Βοήθεια για facebook ads

Internet Marketing, Social Media watch

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
blofakias

Βοήθεια για facebook ads

Δημοσίευση από blofakias » 27 Ιουν 2012 16:30

Γειας σας.

Αντιμετωπίζω ένα θεματάκι τελευταία με το Facebook link to Facebook.

Ξεκίνησα να κάνω μια διαφήμιση στο Facebook της 21/06 με lifetime budget αρχικά να δώ πως δουλεύει με 20 ευρώ. Είχα την εντύπωση ότι δουλεύει όπως το adwords ότι βάζεις ένα ποσό και αρχίζει να "τρώει" σιγά σιγά.

Της 22/06 όμως διαπίστωσα ότι δεν γίνετε έτσι. Αφαιρώ λοιπόν το Paypal λογαριασμό μου απο το ads manager και βάζω την πιστωτική μου μόνο ώς Primary.

Τις 23/06 - 24/06 (Σαββατοκύριακο δεν είχε γίνει κάποια χρέωση)

Της 25/06 Δευτέρα καλώ την τράπεζα να δω αν φταίει η κάρτα. Ωστόσο το υπόλοιπο το διαφημίσεων δεν έχει χρεωθεί πουθενά αλλά το outstanding balance αυξάνετε.

Χθές 26/06 Τρίτη με καλούν από την τράπεζα και μου λένε ότι με την κάρτα όλα Ok κανένα πρόβλημα.

Παράλληλα έχω βάλει και σαν secondary το Paypal na χρεώσει. (linked με την κάρτα)

Σήμερα το πρωί πάλι καμιά χρέωση απο το facebook. Το υπόλοιπο όμως αυξήθηκε!

Η κάρτα είναι pre-paid της Eurobank και την έχω και linked στο paypal (έχω κάνει και πολές αγορές στο ebay με paypal με την κάρτα αυτή)

Από την τράπεζα μου είπαν ότι βρήκαν κάτι χρεώσεις 0.81ευρώ και 0.80 ευρώ αλλά εγκρήθηκαν και ακυρώθηκαν.

Όπως είδα στο faq του facebook αυτό γίνετε από την μεριά του facebook ώστε να γίνει valid η κάρτα.

Τέλος το μόνο που έχω δεί στο paypal είναι στο "payments" να λεέι facebook payments 0.00 euro 26-06-2012.

Σας ευχαριστώ για το χρόνο σας και ελπίζω να μην σας κούρασα απλά ήθελα να είμαι λεπτομερής ώστε να σας αποτυπώσω σωστά τη κατάσταση ώστε αν μπορείτε να με βοηθήσετε σε αυτή την κατάσταση.

Άβαταρ μέλους
gagger

Βοήθεια για facebook ads

Δημοσίευση από gagger » 04 Ιούλ 2012 15:22

μήπως δεν έχει κάνει σωστή καμπάνια και δεν μπορούν να βρούν που θα σε διαφιμήσουν?

Απάντηση

Επιστροφή στο “Internet Marketing, Social Media watch”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης