ποιος τυπος affiliate εχει περισσοτερη αξια

Affiliate marketing, προγράμματα συνεργατών. Όσα θέλετε να μάθετε για τον τρόπο επιλογής και χρήσης τους.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
maximaxi

Δημοσίευση από maximaxi » 12 Αύγ 2012 13:05

βασικο ποιος ειναι ο καλυτερος τροπος να προσεγγισεις εταιρεια/ιστοσελιδα που δεν ανηκει σε network που σε ενδιαφερει για να κανεις affiliate συνεργασια? Ενα πραγμα που σιχαινομαι και το θεωρω αποτυχημενο ειναι να βλεπω σε μια ιστοσελιδα ασχετα affiliate. Προτιμω χιλιες φορες στοχευμενες συνεργασιες ιστοσελιδων που μοιραζονται παρομοια κοινα επισκεπτων.

πχ. θελω σε μια ιστοσελιδα-εναλλακτικο γυναικειο περιοδικο να ''χτισω'' σκαλοπατι για την εταιρεια evans.co.uk ....πως την προσεγγιζω?

Άβαταρ μέλους
getpaidgr
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από getpaidgr » 07 Σεπ 2012 17:15

Το θέμα είναι πως την εμπιστεύεσαι τη ξένη ιστοσελίδα κιόλας. Γιατί ακόμα και τα inhouse affiliate προγράμματα σε γενικές γραμμές για αυτό τα αποφεύγω. Πως ξέρω πως μου μετρούν όλες τις πωλήσεις;

Θα μου πεις το affiliate network δεν μπορεί να σε κλέψει; Κρίμα αν σκέφτεται έτσι, γιάτι κάποια στιγμή θα το πάρουν χαμπάρι και τότε θα γκρεμιστεί, αφού ένας από τους βασικότερους λόγους ύπαρξής του είναι αυτός.

Δυστυχώς έχουμε ακόμα αρκετό δρόμο μπροστά μας στην Ελλάδα για να μπορούμε μέσα από τα Networks να βρούμε αυτό που θέλουμε να προωθήσουμε.
Getpaid.gr - Η ελληνική κοινότητα για την οικονομική αξιοποίηση του διαδικτύου
Investorblog - Χρηματιστηριακό blog
Silver-art.gr - Eshop με ασημένια αντικείμενα και κοσμήματα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Affiliate marketing - γενικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες