πρόβλημα με το pc μου

Προβλήματα που αντιμετωπίζουμε χρησιμοποιώντας τα Windows και τα προγράμματά τους. Νέα & ειδήσεις.

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
DenMagapas

πρόβλημα με το pc μου

Δημοσίευση από DenMagapas » 01 Σεπ 2012 17:18

καλησπέρα παιδιά είμαι νέος να κάνω μια σοβαρή ερώτηση οτιδήποτε και αν πατήσω στο pc μου internet πρόγραμμα μου βγάζει αυτό το μήνυμα με ένα εικονίδιο κόκκινο x

''Δεν επάρχει πρόγραμμα συσχετισμένο με αυτό το αρχείο για την εκτέλεση τησ ενέργειας.
Διμιουργήστε μια συσχέτιση στον πίνακα ελένχου ''Ορισμός συσχετίσεων''

δεν ίππαρχοι στο πινακα ελεγχου τίποτα από όσα λέει 100% το έχουν ψάξει και αλλα άτομα επίσης ούτε το internet μου ανοίγει για να μπω στο internet πάω στον πίνακα ελένχου>Σύστημα και Συντήρηση>προβολή μεγέθους ram> αναβάθμιση τον windows< και "κλικαρο" εκεί και μου ανοίγει τι σελίδα του internet άχρηστο το pc ούτε format μπορώ να κάνω δεν ντούλεϊ αυτό που μπαίνει το cd κάμια βοήθεια???

Άβαταρ μέλους
DGeorge
Honorary Member

πρόβλημα με το pc μου

Δημοσίευση από DGeorge » 05 Οκτ 2012 09:39

Πολλή Καλημέρα σου :D :D
Συγγνώμη για την καθυστέρηση ανταπόκρισης στο πρόβλημά σου :oops: :oops:
Κατ'αρχάς, ηρέμησε :violi: :violi:
1) Ο PCής είναι παλιός (εκτός εγγύησης), ή φρέσκος (μέσα στην εγγύηση) :question:
2) Αν είναι μέσα στην εγγύηση, απλώς τον πηγαίνεις από εκεί όπου τον πήρες, και τους υποχρεώνεις να βγάλουν το φίδι από την τρύπα.
3) Αν είναι είναι παλιός (εκτός εγγύησης), τότε χρειαζόμαστε:
α) Πλήρη/αναλυτική περιγραφή της σύνθεσής του (πχ Motherboard Χ-Εταιρεία, μοντέλο Ψ, CPU τάδε, BIOS τάδε, κάρτα Γραφικών τάδε, κλπ).
Γι'αυτό θα χρειαστεί είτε ν'ανοίξεις το κουτί, είτε
aguila21 έγραψε:'Και στην περίπτωση που λειτουργεί ο Η/Υ, έστω και αν σέρνεται, κολλάει, βγάζει ήχους κάποια στιγμή, πρόγραμμα σαν το CPUZ θα μας δώσει όλες τις πληροφορίες που χρειαζόμαστε χωρίς να ανοίξουμε το κουτί.'
από το post αυτό, από το Θέμα ΠΡΟΣΟΧΗ!! Ο PCής Δεν Δαγκώνει!!!
β) Διευκρίνιση για το περιστατικό που αναφέρεις:
Λειτουργούσε έτσι εξαρχής :question:
Παρουσιάστηκε ξαφνικά :question:
Αν 'Παρουσιάστηκε ξαφνικά', τι περίεργο μεσολάβησε ανάμεσα στο Πριν και το Τώρα; (Κατέβασες τίποτα περίεργο, που να περιείχε και κάποιον ιό;)
γ) Πλήρη/αναλυτική περιγραφή του Λειτουργικού Συστήματος του PCή σου (πχ Windows XP Professional Eng SP3)
Υπ'όψιν: Καμμία πληροφορία δεν είναι περιττή, και τίποτα δεν θεωρείται αυτονόητο! Δεν είμαστε στον χώρο σου, ώστε να ψάξουμε εμείς αυτά τα στοιχεία.
Οπότε, για να συνεννοηθούμε, πρέπει 'κάπως' να μας 'φέρεις εσύ στον χώρο' του PCή σου. :wink:
Περιμένουμε νεώτερά σου :P

Απάντηση

Επιστροφή στο “Windows Software Guide”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες