βοηθεια για επανεκκινηση του pc

Προβλήματα που αντιμετωπίζουμε χρησιμοποιώντας τα Windows και τα προγράμματά τους. Νέα & ειδήσεις.

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
fot31s

Δημοσίευση από fot31s » 09 Αύγ 2012 21:41

Γεια σας παιδια χρειαζομαι βοηθεια!!!
κυκλοφορει κατι σαν ιος απο ενα κυκλωμα στην ουκρανια (ετσι μου ειπαν στην ασφαλεια που πηγα) που εμφανιζει στο pc ενα μηνυμα και καλα απο την διωξη ηλεκτρονικου εγκληματος και την ΕΛ.ΑΣ. για κατασκοπια ναρκωτικα και πορνογραφικο υλικο και πρεπει να πληρωσεις 100 ευρω για να "ξεκλειδωσει" ο Η/Υ...αυτον τν τροπο βρηκαν καποιοι για να μαζεψουν λεφτα.! Στην ουκρανια το γνωριζουν αλλα δεν συνεργαζονται για να τους σταματησουν.
Ε, αυτο εμφανιστηκε και σε μενα...μολις ανοιγει το pc βγαινει το μηνυμα και δεν μπορω να κανω τπτ.τν πρωτη φορα το πηγα στην ασφαλεια και μου ειπαν να το παω σε εναν τεχνικο να κανει μια επανεκκινηση και θα φυγει..το πηγα..προχθεσ παλι τα ιδια...
Μου ειπαν οτι μπορω να το κανω και εγω...κατι για F8 μου ειπαν...
αν ξερετε κατι βοηθηστε μεεεεε!!!!!!!

diegito

Δημοσίευση από diegito » 10 Αύγ 2012 11:28

Ναι , έτσι θα επιλέξεις να μπεις με safe mode. Βασικά είναι λογικά ένα αρχείο .exe το οποίο έχει τοποθετηθεί στον φάκελο Start Up και τρέχει αυτόματα μόλις εκκινηθούν τα windows.
Από Εναρξη->All Programs -> Startup μπορείς να το δεις (έχει κάποιο περίεργο name). Μπορείς να το σβήσεις από εκεί αλλά καλό είναι να βρεις και που είναι στο Programs Files να το σβήσεις και από εκεί.
A.P

Απάντηση

Επιστροφή στο “Windows Software Guide”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης