronoun oi koinoi thnitoi giati etsi goustarei to kratos dikaiou.. as plhrosoun kanonika 3-4 xronia kai autoi na deis pos ksekolaei to systhma..

Άβαταρ μέλους
cyberfreak
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cyberfreak » 28 Ιουν 2012 17:39

fafos έγραψε:
cyberfreak έγραψε: ενταξει αν ενας πχ proggamer δινει 50% κατω τιμες και χαλαει την αγορα δεν ειναι ολοι το ιδιο..και εγω αν ημουν εφοπλιστης την ιδια κινηση θα εκανα σαν Ελληνας που αγαπαω την χωρα μου και την ιστορια μου
den katalavaino pou kollaei auto pou egrapses me auto pou grafo... oi efoplistes apalasontai apo tous forous pou plhronoun oi koinoi thnitoi giati etsi goustarei to kratos dikaiou.. as plhrosoun kanonika 3-4 xronia kai autoi na deis pos ksekolaei to systhma..

ναι δινουν δουλειες ομως σε Ελληνες δεν πανε να κανουν την επιχειρηση στη μαλτα η στη βουλγαρια

Άβαταρ μέλους
fafos
Script Master

Δημοσίευση από fafos » 28 Ιουν 2012 17:51

cyberfreak έγραψε:
ναι δινουν δουλειες ομως σε Ελληνες δεν πανε να κανουν την επιχειρηση στη μαλτα η στη βουλγαρια
oute auto to katalavaino... ta super markets dinoun perissoteres douleies kai oi idiokthtes-metoxoi plhronoun kanonika tous forous tous.. ta super markets einai ena paradeigma, yparxoun dekades alla..

anyway.. oi Nomikoi einai gnostoi gia to filanthropo ergo tous kai idiaitera gia to nhsi tous.. prosopika to vrisko ligo eironiko na mou zhtaei o Nomikos na doso.. oti kanei kai o Alafouzos gia ton vazelo: Oloi mazi... MPOREITE...

Άβαταρ μέλους
cyberfreak
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cyberfreak » 28 Ιουν 2012 17:58

ενταξει δεν ζηταει τοσο απο τον απλο λαο αλλα απο ατομα με χρημα η καποιο προιον πχ οπως εβαλε τη μπυρα του 50% απο το κερδος αυτοματος αν το κανουν και αλλοι εσυ θα συμβαλεις και εγω και ο καθενας μας απλα αντι να παρουμε amstel να παρουμε βεργινα πχ

Άβαταρ μέλους
fafos
Script Master

Δημοσίευση από fafos » 28 Ιουν 2012 18:02

cyberfreak έγραψε:ενταξει δεν ζηταει τοσο απο τον απλο λαο αλλα απο ατομα με χρημα η καποιο προιον πχ οπως εβαλε τη μπυρα του 50% απο το κερδος αυτοματος αν το κανουν και αλλοι εσυ θα συμβαλεις και εγω και ο καθενας μας απλα αντι να παρουμε amstel να παρουμε βεργινα πχ
2+ euro to mpoukali? :lol:

As mazeutoun stis lesxes tous sto Londino kai na doun pos tha sosoun thn patrida tous.. alla den ginetai!! giati h mia lesxh tha thn sozei kai h allh tha thn thavei!!

Άβαταρ μέλους
cyberfreak
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cyberfreak » 28 Ιουν 2012 18:10

χαχαχαχα γιατι +2 αντι ν βγαζουν 1ευρω ας βγαλου 50λεπτα 80 η 90 και τα 10 λεπτα ας πανε εκει χαχα τεσπα στο χερι τους ειναι ολα αν που να μας σωσουν μπορουν το θεμα ειναι να το κανουν :p

Άβαταρ μέλους
DGeorge
Honorary Member

Δημοσίευση από DGeorge » 28 Ιουν 2012 23:30

gigenis έγραψε:....Τέτοιες προσπάθειες μπορούν να γίνουν μόνο από μια σοβαρή κυβέρνηση που θέλει πραγματικά να μας απαλλάξει από το χρέος.
Συμφωνώ! ...Κατ'αρχάς όμως!
Αυτό σημαίνει: "Ναι μεν στο συγκεκριμένο απόσπασμα έχεις δίκιο! Όμως κάθε Κυβέρνησή μας είναι Άνθρωποι από τη δική μας Κοινωνία, λίγο~πολύ σαν κι εμάς. Αν εμείς (είτε μεμονωμένα, είτε σε μικρές ομάδες) δεν ενεργοποιηθούμε με τον έναν, ή τον άλλον τρόπο, γιατί περμένουμε να ενεργοποιηθεί η μεγάλη ομάδα (η οποιαδήποτε Κυβέρνησή μας) :think: :question:

Ακόμα και για τις διάφορες Κινήσεις-Οργανώσεις του ΟΗΕ, έχουν ειπωθεί τα μύρια όσα (ξέπλυμα μαύρου χρήματος, κλπ).
Ωστόσο, ακόμα κι αν είναι έτσι, εξακολουθούν να παραμένουν, καθώς είναι ό,τι υπάρχει, χωρίς εναλλακτική ιδέα/λύση αντί αυτών. Είναι παρ'όλα αυτά εκεί, και παράγουν το όποιο έργο παράγουν, που είναι κατά πολύ καλύτερο από το 'Καθόλου Έργο'!
Ακόμα κι αν κάποιος πρόκειται να 'βγάλει', βγάζοντας την πατρίδα μας από τα δεινά της, δεν βλέπω κάτι μεμπτό στο να αδράξουμε την ευκαιρία.
Στο κάτω-κάτω έχουν πληρωθεί επίσημα, τόσοι και τόσοι, για να το κάνουν, και απέτυχαν παταγωδώς. Αν όμως ο Χ (ή οι Ψ) τα καταφέρει/ουν, τότε γιατί να μην είναι αυτός ο μισθός του/τους :question:

Απάντηση

Επιστροφή στο “Επικαιρότητα & Διάφορες Συζητήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης