Πρόβλημα με εμφάνιση στο google

Μια περιοχή για το WordPress, αυτή την δημοφιλή δωρεάν πλατφόρμα για blogging

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators, PHP Moderators

Απάντηση
Gamerspot2

Δημοσίευση από Gamerspot2 » 02 Ιούλ 2012 16:53

Καλησπέρα παιδιά. Χρησιμοποιώ το platinum seo pack για τη σελίδα μου και όποτε την κάνω αναζήτηση στο google, σαν τίτλο μου εμφανίζει το domain name μαζί με μία κατηγορία, ενώ η περιγραφή μόνο το link μου. Σήμερα, όμως, παρατήρησα πως είχα διπλά meta tags, ένα από το platinum seo και ένα από τον κώδικα της σελίδας, κι έτσι απενεργοποίησα το δεύτερο. Λέτε αυτό να ήταν το πρόβλημα; Αλλιώς τι άλλο μπορεί να είναι;

Το link είναι alienage.gr

Σας παρακαλώ, πείτε μου κάποια λύση γιατί έχω απελπιστεί...

Gamerspot2

Δημοσίευση από Gamerspot2 » 03 Ιούλ 2012 10:44

Κανείς;

Άβαταρ μέλους
bibisidis
Honorary Member

Δημοσίευση από bibisidis » 03 Ιούλ 2012 11:12

Εγω μπορω να σου πω για το τι γινεται και το τι βλεπω τωρα στο site σου. Σε ολες τις σελιδες εχεις 2 descriptions. Το ενα ειναι κενο και το αλλο συνηθως κενο, η στα posts εχει τραβηξει τις πρωτες γραμμες της αναρτησης.
Στις κατηγοριες και τα tags φαινεται πως δεν εχεις φροντισει ουτε το title αλλα δεν εχεις ουτε description. Αυτο εχει σαν αποτελεσμα το title να ειναι "Ονομα κατηγοριας-alienage.gr" και για description το google τραβαει το blog description.
Δεν ξερω αν το plugin που χρησιμοποιεις εχει τετοιες δυνατοτητες αλλα προτεινω να το αφαιρεσεις και να εγκαταστησεις το yoast. Ετσι θα μπορεις να εχεις τον πληρη ελεγχο των meta σου.

edit* Έχεις μηνυμα.

megsk

Δημοσίευση από megsk » 03 Ιούλ 2012 11:36

+1 yoast

Απάντηση

Επιστροφή στο “WordPress γενικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες