πωληση υπηρεσιας μεσω ιστοσελιδας - ερωτησεις & αποριες

Εκφράστε την επιχειρηματική σας πλευρά. Μοιραστείτε την εμπειρία σας ή/και τα σχόλιά σας σχετικά με την οργάνωση μιας on-line επιχείρησης. Παρακαλώ όχι διαφημίσεις εδώ!

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
koslib
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από koslib » 08 Αύγ 2012 01:14

Καλησπερα σας,

εστω οτι εχω μια ιστοσελιδα,μεσω της οποιας θελω να πουλαω μια υπηρεσια.πχ η υπηρεσια ειναι να μου λεει που μπορω να βρω φθηνα καυσιμα(λεμε τωρα).και θελω καθε φορα που μπαινει ο χρηστης στην σελιδα,προκειμενου να κανει χρηση της υπηρεσιας,ακομη και ο ιδιος να ειναι καθε φορα,να πληρωνει ενα ποσο.
πως μπορω να το κανω αυτο?με συστημα κωδικων?στο οποιο οταν πληρωνει με καποιον τροπο θα παιρνει εναν μοναδικο κωδικο,θα τον εισαγει μετα σε καποια φορμα και αν δεν εχει ηδη χρησιμοποιηθει θα τον κανει redirect στην σελιδα της υπηρεσιας?ή δημιουργωντας ενα e-shop?
φυσικα θελω το μερος της ιστοσελιδας που θα ειναι η υπηρεσια,να ειναι restricted απο καθε τυχαιο χρηστη,που δεν πληρωνει δηλαδη και απλα προσπαθει να μπει..

υγ:λαμβανουμε υποψιν οτι θελω ο χρηστης να μπορει να πληρωνει ειτε με καταθεση σε λογαριασμο,ειτε με paypal,ειτε με οποια τραπεζα εχει πιστωτικη καρτα κτλπ κτλπ..

γενικα δωστε μου οτι παραπανω πληροφοριες γνωριζετε για αυτο το θεμα..

ευχαριστω εκ των προτερων

koslib
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από koslib » 08 Αύγ 2012 11:27

τωρα το κοιταζω και το ψαχνω φιλε μου αυτο που μου εδειξες..

αλλος εχει καμια διαφορετικη προταση??

pbarbalias
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από pbarbalias » 08 Αύγ 2012 16:20

Χρησιμοποιώντας υπηρεσία τρίτων για το membership θα αναγκαστείς να πληρώνεις κ αυτό το κομμάτι. Θεωρώ ότι η πιο καθαρή προσέγγιση είναι να έχεις ένα site που να περιλαμβάνει τους χρήστες σου. Έχει κάποιες ομοιότητες με eshop, αλλά όχι ακριβώς. (Ίσως ένα eshop με προιόντα τύπου ψηφιακά downloads). Οι εκδοχές είναι απλές.

1) Το φτιάχνεις μόνος σου εάν κ εφόσον μπορείς.
2) Βρίσκεις έτοιμο πακέτο που να προσφέρει όσο το δυνατόν περισσότερα και προσθέτεις τα υπόλοιπα
3) Βάζεις κάποια εταιρεία / freelancer να στο φτιάξει επι πληρωμή.

koslib
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από koslib » 08 Αύγ 2012 16:32

μαλιστα..

μπορεις να μου δωσεις περισσοτερες πληροφοριες σχετικα με το τι software πρεπει αν χρησιμοποιησω για να στησω το e-shop αυτο?εχεις να προτινεις καποιο συγκεκριμενο e-shop cms??

ευχαριστω πολυ για την απαντηση:)

athanasios-davalas
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από athanasios-davalas » 21 Σεπ 2012 21:58

koslib έγραψε:μαλιστα..

μπορεις να μου δωσεις περισσοτερες πληροφοριες σχετικα με το τι software πρεπει αν χρησιμοποιησω για να στησω το e-shop αυτο?εχεις να προτινεις καποιο συγκεκριμενο e-shop cms??

ευχαριστω πολυ για την απαντηση:)
Και το opencart ή το cs-cart μπορούν μια χαρά να καλύψουν τις ανάγκες σου αυτές.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Η Επιχείρηση”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες