Ξέρει κανείς κώδικα: Κάνε like για να διαβάσεις την συνέχεια

θέματα που αφορούν τον Blogger.com (Blogspot) και τα blogs που κάνουν hosting στην πλατφόρμα αυτή.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
BlackCatXIII
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από BlackCatXIII » 16 Σεπ 2012 13:47

Ξέρει κάποιος κανέναν κώδικα τον οποίο να τον βάζω σε συγκεκριμένες αναρτήσεις έτσι ώστε ο αναγνώστης να πρέπει να κάνει Like για να διαβάσει τη συνέχεια του άρθρου; Δεν θέλω να το εφαρμόσω σε όλες τις αναρτήσεις, σε συγκεκριμένες μόνο. Δουλεύω πλατφόρμα blogger. Αν ξέρει κανείς κάτι τέτοιο θα με βοηθούσε πολύ.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Άβαταρ μέλους
Insurer

Δημοσίευση από Insurer » 18 Σεπ 2012 11:37

Θες να μας δείξεις ένα παράδειγμα αυτού που ζητάς?
Ότι παρόμοιο έχω δει μέχρι τώρα είναι fake με σκοπό να αυξήσουν τους fan στο facebook, τάχα μου κάνε like να δεις το βίντεο.

aguila21
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από aguila21 » 19 Σεπ 2012 12:48

Εγώ σαν αναγνώστης όπου πετυχαίνω τέτοια κόλπα κλείνω τη σελίδα και φεύγω.Ο εκβιασμός του επισκέπτη δεν είναι καλό πράγμα.Αν έχεις καλό περιεχόμενο,και τα like και τα κλικ σε διαφημίσεις θα έρθουν

athanasios-davalas
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από athanasios-davalas » 20 Σεπ 2012 09:07

aguila21 έγραψε:Εγώ σαν αναγνώστης όπου πετυχαίνω τέτοια κόλπα κλείνω τη σελίδα και φεύγω.Ο εκβιασμός του επισκέπτη δεν είναι καλό πράγμα.Αν έχεις καλό περιεχόμενο,και τα like και τα κλικ σε διαφημίσεις θα έρθουν
Μια απο τα ίδια και εγώ είναι αρκετά εκνευριστικό. Σίγουρα όμως πιστεύω θα φέρνει κάποια αποτελέσματα.

Άβαταρ μέλους
hliast

Δημοσίευση από hliast » 24 Σεπ 2012 02:14

athanasios-davalas έγραψε:
aguila21 έγραψε:Εγώ σαν αναγνώστης όπου πετυχαίνω τέτοια κόλπα κλείνω τη σελίδα και φεύγω.Ο εκβιασμός του επισκέπτη δεν είναι καλό πράγμα.Αν έχεις καλό περιεχόμενο,και τα like και τα κλικ σε διαφημίσεις θα έρθουν
Μια απο τα ίδια και εγώ είναι αρκετά εκνευριστικό. Σίγουρα όμως πιστεύω θα φέρνει κάποια αποτελέσματα.
δεν λεω ότι αυτός ο τρόπος για να μεγαλώσεις της σελίδες σου είναι σωστός
αλλά εσείς ,εμείς και όσοι ασχολούνται με σελίδες και ξέρουν δεν παταν και δεν ασχολούνται
και για βαλε τον εαυτό σου στον απλό αναγνώστη ή στο περίεργο !
πες ότι δεν έχεις καμία σχέση με σελίδες με σχεδιασμό κ.λπ. δεν θα πάταγες ?
και ας το αφήσουμε αυτο
ένα μεγάλο ποσοστό του face εξελίσσεται σε fake
και όπως έγινε τώρα με της αλλαγές το facebook ότι like κάνης φαίνετε άρα
για σκέψου λίγο πονηρά μια ωραία fake παρουσία στο facebook να πατήσει like
σε ένα αρθο του τύπου ''ανέβασε γυμνή Φώτο στο twitter καταλαθος '' (που είναι και ένα θέμα πρόσφατα και πούλησε πολύ ) χωρίς να κοινοποίηση το αρθο ο αναγνώστης (η ωραία fake παρουσία δηλαδή )
φαίνετε στην αρχική σελίδα στους φίλους της και στους εγγεγραμμένους της
ότι η ταδε της άρεσε ο ταδε σύνδεσμος (έτσι ούτε ενοχλείς τους φίλους σπαναροντα ποστ η διαφημίσεις και έχεις και κίνηση στην σελίδα σου , γιατί ο σκοπός του like στην ουσία είναι η κίνηση της επισκεψημοτιτας )

βρε παιδιά απλά πράγματα

Και για το φίλο που έβαλε το θέμα υπάρχει ένα παλιό θέμα στο φόρουμ σχετικά με αυτό που ζητάς αλλά δεν ξέρω εάν καπιος κατάφερε να το υλοποίηση εδω
http://www.freestuff.gr/forums/viewtopi ... 7&start=15
Κάποια πράγματα μερική τα κραταν μυστικά δεν τα λένε όλα
Έχω προσπαθήσει να βρω το κώδικα σε τέτοιες σελίδες από την προέλευση
Αλλά δεν τα έχω καταφέρει

Απάντηση

Επιστροφή στο “Blogspot.com - Blogger”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης