ερωτηση για το avast

Συζητήσεις και νέα σχετικά με την ασφάλεια των υπολογιστών και των virus που τους προσβάλουν...

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
marios015

ερωτηση για το avast

Δημοσίευση από marios015 » 09 Ιούλ 2012 17:09

βρε παιδια μια ερωτηση θελω να κανω εχω το avast εδω και ενα χρονο και στις 23 ληγη και μου λεει να το αγορασω για εναν ακομα χρονο αλλα επειδη εχω δει να εχει να βαλω κανεναν κωδικο που μου δειχνει μπας και το κανω τσαμπα οποιος ξερει κανεναν τετοιο ας βοηθησει παρακαλω :D :) :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

Άβαταρ μέλους
DGeorge
Honorary Member

ερωτηση για το avast

Δημοσίευση από DGeorge » 09 Ιούλ 2012 19:16

Πολλή Καλησπέρα σου :D :D
Φυσικά... Αφού το πουλάνε κιόλας (σε καλύτερη μορφή), σου προτείνουν να το αγοράσεις.:wink:
Όμως πλησιάζοντας πολύ στην ημερομηνία λήξης, θα σου δώσουν και οδηγίες για επέκταση της Free-έκδοσης (που έχεις), για ακόμα έναν χρόνο. Γίνεται ανοίγοντας το Avast-->Maintenance-->Registration
Στη χειρότερη περίπτωση, αν δεν λειτουργήσει κάτι τέτοιο, τότε:
1) Το απεγκαθιστάς, ωραία και καλά, από την προσθαφαίρεση προγραμμάτων του Control Panel και
2) Εγκαθιστάς πάλι την Free-έκδοση από το Site του Avast :wink:
Απλώς μπαίνεις σε λίγη παραπάνω ταλαιπωρία :-? :D

Άβαταρ μέλους
mechpanos
Honorary Member
Επικοινωνία:

ερωτηση για το avast

Δημοσίευση από mechpanos » 10 Ιούλ 2012 10:45

Να ρωτήσω κάτι...το έχω στη δουλειά, επειδή λέει free for personal use αν μου την πέσουνε τίποτα bsaδες θα έχω πρόβλημα ή δεν κοιτάνε για antivirus?
Πύργος θεός Πανηλειακός!!

Άβαταρ μέλους
DGeorge
Honorary Member

ερωτηση για το avast

Δημοσίευση από DGeorge » 10 Ιούλ 2012 11:35

1) Δεν έχεις υπογράψει (κατ'αρχάς) κάποιο συμβόλαιο!
2) Σε περίπτωση χρήσης σε δίκτυο (μία εγκατάσταση [Server] καλύπτει τουλάχιστον άλλο ένα PC [Client/s]), η Free έκδοση θα 'αντιληφθεί' Δίκτυο => Εταιρείο => Επαγγελματική χρήση, και δεν θα σε αφήσει την εγκαταστήσεις.
Από την άλλη μεριά, πάλι για 'προσωπική χρήση' το έχεις. Ούτε το νοικιάζεις/πουλάς, ούτε το εκμεταλλεύεσαι -κάπως- επαγγελματικά...... Νομίζω/Φαντάζομαι :wink:

Άβαταρ μέλους
mechpanos
Honorary Member
Επικοινωνία:

ερωτηση για το avast

Δημοσίευση από mechpanos » 10 Ιούλ 2012 11:39

Μπα μια χαρά εγκαταστάθηκε....δεν έβγαλε κιχ!
Δεν το έχω βάλει σε client-server mode, απλά όπως σε ένα pc που έχει μια τυπική σύνδεση δικτύου το είδε το pc μου.
Αυτό για το υπογραφή συμβολαίου σηκώνει συζήτηση, γιατί όταν σου βγάζει την άδεια χρήσης στην αρχή της εγκατάστασης και πατάς Accept για να προχωρήσει (αυτά που δεν διαβάζει κανένας δηλαδή), είναι ισοδύναμο υπογραφής γιατί δηλώνεις ρητά ότι αποδέχεσαι αυτά που σου γράφει.
Εν πάση περιπτώσει τώρα ανακάλυψα και το Clamwin με το Clam Sentinel και το δοκιμάζω σε 1 server, είναι totally free αλλά με σαφώς χαμηλότερο ποσοστό protection.
Πύργος θεός Πανηλειακός!!

Άβαταρ μέλους
DGeorge
Honorary Member

ερωτηση για το avast

Δημοσίευση από DGeorge » 10 Ιούλ 2012 11:55

mechpanos έγραψε:...Αυτό για το υπογραφή συμβολαίου σηκώνει συζήτηση, γιατί όταν σου βγάζει την άδεια χρήσης στην αρχή της εγκατάστασης και πατάς Accept για να προχωρήσει (αυτά που δεν διαβάζει κανένας δηλαδή), είναι ισοδύναμο υπογραφής γιατί δηλώνεις ρητά ότι αποδέχεσαι αυτά που σου γράφει....
Συμφωνώ απόλυτα πάνω σ'αυτό! Έκανα λάθος πριν!
Όπως όμως κι αν έχει το πράγμα, σου έγραψα τις απόψεις μου, σύμφωνα με τις οποίες ακόμα και στη 'δουλειά' δεν το χρησιμοποιείς επαγγελματικά :-? :think:

marios015

ερωτηση για το avast

Δημοσίευση από marios015 » 10 Ιούλ 2012 12:47

θα ακουσω της συνβουλες σας καταταλα ευχαριστω παρα πολυ αλλα με τους κωδικους δεν μου απαντησατε

Άβαταρ μέλους
DGeorge
Honorary Member

ερωτηση για το avast

Δημοσίευση από DGeorge » 10 Ιούλ 2012 13:35

Αν θα γίνει επέκταση της 'ετήσιας' Free-έκδοσής σου, τότε είτε θα γίνει αυτόματα, είτε θα σου στείλει -το Site- κωδικό -στο email σου-, για την επέκταση.
Αν θα κάνεις απεγκατάσταση - επανεγκατάσταση, τότε πάλι θα σου στείλουν κωδικό της 'ετήσιας' Free-έκδοσής σου, από το Site, στο email σου (αφού τους έχεις γράψει τη διεύθυνσή σου) :wink:

marios015

ερωτηση για το avast

Δημοσίευση από marios015 » 11 Ιούλ 2012 12:55

swsta :D se euxaristw polu giorgo :pint: :lol: :D

Άβαταρ μέλους
DGeorge
Honorary Member

ερωτηση για το avast

Δημοσίευση από DGeorge » 11 Ιούλ 2012 13:55

Νά'σαι καλά :D
Οι ευχαριστίες, γενικότερα, στο Freestuff.
Αν θέλεις, και μπορείς, ενημέρωσέ μας σχετικά με το τι έγινε στο τέλος.

marios015

ερωτηση για το avast

Δημοσίευση από marios015 » 11 Ιούλ 2012 14:07

FYSIKA ALLA ELPIZW NA EXOUME KALA APOTELESMATA :-? :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :banana: :arrow:

Άβαταρ μέλους
DGeorge
Honorary Member

ερωτηση για το avast

Δημοσίευση από DGeorge » 11 Ιούλ 2012 22:03

marios015 έγραψε:....ELPIZW NA EXOUME KALA APOTELESMATA
Έέέέέέέέτσι, έέέέέέέτσι! Η Ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία :hammer: :hammer: :lol: :lol:

Απάντηση

Επιστροφή στο “Security, antiVirus & antiSpyWare”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες