Hostgator

Τεχνικές και μόνο Συζητήσεις για WEB hosting servers, Mail servers, DNS servers. Όχι αναζήτηση υπηρεσιών εδώ!

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
stratis79

Hostgator

Δημοσίευση από stratis79 » 18 Ιούλ 2012 22:49

καλησπέρα παιδιά, δουλεύει κανείς με hostgator;

δύο χρόνια δεν είχα κανένα πρόβλημα. Τον τελευταίο μήνα 4 φορές απόγευμα πάντα, μου έπεφταν οι σελίδες. Και θα έλεγα πως είναι πολύ ενοχλητικό να γράφεις άρθρα και να πέφτουν όλα ή να έχεις διαφημίσεις επάνω, να έχεις κοινοποιήσει αναρτήσεις, να τραβάς κόσμο και να σκάνε για 10 λεπτά τα πάντα.

Τους είχα σε μεγάλη υπόληψη τους αμερικάνους αλλά τώρα τελευταία προβληματίζομαι...

Μου συνέβη χθες και τώρα πάλι που σας γράφω. κι όχι μόνο αυτό αλλά δεν έχω και cpanel τώρα.

Με ρώτησαν για τον isp, ζήτησαν ip και ότι θέλουν να τσεκάρουν κάποια πράγματα και πάντα λένε ότι ο server είναι οκ.

Η ουσία είναι ότι δεν είχα προβλήματα και τώρα έχω. Και δε γίνεται να είμαι χωροφύλακας από πάνω συνέχεια.

Σκέπτομαι να την κάνω για αλλού αλλά που; κι οι μετακομίσεις σε wp έχουν μια διαδικασία...

stratis79

Hostgator

Δημοσίευση από stratis79 » 18 Ιούλ 2012 22:53

τις άλλες φορές έβγαζε ότι δεν υπάρχει σύνδεση με τη database ενώ σήμερα που δεν έχω και cpanel για υπέρβαση ορίου ταχύτητας

stratis79

Hostgator

Δημοσίευση από stratis79 » 18 Ιούλ 2012 22:55

τώρα λένε πως :

network outage at our datacenter. Our administrators are working on it as we speak

αλλά δεν είναι κατάσταση αυτή ρε γμτ!

andreaslll

Hostgator

Δημοσίευση από andreaslll » 18 Ιούλ 2012 22:56

stratis79 έγραψε:σήμερα που δεν έχω και cpanel για υπέρβαση ορίου ταχύτητας
Έπεσες σε μπάτσο με ραντάρ; :D

stratis79

Hostgator

Δημοσίευση από stratis79 » 18 Ιούλ 2012 23:02

Ασε ρε Ανδρέα, άσε!!! τους @@ρες! ο server είναι μια χαρά και μετά ααα outage! ξερεις τι ειναι ενημερωτικα site να σου πεφτουν σημερα για μιση ωρα;

καμια προταση εχεις;

andreaslll

Hostgator

Δημοσίευση από andreaslll » 19 Ιούλ 2012 13:09

Αντιμετωπίζω κι εγώ προβλήματα με αστάθεια δικτύου σε ένα server που έχω. Μάλλον θα πρέπει να ψάξουμε όλοι μαζί για νέο datacenter.

servetas
Επικοινωνία:

Hostgator

Δημοσίευση από servetas » 19 Ιούλ 2012 13:51

Εφόσον θα κρατήσεις το ίδιο domain τότε δεν νομίζω ότι θα έχει πρόβλημα με το wp. Απλά θα θέλει λίγες ώρες για να γίνει ανανέωση των isp.

Διορθώστε με αν είμαι λάθος...Εκτος και αν είναι μεγάλου όγκου το site οπότε και θα αποτελέσει μεγάλη ταλαιπωρία.

Άβαταρ μέλους
gvard
Honorary Member
Επικοινωνία:

Hostgator

Δημοσίευση από gvard » 19 Ιούλ 2012 15:56

Καλησπέρα,

Από το www.downforeveryoneorjustme.com μπορείς να βλέπεις αν το πρόβλημα είναι μόνο σε εσένα ή γενικό. Οσον αφορά τη μεταφορά μπορείς να επικοινωνήσεις με την εταιρία φιλοξενίας που θα βρείς, κατά ένα μεγάλο ποσοστό οι εταιρίες αναλαμβάνουν τη μεταφορά του site χωρίς χρέωση. Ειδικά εφόσον έχεις cPanel αν καταλήξεις σε εταιρία με cPanel μπορεί να μεταφέρει τα πάντα (email accounts, mail messages, βάσεις, αρχεία κλπ).
Με εκτίμηση,
Γιώργος Βαρδίκος
Φιλοξενία ιστοσελίδων - Cloud Servers στην Ελλάδα

stratis79

Hostgator

Δημοσίευση από stratis79 » 21 Ιούλ 2012 00:44

μεταφορές κάνω, δεν είναι πρόβλημα. Έχω ξανακάνει. Απλά δε θέλω να βρω άλλο διαμέρισμα, να κουβαλήσω τα έπιπλα και μετά να ξαναψάχνω πάλι.

gvard πολύ ενδιαφέρον το σιτε που δίνεις, και οποιος κανει μεταφορες μπορει να βλέπει στο pagewash καθώς στις ηπα οι dns ενημερώνονται ταχύτατα, τι δουλειά έχει κάνει. Μετακόμισα στους αμερικάνους δίχως να ανοίξει μύτη.

Έχω ακούσει να λένε για Γερμανία. Εσείς παιδιά ξέρετε κάτι; καμιά αξιόπιστη εταιρεία με καλό support;

Άβαταρ μέλους
gvard
Honorary Member
Επικοινωνία:

Hostgator

Δημοσίευση από gvard » 21 Ιούλ 2012 10:41

Καλημέρα,

Αν ενδιαφέρεσαι για Ελληνική εταιρία, τα μέλη του FreeStuff έχουν ψηφίσει τις καλύτερες εταιρίες στο http://www.freestuff.gr/forums/viewtopic.php?t=60371 .
Με εκτίμηση,
Γιώργος Βαρδίκος
Φιλοξενία ιστοσελίδων - Cloud Servers στην Ελλάδα

lavelle

Hostgator

Δημοσίευση από lavelle » 21 Ιούλ 2012 12:10

Aν είσαι 2 χρόνια ευχαριστημένος πελάτης τους, δεν είναι ανάγκη να τους παρατήσεις για ένα μικρό διάστημα που έχουν προβλήματα στο DC τους.

Στο να τραβάς κόσμο εκτός προφανώς από την δική σου δουλειά συνετέλεσαν κι αυτοί με την αξιοπιστία των υπηρεσιών τους.

Η γνώμη μου είναι ότι δεν είναι τόσο τραγικό αυτό που περιγράφεις σε συνάρτηση με το χρονικό διάστημα που είσαι πελάτης τους.

Άβαταρ μέλους
CyberCr33p
Honorary Member
Επικοινωνία:

Hostgator

Δημοσίευση από CyberCr33p » 22 Ιούλ 2012 15:32

Δεν δίνεις αρκετές πληροφορίες. Πόσες φορές είχαν πρόβλημα και για πόσες ώρες;

Απάντηση

Επιστροφή στο “Apache, IIS, DNS Servers”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες