Πρόβλημα σε μετατροπή profile σε fanpage

Internet Marketing, Social Media watch

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Insurer

Δημοσίευση από Insurer » 28 Αύγ 2012 21:47

Καλησπέρα,
το άρθρο αυτό το γράφω σε περίπτωση που κάποιος αποφασίσει να μετατρέψει τον προσωπικό του λογαριασμό σε fanpage.
Το facebook υπόσχεται πως με την διαδικασία μετατροπής οι φίλοι αυτόματα μετατρέπονται σε fans στην ουσία όμως ... μάντολες. Το εφάρμοσα σε λογαριασμό με 3000+ φίλους και απέκτησα μια fanpage με 32 fans. Εδώ και περίπου 1 μήνα έχω στείλει περισσότερα από 10 μηνύματα σχετικά με το πρόβλημα και δεν έλαβα καμία απάντηση.

Σε περίπτωση που είχες σκεφτεί να κάνεις την διαδικασία αυτή, ξανασκέψου το.

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 30 Αύγ 2012 01:06

λέει "All your confirmed friends and subscribers will be converted to people who like your new Page" και θα έπρεπε να το κάνει, αλλά μήπως τελικά βάζει όσους σου έκαναν αίτηση και όχι αυτούς που έκανες εσύ;
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
Insurer

Δημοσίευση από Insurer » 30 Αύγ 2012 12:06

Και να υπήρχε αυτή η παράμετρος, αφενός θα έπρεπε κάπου να το γράφουν στην σελίδα με τις FAQ και αφετέρου θα είχα πολύ περισσότερους από 32 fans.

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 05 Σεπ 2012 03:19

σίγουρα!
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
hliast

Δημοσίευση από hliast » 09 Σεπ 2012 11:13

μήπως σου κρατάει σε fun μόνο αυτούς που ήτανε εγγεγραμμένοι στης ενημέρωσής σου ? θυμασε πόσους είχες εγγεγραμμένους ? στο μεταξύ αυτο που λες δεν το εχω προσεξη ,δηλαδη την μετατροπη απο που το προφιλ σε σελιδα απο που μπορο να το δω ?

edit :το βρικα :) θα το δοκιμασο και θα σου πω ,εγω πιστευω οτι κανη ΜΟΝΟ τους εγγεγραμενους
δεν βλεπης τι γινετε στο facebook απο fake προφιλ που γραφουν ΜΟΝΟ ΕΓΡΑΦΕΣ οχι αιτηματα

γιατι αραγε? :kaloe: μαλλον για αυτο :D

Άβαταρ μέλους
Insurer

Δημοσίευση από Insurer » 12 Σεπ 2012 15:07

Γράφει ξεκάθαρα πως οι φίλοι γίνονται fan, επίσης στα πλαίσια του μαζοχισμού που με διακατέχει σε τέτοιες περιπτώσεις, το δοκίμασα με άλλο προφίλ και δούλεψε κανονικά απλά μου έφαγε 100 fans.
Το πρόβλημα όμως που αναφέρω στην πρώτη περίπτωση παραμένει και δεν έχω λάβει καμία απάντηση απ' την ομάδα του facebook

ManosG4
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ManosG4 » 20 Αύγ 2014 14:25

Γεια σε όλους!!
ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΒΟΗΘΗΣΤΕ γιατί το facebook μας τα έχει κάνει........ (άντε να μην πω λέξη)!!!!!!!!

λοιπόν, εγώ είχα και ένα Προφίλ για την επιχείρησή μου, αλλά ΚΑΙ μια Σελίδα!!

με έβαλε λοιπον το fb στη διαδικασία αλλαγής του προφίλ σε σελίδα (όλα καλα ως εδω), ολοκλήρωσα τα βήματα της διαδικασίας, και τώρα έχω βρεθεί με 2 σελίδες (κ χωρίς προφίλ)

Τώρα, μόλις κάνω sign-in στο Fb, με βγάζει σε μια κεντρική σελίδα "διαχείρισης Σελίδων" (ας την πούμε έτσι), μπορείτε να τη δείτε, την έχω επισυνάψει, και όπου μου δείχνει:
1- την ΝΕΑ Σελίδα που ήταν παλιά Προφίλ (με όλους τους φίλους, με φωτο προφίλ, κανονικά)
2- την παλιά Σελίδα (που εξακολουθεί να υπάρχει)
3- μια επίσης νέα σελίδα, με ίδιο όνομα με τη νέα σελίδα (πρώην προφίλ), αλλά χωρίς στοιχεία, χωρίς φωτο προφίλ, κ χωρίς φίλους).

ΕΔΩ ΛΟΙΠΟΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ! ! ! ! Όταν κάνω το sign-in, ΔΕΝ μπορώ να διαχειριστώ τις σελίδες αυτές!!!! κάνω κλικ πάνω σε κάποια, κ τίποτα.. δεν κάνει τίποτα..
ούτε βλέπω τα wall τους, ούτε μνμτα, ούτε σχόλια, ούτε δημοσιεύσεις, ούτε μπορώ να δω διαχειριστές κλπ, ούτε τίποτα!!!! ούτε να τις συγχωνεύσω σε μία!!

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ βοηθήστε αν μπορείτε γιατί είναι επαγγελματική η χρήση που κάνω!!
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!!!!!

Απάντηση

Επιστροφή στο “Internet Marketing, Social Media watch”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες