Πρόβλημα με 2 ethernet

Προβλήματα που αντιμετωπίζουμε χρησιμοποιώντας κάποια από τις συσκευές που απαρτίζουν τους Η/Υ μας.

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
panosvas

Πρόβλημα με 2 ethernet

Δημοσίευση από panosvas » 01 Σεπ 2012 04:40

Θέλω τη βοήθειά σας σχετικά με μια σύνδεση. Σε έναν υπολογιστή με XP έχω βάλει μια pci ethernet. Ο λόγος είναι οτι τη δική του τη χρησιμοποιώ για το router και τη δεύτερη τη θέλω για να συνδέσω ένα μηχάνημα ήχου. Καθως προσπαθω να συνδέσω το μηχάνημα ήχου, μόλις βάζω τη δική του ethernet κολλάει η πρώτη του router. Τι μπορώ να κάνω γι αυτό?

Άβαταρ μέλους
hitca
Honorary Member
Επικοινωνία:

Πρόβλημα με 2 ethernet

Δημοσίευση από hitca » 01 Σεπ 2012 13:25

Οι κάρτες δικτύου (η παλιά και η νέα) αναγνωρίζονται κανονικά στις συσκευές του συστήματος;
Επίσης οι drivers έχουν εγκατασταθεί κανονικά;

*** εάν το πρόβλημα επιμένει δοκίμασε να αλλάξεις θέση στη νέα σου κάρτα (σε κάποιο άλλο slot)
«Μάθε από τα λάθη των άλλων γιατί δε θα προλάβεις να τα κάνεις όλα μόνος σου»
Οι Έλληνες είμαστε «θεατές των λόγων και ακροατές των έργων» (.... ο Θουκυδίδης το είπε !)
«Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Αυτοί που κερδίζουν, αυτοί που χάνουν και αυτοί που καθορίζουν ποιοι κερδίζουν και ποιοι χάνουν! »

platongr
Επικοινωνία:

Πρόβλημα με 2 ethernet

Δημοσίευση από platongr » 01 Σεπ 2012 13:47

Όταν λες "κολλάει", τι ακριβώς κάνει ??

panosvas

Πρόβλημα με 2 ethernet

Δημοσίευση από panosvas » 11 Σεπ 2012 05:07

Τελικά λύθηκε το πρόβλημα με απενεργοποίηση και ενεργοποίηση της κάρτας. Πίστευα πως δεν χρειάζεται και μια επανεκίνηση του υπολογιστή θα ήταν το ιδιο αλλά τελικά χρειαζόταν. Ευχαριστώ πάντως!

Απάντηση

Επιστροφή στο “PC Hardware”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες