Θέλω να βάλω rss στο σιτε μου

Μια περιοχή για το WordPress, αυτή την δημοφιλή δωρεάν πλατφόρμα για blogging

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators, PHP Moderators

Απάντηση
akisk555

Δημοσίευση από akisk555 » 28 Αύγ 2012 21:14

Γεια σας, θελω να βαλω rss στο σιτε μου
να περνει τη φωτο απο το αλλο σιτε, το κειμενο και κατω να γραφει την πηγη του...

Δεν εχω καταφερει να το κανω, ειχα ζητησει και παλιοτερα βοηθεια αλλα δεν τα καταφερα..
Υπαρχει τπτ καινουριο; πιο plugin να χρησιμοποιησω ; και πως να το ρυθμισω; αν εχεις κανει τη διαθεση να με βοηθησει

Άβαταρ μέλους
alexisitsios

Δημοσίευση από alexisitsios » 28 Αύγ 2012 21:24

Πρόσφατα έκανα ένα rss aggregator, το οποίο μπορείς να δεις ένα demo εδώ: http://wpaffiliatedemon.supremohosting.gr/

akisk555

Δημοσίευση από akisk555 » 29 Αύγ 2012 17:06

Έχω περάσει το Feedwordpress, αλλα δε μου βγαζει ολοκληρο το κειμενο του σιτε απο το οποιο παω να τραβηξω rss ουτε φωτο..
Θελω να τραβαει το κειμενο, με τη φωτογραφια του αρθρου μεσα και εξω στην προεπισκοπηση, αλλα και στο τελος να γραφει την πηγη με ενεργο Link.

μπορει να με βοηθησει καποιος;

Άβαταρ μέλους
MrStigmaHost

Δημοσίευση από MrStigmaHost » 31 Αύγ 2012 05:18

να περνει την φωτο απο το αλλο σιτε νομιζω πως γινετε μονο μεσα στο ποστ, εκτος αν φτιαξεις κατηγοριες και δωσεις σε αυτες feauture images
για να αναφερεις την πηγη υπαρχει το addon του feedwordpress το οποιο λεγετε FWP+: Add Attribution
με το οποιο μπορεις αφου το εγκαταστησεις στο tab post να κανεις ενα Add new boilerplate και εκει που θες να εμφανιζεται η πηγη (συνηθως after the content ) να δωσεις πηγη: [source]
Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “WordPress γενικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες