ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΗ ΤΩΝ UPDATES ΣΤΑ WINDOWS 9x

Προβλήματα που αντιμετωπίζουμε χρησιμοποιώντας τα Windows και τα προγράμματά τους. Νέα & ειδήσεις.

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
Alexander
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Alexander » 14 Οκτ 2003 22:59

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΣΕ ΠΟΙΟ FOLDER ΑΠΟΘΗΚΕΥΟΝΤΑΙ ΤΑ UPDATES ΤΩΝ WIN 9x ΚΑΙ ΤΟΥ Ιnternet Explorer 6.0 ΣΤΟΝ ΣΚΛHΡΟ ΔΙΣΚΟ ?

εΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 14 Οκτ 2003 23:49

απ' ότι ξέρω... μόλις τα εγκαταστήσεις από την σελίδα της microsoft... σβήνονται αυτόματα... αν τα ξαναχρειαστείς.. πρέπει να τα ξανακατεβάσεις...
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
panos78
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από panos78 » 15 Οκτ 2003 00:53

Ακριβώς. Δεν ξέρω αν βγαίνει η ίδια σελίδα Windows Update για τα 9x και για τα 2000. Εγώ χρησιμοποιώ Windows 2000 Professional και ακολουθώ τον παρακάτω τρόπο:
Για να κατεβάσεις τις αναβαθμίσεις στο σκληρό σου δίσκο είναι μέσω του Καταλόγου του Windows Update. Αυτό είναι ένα link που εμφανίζεται στη σελίδα του Windows Update αφού πρώτα επιλέξεις να την προσαρμόσεις.
Μπαίνοντας στον Κατάλογο, δεν είναι απαραίτητο ότι σου πει να το κατεβάσεις. Κάνε πρώτα έναν έλεγχο να δεις τι διαθέσιμες αναβαθμίσεις υπάρχουν για το σύστημά σου από την αρχική σελίδα του Windows Update και μετά αφού έχεις καταγράψει όσες αναβαθμίσεις θέλεις πηγαίνεις από τον κατάλογο και τις κατεβάζεις.
Συμβουλή για να μην τις κατεβάσεις δύο φορές, κάνε το εξής:
1. Δες τι διαθέσιμες αναβαθμίσεις υπάρχουν για το σύστημά σου μέσα από την κεντρική σελίδα του Windows Update.
2. Αφού έχεις καταγράψει ποιες από τις παραπάνω αναβαθμίσεις θέλεις, πηγαίνεις μέσα από τον Κατάλογο του Windows Update και τις κατεβάζεις.
3. Όταν τελειώσει το κατέβασμα μπορείς να προχωρίσεις κανονικά στην εγκατάσταση.

Σημείωση: Ο Κατάλογος του Windows Update περιέχει όλες τις εκδόσεις λειτουργικών.

Φιλικά
Εν οίδα ότι ουδέν οίδα.
Η Μακεδονία είναι Ελλάδα.
Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Windows Software Guide”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης