Δημιουργία καταλόγου

Από που να ξεκινήσω; Που θα βρω; κ.α. γενικές ερωτήσεις για την δημιουργία μιας ιστοσελίδας.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
urahara
Επικοινωνία:

Δημιουργία καταλόγου

Δημοσίευση από urahara » 13 Αύγ 2012 21:12

Καλησπέρα! Σκεφτόμουν να δημιουργήσω έναν κατάλογο online. Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάτι τέτοιο είναι δυνατό σε joomla ή αν υπάρχει ακόμα ευκολότερος τρόπος δημιουργίας του. Επίσης για τις κατηγορίες - υποκατηγορίες του μπορώ να βρω κάποιο έτοιμο script και ποιο συστήνετε γιατί μάλλον είναι πολλά? Ευχαριστώ!

Άβαταρ μέλους
nackgr
Επικοινωνία:

Δημιουργία καταλόγου

Δημοσίευση από nackgr » 14 Αύγ 2012 09:30

αυταααααααααααα...
e-Byte.gr
Dafuq.gr

margaritis
Επικοινωνία:

Δημιουργία καταλόγου

Δημοσίευση από margaritis » 01 Σεπ 2012 20:03

Βεβαίως και μπορείς να το στήσεις με joomla και στο προτείνω.
http://gr-guide.com - Επαγγελματικός & Τουριστικός Οδηγός Ελλάδας

urahara
Επικοινωνία:

Δημιουργία καταλόγου

Δημοσίευση από urahara » 06 Σεπ 2012 20:23

είδα και τον δικό σου κατάλογο margaritis. Αρχικά μπράβο για το ωραίο design. Εσύ σε joomla το στησες; Προς το παρόν τελικά δεν θα το τρέξω γιατί πάω φαντάρος και δε θα χω χρόνο να ασχοληθώ + του ότι μόνο από blogging έχω μία α εμπειρία και επομένως λέω να επιμείνω εκεί. Αυτό που μου αρέσει στους καταλόγους είναι πως μετά το setup Και την αρχική προώθηση θέλουν πολύ λιγότερη δουλειά από τα blogs. Επίσης έχει κανείς μία άποψη για το ποια επιλογή ανάμεσα σε blog και κατάλογο είναι πιο επικερδής; Θα ήθελα να ακούσω εμπειρίες και απόψεις με νούμερα αν γίνεται. Επίσης για να πουλήσει ένας κατάλογος Links τι pagerank πρέπει να έχει και υπάρχει μεγάλο αγοραστικό κοινό;

margaritis
Επικοινωνία:

Δημιουργία καταλόγου

Δημοσίευση από margaritis » 21 Σεπ 2012 13:57

urahara έγραψε:είδα και τον δικό σου κατάλογο margaritis. Αρχικά μπράβο για το ωραίο design. Εσύ σε joomla το στησες; Προς το παρόν τελικά δεν θα το τρέξω γιατί πάω φαντάρος και δε θα χω χρόνο να ασχοληθώ + του ότι μόνο από blogging έχω μία α εμπειρία και επομένως λέω να επιμείνω εκεί. Αυτό που μου αρέσει στους καταλόγους είναι πως μετά το setup Και την αρχική προώθηση θέλουν πολύ λιγότερη δουλειά από τα blogs. Επίσης έχει κανείς μία άποψη για το ποια επιλογή ανάμεσα σε blog και κατάλογο είναι πιο επικερδής; Θα ήθελα να ακούσω εμπειρίες και απόψεις με νούμερα αν γίνεται. Επίσης για να πουλήσει ένας κατάλογος Links τι pagerank πρέπει να έχει και υπάρχει μεγάλο αγοραστικό κοινό;

Καταρχήν πρέπει να ξεκαθαρίσεις με τι θέλεις να ασχοληθείς. Είναι διαφορετικό κομματι το blog και αλλο κομματι οι κατάλογοι.
Τα κέρδη έρχονται σε βάθος χρόνου αλλά χρείαζεται αρκετή δουλειά.
Πάντως για ότι χρειαστεις μπορώ να σε βοηθήσω.

Καλή θητεία ;)
http://gr-guide.com - Επαγγελματικός & Τουριστικός Οδηγός Ελλάδας

Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικές ερωτήσεις κατασκευής ιστοσελίδων”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες