Επιλογη Λαπτοπ

Σχετικά με όλα τα Laptop, Netbook και Tablet PCs

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
Alexakhss

Επιλογη Λαπτοπ

Δημοσίευση από Alexakhss » 16 Σεπ 2012 13:23

Καλησπερα,
Με λενε Αλεξανδρο και ειμαι καινουριος στο φορουμ οποτε ζητω την επιοικεια σας αν κανω κατι λαθος. Εφτασε ο καιρος α παρω ενα καινουριο λαπτοπ καθως τα notebooks με windows 7 ειναι πιο φθηνα και τα 8αρια ως πρωτη παρτιδα θα ειναι "κάπως" οπως ειναι οι παρτιδες μετα απο καθε ανανεωση. Για να μην σας κουραζω αλλο μετα απο πολυυυ ψαξιμο και αναλυσεις χαρακτηριστικων καταληγω σε εσας καθως βρεθηκα σε αδιεξοδο με δυο λαπτοπ.
Το πρωτο :
DELL INSPIRON 15R-5520 ( www.shop13.gr/dell-inspiron-15r-5520-i5 ... 97166.html )
Και του:

HP PAVILION DV6-6100SV -(LS369EA) ( www.shop13.gr/hp-pavilion-dv6-6100sv-ls ... 95111.html )
Που δεν καταλαβαινω αν εχει διαφορα με αυτο:
HP PAVILION DV6-6100EV -(LS368EA) ( www.shop13.gr/hp-pavilion-dv6-6100ev-ls ... 94790.html )
Θα ηθελα να μου πειτε γνωμες και αν ο i5 3210M του Inspiron αντισταθμιζει την καλυτερη GPU του Pavilion. Ακομη αν παω στο Dell ποσο θα κοστισει να τον ανεβασω στα 8GB? Το λαπτοπ το θελω για πολυ ιντερνετ και και ταινιες μουσικη κλπ αλλα και για παιχνιδια. Δεν θελω να τα παιζει σε ultra απλτα να τρεχει απροβληματιστα σε Medium. Εχετε καποια αλλη προταση με οροφη τα 680? Ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας! Καλη σας μερα

Άβαταρ μέλους
charavge

Επιλογη Λαπτοπ

Δημοσίευση από charavge » 18 Σεπ 2012 17:42

Γειά σου Αλέξανδρε. Εφόσον είναι το πρώτο σου post, καλωσήρθες!

Μέχρι στιγμής έχω δοκιμάσει σχεδόν όλες τις εταιρείες. Ικανοποιημένος είμαι πρώτα από LG (που δε θα βρεις σήμερα), μετά από DELL και SONY.

Toshiba και HP ούτε να το σκέφτεσαι...παρά μόνο αν είσαι στην ανάγκη, δεν έχεις χρήματα και ψάχνεις κάτι πιο οικονομικό.

Η SONY πάλι, ζητάει πολλά χρήματα για κάτι που δε θα πάρεις...δηλαδή service. Επομένως σου προτείνω με κλειστά μάτια να πάρεις DELL, τόσο από άποψη εξυπηρέτησης (διόρθωση σε 1 μέρα από εμπειρία) και χωρίς κόστος (λόγω εγγύησης), όσο και από άποψη κατασκευαστική.

Βέβαια το τελευταίο που αγόρασα πριν 1 μήνα ήταν όλο πλαστικό... Πρόσεξέ το αυτό, δεν είναι καλό.

Άβαταρ μέλους
abramis

Επιλογη Λαπτοπ

Δημοσίευση από abramis » 19 Σεπ 2012 02:13

http://bit.ly/Q7vSi9 φίλε αυτό είναι ότι πιο value for money έχω δει ποτέ μου, ακόμη και στην τωρινή του τιμή, 850ευρώ, το χε το e-shop στο προηγούμενο crazy-sundays 750eurw! και που είναι Acer σιγά και γω netbook Acer έχω, μια χαρά για τα 260ευρώ που χα δώσει. σου λέω αυτό το λαπτοπ τα σπάει, την CPU poy xei και το Dell, nVidia κάρτα ολοκαίνουργια και πολύ ισχυρή, Full HD οθόνη (σε πάνακριβα μοντέλα βρίσκεις τέτοια ανάλυση) 17,3 ίντσες που άμα το χεις σαν κύριο PC το λαπτοπ είναι μεγάλη υπόθεση η 17άρα οθόνη. Blu ray!!!, 2 usb 3.0, soy λέω τα αξίζει και με το παραπάνω τα λεφτά του, και άμα δεις και από ποιότητα δεν είναι σαν τα παλιά Acer, κοίτα πληκτρολόγιο που μοιάζει με Sony Vaio. και +"Εγγύηση: 2 χρόνια άμεσης αντικατάστασης με καινούριο ίδιων ή καλύτερων χαρακτηριστικών!"

απ' αυτά που βαλες αναμφίβολα το Dell λόγω CPU, η κάρτα του καλή είναι, σίγουρα θα παίζει τα πάντα medium χαλαρά.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Φορητοί Υπολογιστές”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες