Τοποθέτηση διαφημίσεων

σχετικά με το Google AdSense

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
trisstann

Τοποθέτηση διαφημίσεων

Δημοσίευση από trisstann » 16 Αύγ 2012 16:04

Ισχυει αλλα η ερωτηση ειναι αν εχεις 2 πλαισια σε σχεση με 3 θα τα πατανε περισσοτεροι?

George777

Τοποθέτηση διαφημίσεων

Δημοσίευση από George777 » 20 Αύγ 2012 16:59

Γιάννη 38% bounce rate exw... 15 με 25 euro βγάζω τη μέρα , τι να σου πω δεν εχω οφελος... να πω ψέματα , δεκτές οι απόψεις σας αλλα εγω το πείρα επιθετικό το ήφος του , δε θα μου αλλάξεις γνώμη σε παρακαλώ... φυσικά δεν έχω ωραίο design μαζί σας... Ευχαριστώ για όλα παιδιά... :)

Spyrostagas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Τοποθέτηση διαφημίσεων

Δημοσίευση από Spyrostagas » 20 Αύγ 2012 17:38

15 με 25 ευρω.. μπράβο. μπορεις να παραθεσεις καποια στατιστικά σου γιατι μου φαίνεται μεγάλο νούμερο εκτός αν έχεις πολλές επισκέψεις και αναλογια κλικ αλλά και υψηλό κέρδος ανα κλικ. :)
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
trisstann

Τοποθέτηση διαφημίσεων

Δημοσίευση από trisstann » 20 Αύγ 2012 17:41

μεγαλε αν βγαζεις 25 ευρω απο αυτο το site, τοτε μαλλον τα δικα μας design ειναι.... για κλαματα...
Ωραιος :)

George777

Τοποθέτηση διαφημίσεων

Δημοσίευση από George777 » 20 Αύγ 2012 18:44

δεν θα έλεγα το ποσό γιατι δεν έχει καμια σημασία, πάνω στα νέυρα μου το είπα , τέλος πάντων έχω organic visitors... εκεί ειναι το κλειδί, οπότε αν είχα και καλό design θα είχε περισσότερα λευτά η σελίδα ... anyway ,ευχαριστώ παιδιά .

Άβαταρ μέλους
getpaidgr
Επικοινωνία:

Τοποθέτηση διαφημίσεων

Δημοσίευση από getpaidgr » 22 Σεπ 2012 11:34

Θα συμφωνήσω με τους προηγούμενους. Η σελίδα είναι πολύ άσχημα σχεδιασμένη. Καλύτερα ένα έτοιμο template. Είναι απίστευτα αταίριαστη και σε παραπέμπει σε σελίδα που έχει φτιαχτεί τη δεκαετία του 90.

Πραγματικά, όμως, η ιδέα είναι φοβερή. Ειδικά αν καταφέρνεις να έχεις τέτοια επισκεψιμόητα για να βγάζεις 25€ μπράβο σου. Και σε πιστεύω γιατί είδα το rank της σελίδας στο alexa και σε sites που κάνουν εκτίμηση επισκεψιμότητας. Επίσης, είναι πιθανό να έχεις αρκετά καλά cpc επειδή έχεις να κάνεις με τον τομέα των δώρων

Θα έπρεπε να χαίρεσαι που έχεις τόσο μεγάλη επιτυχία με αυτό το άθλιο σχεδιαστικά site. Θα έπρεπε να χαίρεσαι ακόμα περισσότερο που οι φίλοι εδώ στο επισήμαναν γιατί πραγματικά φαίνονται οι πραγματικές δυνατότητες που έχεις να βγάλεις χρήματα. Βλέπεις κάποιον να ακούει ακόμα και τον παραμικρότερο ήχο και ξαφνικά βλέπεις ότι έχει βουλωμένα αυτιά. Τι κάνεις;;; Τους λες άνοιξε τα αυτιά σου, άκουσε γιατί μπορείς να βγάλεις χρήματα!!! Άρα μη παρεξηγείς την κριτική και κοίτα να την εκμεταλλευτείς.

Από την άλλη η περίπτωσή σου είναι απόδειξη προς τους πάσης φύσης ειδικούς που δυστυχώς έχουν μια τελείως στρεβλή εικόνα του Internet και του ιντερνετικού κέρδους. Ο γραφίστας νομίζει ότι ο σχεδιασμός είναι το πάν, ο προγραμματιστής το ίδιο.... Κάτι που δεν ισχύει. Και απόδειξη είναι ο φίλος μας.

Από τη στιγμή, όμως, που έχεις τόσο μεγάλη επιτυχία και σοβαρά έσοδα όχι μόνο σε συμφέρει να ασχοληθείς πιο σοβαρά με τη σχεδίαση, αλλά αφού δεν το έχεις , άστο και απευθύνσου σε ειδικό.

Ακόμα και 500$ να ξοδέψεις, θα τα βγάλεις πολλαπλά. Με αυτά τα δεδομένα είναι έγκλημα να αφήνεις τη σελίδα σου έτσι. Εσύ χάνεις λεφτά.
Getpaid.gr - Η ελληνική κοινότητα για την οικονομική αξιοποίηση του διαδικτύου
Investorblog - Χρηματιστηριακό blog
Silver-art.gr - Eshop με ασημένια αντικείμενα και κοσμήματα

Άβαταρ μέλους
trisstann

Τοποθέτηση διαφημίσεων

Δημοσίευση από trisstann » 22 Σεπ 2012 11:44

απο την αλλη παλι ισως ειναι η καλυτερη σχεδιαστικα σελιδα που εχουμε δει. Και εξηγω... Ποιος ειναι ο στοχος μας οταν κανουμε μια τετοια σελιδα? εσοδα απο το adsense. Οποτε ο τυπος τι εκανε, εφτιαξε μια seo σελιδα που του αποφερει traffic και την εφτιαξε ετσι ωστε ο χρηστης να μην θελει να μεινει αλλα να φυγει οπως ηρθε. Και πως το πετυχαινει αυτο ο χρηστης? Πατώντας στα μονα Link που εχει η σελιδα... τα adsense!!!!
Μεγαλε εγω σου βγαζω το καπελο με μηδενικη σχεδιαση και κοπο βγαζεις αρκετα περισσοτερα τη μερα (ανα σιτε) απο τους περισσοτερους μας εδω μεσα !!!!
Respect!

Άβαταρ μέλους
getpaidgr
Επικοινωνία:

Τοποθέτηση διαφημίσεων

Δημοσίευση από getpaidgr » 22 Σεπ 2012 13:58

γιατί θα τον χαλούσε να πλοηγούνται σε ακόμα μερικές σελίδες, να φαίνεται ακόμα καλύτερος για το google και ας φύγει ο άλλος μέσω adsense στην 5η ή 6η σελίδα.

Δεν ξέρουμε ποιό είναι το CTR. Αν υπάρχει τόσο μεγάλο CTR είναι αυτό που λες. Μπορεί, ομως, να είνα θέμα καλού CPC γιατί το site του στηρίζεται σε καλό Niche.
Getpaid.gr - Η ελληνική κοινότητα για την οικονομική αξιοποίηση του διαδικτύου
Investorblog - Χρηματιστηριακό blog
Silver-art.gr - Eshop με ασημένια αντικείμενα και κοσμήματα

George777

Τοποθέτηση διαφημίσεων

Δημοσίευση από George777 » 22 Οκτ 2012 12:21

Συγνώμη για την καθηστέρηση τώρα τα είδα... .Εντάξη τσαντίστικα λίγο η αλήθεια είναι ... επειδή προσωπικά ασχολήθηκα/ασχολούμαι και έψαξα πολύ και έφτιαξα οτι μπορούσα... δεκτά ολα τα σχόλια... έτσι ειναι , ειναι μια πολύ απλη ιστοσελίδα ίσως και του 90... πάντος το BOUNCE RATE της ημέρας είναι στο 39-40% δέν ξέρω κατα πόσο διώχνει κόσμο ο σχεδιασμός της ιστοσελίδας αφού όσοι μπένουν , μπένουν για να διαβάσουνε ευχές ... και τίποτε άλλο..., φυσικά αν ήτανε ενα έτοιμο πολυ ποιο όμορφο template θα κέρδιζα κάποια λεφτά παραπάνο δεν το αρνούμαι... Δεκτή οποια άλλη κριτική άλλωστε απο αυτές γινόμαστε ποιο δυνατοί. Ευχαριστώ και πάλι.

Πρός φίλο trisstan: δεν φέυγουνε όπως έρχοντε αφου το Μ.Ο είναι 3 page views στον κάθε χρήστη , που σιμένει , ενα page view (home page) ένα page view (κατηγορία-ευχές) ενα page view η δέυτερη σελίδα της (κατηγορίας-ευχές) = 3 page views / unique visitor (δεδομένο οτι έχω 2 σελίδες σε κάθε κατηγορία και όπως ειναι λογικό ο κάθε visitor μπένει για συγκεκριμένη κατηγορία τα λέω αυτα.) . Ίσως και να είναι λάθος το σκεπτικό μου εγω αυτο καταλαβαίνω απο τα στατιστικά μου που παρακολουθώ κοντά ενα χρόνο τώρα...

Άβαταρ μέλους
trisstann

Τοποθέτηση διαφημίσεων

Δημοσίευση από trisstann » 22 Οκτ 2012 16:46

φίλε μου εγω το είπα ρητα και κατηγορηματικα RESPECT. Οι περισσότεροι εδω μέσα κανουμε σιτε για adsense εσυ λοιπον βγάζεις και απ ότι καταλαβαινω χωρις να ανανεωνεις το σιτε και τοσο συχνα.... Τιποτα αλλο απο αυτο δεν εχει σημασια!!! τωρα για τα page views δεν πρεπει να ειναι ακριβως ετσι, μιας και δεν ειναι σιγουρο οτι ο κοσμος ερχεται στην αρχικη σου σελιδα (οι περισσοτεροι μπαινουν σε εσωτερικη σελιδα και τριγυριζουν στο site). Εσενα βεβαια σε βγαζει ψηλα για το birthday wishes οποτε ισως να ερχονται στην αρχικη και μετα να κανουν αυτο που λες... Οπως και να το πεις ... respect.

George777

Τοποθέτηση διαφημίσεων

Δημοσίευση από George777 » 22 Οκτ 2012 17:04

εννοείτε οτι εννοώ στο μεγαλήτερο ποσοστό οτι γίνεται αυτό... . Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια....

Απάντηση

Επιστροφή στο “Google AdSense”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες