Πείτε μου την γνώμη σας για την σελίδα μου Autonmoto.gr

Θέλετε την γνώμη των άλλων για την σελίδα σας; Τότε βρίσκεστε στο σωστό μέρος.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
panosgkol
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από panosgkol » 30 Ιούλ 2012 12:04

Γειά σας. Παρακαλώ θέλω την γνώμη σας για την νέα μου ιστοσελίδα Autonmoto.gr
Η ιστοσελίδα αποτελείται από 3 ενότητες. ΑΓΓΕΛΙΕΣ - ΕΓΓΡΑΦΑ - ΚΟΙΝΩΝΙΚΟ ΔΙΚΤΥΟ
- Οι αγγελίες είναι για τοποθέτηση από ιδιώτες και εμπόρους φωτοαγγελιών κάθε είδους οχήματος.
- Τα έγγραφα δίνουν την δυνατότητα σε κάποιον να καταχωρίσει το ή τα οχήματά του και να έχει online βιβλίο service, θεωρητικά χιλιόμετρα, υπενθυμήσεις service, φωτογραφίες, να κάνεις review του οχήματός σου και να καταχωρίσεις βλάβες βοηθώντας άλλους για να βρούν την λύση. Σύντομα θα μπορείτε να είστε και αρθρογράφος αλλά και να καταχωρίτε DIY εργασίες που κάνατε στο όχημά σας.
- Τέλος το κοινωνικό δίκτυο είναι μια σελίδα που πλαισιώνει όλα τα παραπάνω δύνοντας την δυνατότητα να τα σχολιάσεις. Συνδέεστε με φίλους και οχήματα και σχολιάζουν όλοι μαζί μια αγγελίες,μια βλάβη,έναν χρήστη,μια φωτό κλπ κλπ κλπ. Δυνατότητα chatting με αποθήκευση μηνυμάτων και άλλα πολλά.

Ευχαριστώ και συγγνώμη για την φλυαρία.

Ιδιοκτήτης και διαχειριστής Autonmoto.gr

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 30 Ιούλ 2012 21:37

μου άνοιξε πάρα πολύ αργά.

το frame στο κέντρο δε μου αρέσει και δε το θεωρώ πρακτικό γιατί κόβει τις περιγραφές των αγγελιών.
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
bibisidis
Honorary Member

Δημοσίευση από bibisidis » 30 Ιούλ 2012 21:51

cordis έγραψε:μου άνοιξε πάρα πολύ αργά.

το frame στο κέντρο δε μου αρέσει και δε το θεωρώ πρακτικό γιατί κόβει τις περιγραφές των αγγελιών.
Nαι, το div aggelies2 πρεπει απο height:160 να παει στα 200

Nikolaides

Δημοσίευση από Nikolaides » 30 Ιούλ 2012 23:44

Γυρίσαμε στο 1995;

panosgkol
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από panosgkol » 31 Ιούλ 2012 08:46

bibisidis έγραψε:
cordis έγραψε:μου άνοιξε πάρα πολύ αργά.

Nαι, το div aggelies2 πρεπει απο height:160 να παει στα 200
Έχετε δίκιο το έφτιαξα...

panosgkol
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από panosgkol » 31 Ιούλ 2012 08:48

Nikolaides έγραψε:Γυρίσαμε στο 1995;
Καλημέρα.

Τί είναι αυτό που το κάνει να φαίνεται παλιό αγαπητέ Nikolaides?

Βοηθησέ με να το διορθώσω...

Ευχαριστώ

megsk

Δημοσίευση από megsk » 31 Ιούλ 2012 11:25

εγώ στα έχω ξαναπεί και σε άλλο forum , και φάνηκα κακός. Το site σου θέλει καταστροφή και ξανά απο την αρχή.... είναι παλιακό , είναι αργό έχει 1000 2 προβλήματα... πάνε στο themeforest και πάρε μια ιδέα για τα τελευταία trends για να καταλάβεις τι σου λέω. Το site σου είναι εξαρχής λάθος για επαγγελματική δουλειά .. δίχνει τρομερή προχειρότητα και μη επαγγελματισμό ...

panosgkol
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από panosgkol » 31 Ιούλ 2012 12:04

megsk έγραψε:εγώ στα έχω ξαναπεί και σε άλλο forum , και φάνηκα κακός. Το site σου θέλει καταστροφή και ξανά απο την αρχή.... είναι παλιακό , είναι αργό έχει 1000 2 προβλήματα... πάνε στο themeforest και πάρε μια ιδέα για τα τελευταία trends για να καταλάβεις τι σου λέω. Το site σου είναι εξαρχής λάθος για επαγγελματική δουλειά .. δίχνει τρομερή προχειρότητα και μη επαγγελματισμό ...
Αγαπητέ megsk,
Καταρχάς γεια σου και πάλι. Τα είχαμε ξαναπεί και σε άλλο forum.
Πρώτων το να μου ξαναλές την αποψή σου με τον ίδιο ακριβός τρόπο ΔΕΝ με βοηθάς.

Δεύτερον όταν επιλέγουμε όλοι εμείς οι ΙΔΙΩΤΕΣ να φτιάξουμε έναν ιστότοπο είναι κατά 90% δεδομένο και το γνωρίζουμε ότι δεν θα είναι σαν τα δικά σας(των επαγγελματιών).

Τρίτον. Δεν ξέρω αν αποδίδει η επιθετική σου πολιτική να κερδίσεις πελάτες (γνωρίζοντας ότι οι σελίδες που κρίνεις είναι από ιδιώτες) αλλά προσπάθησε να το κάνεις με πιο κομψό τρόπο γιατι την τελευταία φορά που το συζητήσαμε σε ‘κράξανε’.

Τέταρτον. Ολοι εμείς οι ιδιώτες που φτιάχνουμε το site μας το κάνουμε από χόμπι και ζητάμε (αν είναι δυνατόν) την βοηθειά σας . Υπάρχουν άλλοι συνάδελφοι σου οι οποίοι βοηθούν πάρα πολύ. Αρα ξεκίνα να βοηθάς (αν θελεις) και όχι να κράζεις.

Πέμπτον. Δεν σου κάνω μάθημα. Μπορεί να ειμαι και μικρότερός σου.

Ευχαριστώ που μου έδωσες την δυνατότητα να τα ξαναπούμε.

megsk

Δημοσίευση από megsk » 31 Ιούλ 2012 13:47

1ον δεν μπορώ να σε βοηθήσω γιατί δεν καταλαβαίνεις οτι είναι χάλια η ιστοσελίδα σου , και αυτό δεν είναι δικό μου θέμα είναι αντικειμενικό θέμα...

2ον δεν σου είπα να είναι σαν τα δικά μας (γιατι τα δικά μας έχουνε και άλλα πράγματα που ούτε μπορείς να διανοηθείς , ας πούμε δύο sass, cache) αλλα οταν ζητάς να κρίνω δεν με νοιάζει αν το έκανε ιδιώτης ή επαγγελματίας αλλά κρίνω αν δεν θες μην ζητάς κρίση. Και άλλοι ιδιώτες φτιάχνουν site αλλά συμβαδίζουν με την εποχή το δικό σου είναι περασμένης 6ιας δεν μπορεί να μην έχεις μπει σε κάποια site που χτίστικαν την τελευταία 2ετία.... Δεν ζητώ απο σένα τρομερά πράγραμματα μόνο και μόνο για αισθητική μιλάω και για μια κανονική ταχύτητα. Και όχι η αισθητική δεν είναι υποκειμενική κάποια πράγματα όλοι έχουν ματάκια και τα βλέπουν.

3ον Δεν έχω καμιά πολιτική και ούτε θέλω να κερδίζω πελάτες μέσα απο forum. Γενικότερα δεν έχω εντάξει την συγκεκριμένη τακτική στην προσέγγιση πελλατών. έχω άλλες adwords , seo , πωλητές , word of mouth....
Ακόμη αυτοί που με κράξανε απλά το παίζουν καλοί σε σένα και να μην σου πω που τους γράφω. Και για γύρνα και δες και πες μου ήτανε πάνω απο 2-3 άτομα? Για βγες έξω πες 20 άγνωστους να σου πουν την γνώμη για το site σου και μετά τα λέμε...

4ον αυτό που δεν καταλαβες είναι οτι εγώ σε βοηθάω πιο πολύ από τους άλλους. ΣΟΥ ΛΕΩ ΤΟ SITE ΕΙΝΑΙ ΧΑΛΙΑ οχι για να το φτιάξω εγώ δεν με ενδιαφέρει αυτό, στο λεώ για να το ξαναφτιάξεις , και να μην σου χαηδέψω τα αυτάκια σου . Όταν ένα site είναι τόσο χάλια πρέπει να το ξαναφτιάξεις . Αυτό το site σου κάνει ΜΟΝΟ κακό στην δουλειά σου.... Δείχνει μια πολύ ασχημη εικόνα της επιχειρησής σου , και όταν θα μπει κάποιος λέει οτι αυτός δεν είναι σοβαρός επαγγελματίας. ΞΑΝΑΦΤΙΑΞΤΟ είναι χάλια επιμένω, σε βοηθάω για να μη λες μετά σαν πολλούς άλλους που κάνουν ότι τους κατέβει και λένε οτι το διαδύκτιο δεν σε βοηθάει. Πρέπει πρώτα εσύ να βοηθήσεις τον εαυτό σου και μετά θα σε βοηθήσει το διαδύκτιο..

5ον Δεν με νοιάζει η ηλικία ... ποτέ δεν την κοιτάω σέβομαι όποιον κερδίζει τον σεβασμό μου μέσα από τα έργα του. π.χ. από αυτό το forum σέβομαι kogr και Basilakis γιατί είναι γνώστες ...(ή τουλάχιστον έτσι μου δείχνουν ) και cordis ας πούμε γιατί έχει δημιουργήσει ένα καλό forum.

Τα πράγματα είναι απλά θα σου έλεγα ότι κάτι είναι καλό αν ήταν μέτριο προς άσχημο γιατί για να πώ οτι κάτι είναι τρομερά καλό ή εκπληκτικό θα έπρεπε να είναι ένα html5, css3 site με διάφορα transitions. Εσένα είναι απλά άσχημο ,μη χρηστικό , αργό , non-optimized for seo . Πως να πω οτι είναι καλό. Απλά σε βοηθάω να το ξαναφτιάξεις . Εγώ έκανα λάθος και έφτιαξα αυτή την αηδία πριν 8 μήνες www.shp.gr σήμερα το ξαναφτιάχνω γιατί το κατάλαβα μετά από 8 μήνες γιατί κανείς δεν μου έλεγε οτι είναι άσχημο.

panosgkol
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από panosgkol » 31 Ιούλ 2012 14:25

megsk έγραψε:1ον δεν μπορώ να σε βοηθήσω γιατί δεν καταλαβαίνεις οτι είναι χάλια η ιστοσελίδα σου , και αυτό δεν είναι δικό μου θέμα είναι αντικειμενικό θέμα...

2ον δεν σου είπα να είναι σαν τα δικά μας (γιατι τα δικά μας έχουνε και άλλα πράγματα που ούτε μπορείς να διανοηθείς , ας πούμε δύο sass, cache) αλλα οταν ζητάς να κρίνω δεν με νοιάζει αν το έκανε ιδιώτης ή επαγγελματίας αλλά κρίνω αν δεν θες μην ζητάς κρίση. Και άλλοι ιδιώτες φτιάχνουν site αλλά συμβαδίζουν με την εποχή το δικό σου είναι περασμένης 6ιας δεν μπορεί να μην έχεις μπει σε κάποια site που χτίστικαν την τελευταία 2ετία.... Δεν ζητώ απο σένα τρομερά πράγραμματα μόνο και μόνο για αισθητική μιλάω και για μια κανονική ταχύτητα. Και όχι η αισθητική δεν είναι υποκειμενική κάποια πράγματα όλοι έχουν ματάκια και τα βλέπουν.

3ον Δεν έχω καμιά πολιτική και ούτε θέλω να κερδίζω πελάτες μέσα απο forum. Γενικότερα δεν έχω εντάξει την συγκεκριμένη τακτική στην προσέγγιση πελλατών. έχω άλλες adwords , seo , πωλητές , word of mouth....
Ακόμη αυτοί που με κράξανε απλά το παίζουν καλοί σε σένα και να μην σου πω που τους γράφω. Και για γύρνα και δες και πες μου ήτανε πάνω απο 2-3 άτομα? Για βγες έξω πες 20 άγνωστους να σου πουν την γνώμη για το site σου και μετά τα λέμε...

4ον αυτό που δεν καταλαβες είναι οτι εγώ σε βοηθάω πιο πολύ από τους άλλους. ΣΟΥ ΛΕΩ ΤΟ SITE ΕΙΝΑΙ ΧΑΛΙΑ οχι για να το φτιάξω εγώ δεν με ενδιαφέρει αυτό, στο λεώ για να το ξαναφτιάξεις , και να μην σου χαηδέψω τα αυτάκια σου . Όταν ένα site είναι τόσο χάλια πρέπει να το ξαναφτιάξεις . Αυτό το site σου κάνει ΜΟΝΟ κακό στην δουλειά σου.... Δείχνει μια πολύ ασχημη εικόνα της επιχειρησής σου , και όταν θα μπει κάποιος λέει οτι αυτός δεν είναι σοβαρός επαγγελματίας. ΞΑΝΑΦΤΙΑΞΤΟ είναι χάλια επιμένω, σε βοηθάω για να μη λες μετά σαν πολλούς άλλους που κάνουν ότι τους κατέβει και λένε οτι το διαδύκτιο δεν σε βοηθάει. Πρέπει πρώτα εσύ να βοηθήσεις τον εαυτό σου και μετά θα σε βοηθήσει το διαδύκτιο..

5ον Δεν με νοιάζει η ηλικία ... ποτέ δεν την κοιτάω σέβομαι όποιον κερδίζει τον σεβασμό μου μέσα από τα έργα του. π.χ. από αυτό το forum σέβομαι kogr και Basilakis γιατί είναι γνώστες ...(ή τουλάχιστον έτσι μου δείχνουν ) και cordis ας πούμε γιατί έχει δημιουργήσει ένα καλό forum.

Τα πράγματα είναι απλά θα σου έλεγα ότι κάτι είναι καλό αν ήταν μέτριο προς άσχημο γιατί για να πώ οτι κάτι είναι τρομερά καλό ή εκπληκτικό θα έπρεπε να είναι ένα html5, css3 site με διάφορα transitions. Εσένα είναι απλά άσχημο ,μη χρηστικό , αργό , non-optimized for seo . Πως να πω οτι είναι καλό. Απλά σε βοηθάω να το ξαναφτιάξεις . Εγώ έκανα λάθος και έφτιαξα αυτή την αηδία πριν 8 μήνες www.shp.gr σήμερα το ξαναφτιάχνω γιατί το κατάλαβα μετά από 8 μήνες γιατί κανείς δεν μου έλεγε οτι είναι άσχημο.
Ετσι μπράβο megsk τώρα αρχίζεις να περνάς από το απλό κράξιμο στην σωστή κριτική.

1ον Δεν σου ειπα ποτε οτι η σελιδα μου ειναι καλη(γιαυτο αλλωστε ειμαι εδω). Ειμαι εδω για βόηθεια κανονικη (φτιαξε όσο μπορείς εκείνο...φτιαξε εκεινο...αλλαξε εκείνη τη μακακια...κλπ)

2ον Φυσικα δεν μπορω να φτιαξω κατι που φτιαχνεται εσεις οι pro αλλά είμαστε ολοι οι ιδιωτες εδω και σας λεμε οτι το εφτιαξε ΙΔΙΩΤΗΣ για να βοηθήσετε ΙΔΙΩΤΗ και να ΜΗΝ του λετε δύο sass, cache κλπ. (η μάνα σου το ξερει? θυμάσε την διαφήμιση πιστεύω).

3ον Να είσαι σίγουρος οτι μπορώ πολύ καλά να καταλάβω ποιός μου χαιδευει τα αυτακια και μην νομιζεις οτι θελω να ακουω Ωραια λογια για την σελιδα μου. Αν νομιζα κατι τετοιο δεν θα ημουν εδω(σε τετοιου ειδους forum).

4oν Τωρα που σε τσιγκλισα και σταματισες το απλο κραξιμο (ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ) πες μου 1000 μικρα πραγματακια που ΑΝ μπορω θα τα διορθωσω και τα 2 θα τα αφησουμε για αργοτερα.

5ον Πολύ σωστη η απαντησή σου...

Ευχαριστω

megsk

Δημοσίευση από megsk » 31 Ιούλ 2012 14:52

τα πράγματα είναι απλά πάνε στο themeforest ή εδώ αν θες χωρίς χρήμα... απλά κοίτα κώδικα γιατί έχει κρυμένα backlinks καμιά φορά.. http://www.wikmag.com/.
Κατεβάζεις ένα theme ή αγοράζεις που σου αρέσει.
εγκαθιστάς wordpress και ξεκινάς να δουλεύεις απο εκεί σιγά σιγά....
μάθε custom post types and taxonimies πάνε στο wp.tutplus.com για να φτιάξεις λειτουργίες .
Εγώ προτέινο αυτό... http://carsdealer.wpmu3.layeredpixels.com/ ή αυτό
http://www.buchmanndesign.com/automotiv/.

panosgkol
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από panosgkol » 31 Ιούλ 2012 14:58

Να εισαι καλα. Ευχαριστώ

Nikolaides

Δημοσίευση από Nikolaides » 31 Ιούλ 2012 15:11

Δεύτερον όταν επιλέγουμε όλοι εμείς οι ΙΔΙΩΤΕΣ να φτιάξουμε έναν ιστότοπο είναι κατά 90% δεδομένο και το γνωρίζουμε ότι δεν θα είναι σαν τα δικά σας(των επαγγελματιών).
Γι' αυτό άσε τη δουλειά να στην κάνει κάποιος επαγγελματίας, αν θέλεις να λέγεσε και εσύ τέτοιος.
Τέταρτον. Ολοι εμείς οι ιδιώτες που φτιάχνουμε το site μας το κάνουμε από χόμπι και ζητάμε (αν είναι δυνατόν) την βοηθειά σας . Υπάρχουν άλλοι συνάδελφοι σου οι οποίοι βοηθούν πάρα πολύ. Αρα ξεκίνα να βοηθάς (αν θελεις) και όχι να κράζεις.
...και καταστρέφετε πρώτα την παρουσία σας και μετά το ίντερνετ γενικότερα.

panosgkol
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από panosgkol » 31 Ιούλ 2012 15:40

Nikolaides έγραψε:
Γι' αυτό άσε τη δουλειά να στην κάνει κάποιος επαγγελματίας, αν θέλεις να λέγεσε και εσύ τέτοιος.
...και καταστρέφετε πρώτα την παρουσία σας και μετά το ίντερνετ γενικότερα.
Φίλε Nikolaides εσύ λέγεσε επαγγελματιας στην κατασκευη site και εγω λεγομε επαγγελματιας στην αντιπροσωπεια αυτοκινητων. Δεν θα λεγομαι επαγγλεματιας αν εχω επαγγελματικο site.

Εσείς καταστρέφετε την δουλεια σας με την συμπεριφορα σας.
Αλλα σας ευχαριστω και πάλι.

Άβαταρ μέλους
korgr
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από korgr » 31 Ιούλ 2012 16:49

• Στα css styles σου βάλε στο class .boxthin10 το rule

Κώδικας: Επιλογή όλων

vertical-align: top
    Στο λογότυπό σου, βγάλε τα περιγράμματα και το γκρι κάνε το πιο σκούρο όπως τα εικονίδια σου για να ζωντανέψει λίγο.

Για κάποιες ξεχωριστές αγγελίες-ευκαιρίες βάλε τις να παίζουν σε ένα jquery slider (υπάρχουν τόσα πολλά δωρεάν και θα σου δώσουν μια φρέσκια νότα στο site)

Για τα pop-up παράθυρά σου χρησιμοποίησε τουλάχιστον το fancybox (είναι δωρεάν jQuery plugin)

Όπου εμφανίζεις περιεχόμενο μέσα σε Iframe, φρόντισε να μην σου βγάζει οριζόντιο scrollbar

Προσπάθησε να κάνεις στη φόρμα αναζήτησης αγγελίας, να φορτώνονται στα select menus μόνο οι επιλογές που εξαρτώνται από την επιλογή κάποιου άλλου select menu. Δηλαδή όπως φορτώνεις τα μοντέλα ανάλογα την μάρκα που θα επιλεγεί, φρόντισε και οι μάρκες που θα εμφανίζονται να είναι σχετικές με τον επιλεγμένο τύπο αγγελίας και με την επιλεγμένη κατηγορία κλπ
Δες και αυτό που σου λέει ο megsk για το wordpress με έτοιμο theme...

Απάντηση

Επιστροφή στο “Θέλω την γνώμη σας για την Σελίδα μου...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης