Μέσος όρος κερδών από 1000 unique visitors την ημέρα;

Εύρεση και τοποθέτηση διαφημίσεων στις σελίδες μας.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 09 Αύγ 2012 23:12

getpaidgr έγραψε:Πραγματικά θεωρώ κρίμα να μένεις στα affiliate banners, πραγματικά αδικεί τη δυναμική του affiliate marketing.
έχει μαλλιάσει η γλώσσα μας, αλλά ακόμα banners ψάχνουν...
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

urahara
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από urahara » 10 Αύγ 2012 11:27

πάνω σε αυτό ρε παιδιά επειδή κι εγώ πιστεύω πολύ στα links αλλα βαριέμαι να διαβάζω όρους χρήσης :P και να πω την αλήθεια ακόμα δεν τα έχω χρησιμοποιήσει.. Μπορώ να γράψω δηλαδή ένα προωθητικό post και απλά να βάλω μέσα το Link; To post αυτό μπορεί να είναι δικό μου ή πρέπει να μου το παρέχουν ως δημιουργικό; Απο εκεί και πέρα τι εννοούν incentivized? Απαγορεύεται μόνο να δίνουμε ανταλλάγματα; H απαγορεύεται ακόμα και να εξυμνήσουμε το προιόν; Και επειδή έχω ακούσει πως linkwise και clickbanner δεν επιτρέπουν μέσω fb προώθηση.. παρόλα αυτά θέλω να πιστεύω πως μπορώ να κάνω share το post και όχι το link στα pages μου.

Άβαταρ μέλους
bibisidis
Honorary Member

Δημοσίευση από bibisidis » 10 Αύγ 2012 17:18

πάνω σε αυτό ρε παιδιά επειδή κι εγώ πιστεύω πολύ στα links αλλα βαριέμαι να διαβάζω όρους χρήσης :P και να πω την αλήθεια ακόμα δεν τα έχω χρησιμοποιήσει..
Οι όροι χρήσης απαγορεύουν συνήθως τα αυτονόητα. Αν υπάρχει κάποιος ασυνήθιστος όρος στην καμπάνια κατά 99,9% σου το λένε στο newsletter.
Μπορώ να γράψω δηλαδή ένα προωθητικό post και απλά να βάλω μέσα το Link; To post αυτό μπορεί να είναι δικό μου ή πρέπει να μου το παρέχουν ως δημιουργικό;
Ναι μπορείς να γράψεις κάτι δικό σου χωρίς να είναι δημιουργικό του διαφημιζόμενου. Αυτό ειναι το μεγάλο + έναντι του adsense.
Απο εκεί και πέρα τι εννοούν incentivized? Απαγορεύεται μόνο να δίνουμε ανταλλάγματα; H απαγορεύεται ακόμα και να εξυμνήσουμε το προιόν;
Σε καποιες(στις περισσότερες) καμπάνιες που πληρώνουν με lead ανα εγγραφή απαγορεύεται να δώσεις αντάλλαγμα. Αυτοί που πληρώνουν ανα πώληση συνήθως(σχεδόν πάντα) δεν τους ενδιαφέρει αν δίνεις κάποιο αντάλλαγμα.
Και επειδή έχω ακούσει πως linkwise και clickbanner δεν επιτρέπουν μέσω fb προώθηση.. παρόλα αυτά θέλω να πιστεύω πως μπορώ να κάνω share το post και όχι το link στα pages μου.
Σε πολύ λίγες(σχεδόν σε καμία) καμπάνιες απαγορεύεται η προώθηση στο fb.

Βασικά, όλες οι ερωτήσεις σου έχουν να κάνουν με τους όρους χρήσης. Αν και όπως λες βαριέσαι να τους διαβάσεις προτείνω να διαβάσεις για αρχή τους 5-6 βασικούς που έχουν τα δίκτυα.
Σε γενικές γραμμές πάντως αν δεν προσπαθείς να κλέψεις τον διαφημιζόμενο, είτε με cookie stuffing είτε με texts σε links (σε περιπτώσεις πληρωμής ανα κλικ) η αν δεν εχεις καποιο πορνορατσιστικοκαζινοsite τοτε δεν χρειαζεται να ανησυχεις για τους ορους χρησης. Εξαλλου απο διαφημιζομενο σε διαφημιζομενο οι οροι αλλαζουν το πολυ κατα 1-2 γραμμες text.

urahara
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από urahara » 10 Αύγ 2012 19:09

thanks bibisidis! ντάξει δεν είναι πως είμαι και τεμπέλης.. διαβάζω άπειρα πράματα τι μέρα σε σχέση με το marketing απλά όπου μπορώ να έχω την γνώμη κάποιου που το χει ψάξει ήδη το προτιμώ! Ναι όσο αφορά στο θέμα κειμένου όντως έιναι το μεγάλο + έναντι του adsense διότι τον ψηλοεκβιάζεις να το πατήσει ουσιαστικά (άπαξ και το διαβάζει θα το πατήσει απο κει και πέρα αν είναι και κάτι καλό έχεις πιθανότητες και για action (όντως πολύ ανώτερο από απλά banners)

Απάντηση

Επιστροφή στο “Διαφημίσεις στις σελίδες μας (εκδότες)-γενικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες