Σωστή συγγραφή άρθρων

Search Engine Optimization, Search Engine Positioning, Τρόποι προώθησης των σελίδων μας

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators, SEM Moderators

Απάντηση
marpapa

Σωστή συγγραφή άρθρων

Δημοσίευση από marpapa » 17 Σεπ 2012 16:22

Γεια σας,

Έχω ξεκινήσει μια έρευνα για την σωστή συγγραφή άρθρων για τις ανάγκες ένος νέου ηλεκτρονικού τουριστικού οδηγού.

Προτού απευθυνθώ σε κάποιο αρθρογράφο θέλω να καταλήξω στις σωστές προδιαγράφες που πρέπει να έχει ένα άρθρο. Για παράδειγμα, το μέγεθος των χαρακτήρων ή των λέξεων ώστε να μην κουράζουν τον επισκέπτη, να είναι φιλικό στις μηχανές αναζήτησης κλπ.

Προσπάθησα να συγκεντρώσω κάποιες πληροφορίες μέσω αναζητήσεων σε μηχανές αναζήτησης και τα αποτελέσματα ποικίλουν.

Αν γνωρίζεται που μπορώ να αντλήσω πληροφορίες θα με διευκολύνατε.

Ευχαριστώ.
Maria Papa

athanasios-davalas
Επικοινωνία:

Σωστή συγγραφή άρθρων

Δημοσίευση από athanasios-davalas » 18 Σεπ 2012 08:45

marpapa έγραψε:Γεια σας,

Έχω ξεκινήσει μια έρευνα για την σωστή συγγραφή άρθρων για τις ανάγκες ένος νέου ηλεκτρονικού τουριστικού οδηγού.

Προτού απευθυνθώ σε κάποιο αρθρογράφο θέλω να καταλήξω στις σωστές προδιαγράφες που πρέπει να έχει ένα άρθρο. Για παράδειγμα, το μέγεθος των χαρακτήρων ή των λέξεων ώστε να μην κουράζουν τον επισκέπτη, να είναι φιλικό στις μηχανές αναζήτησης κλπ.

Προσπάθησα να συγκεντρώσω κάποιες πληροφορίες μέσω αναζητήσεων σε μηχανές αναζήτησης και τα αποτελέσματα ποικίλουν.

Αν γνωρίζεται που μπορώ να αντλήσω πληροφορίες θα με διευκολύνατε.

Ευχαριστώ.
Το άρθρο πρέπει να είναι μεταξύ 300-500 λέξεων. (ενδεικτικά οχι υποχρεωτικά) Να μην περιλαμβάνει πάνω απο 2-3 links σε αντίστοιχα keywords και φυσικά να είναι ενα πρωτότυπο κείμενο. Οχι μόνο για να περνάει το copyscape αλλά για να κεντρίζει πάνω απο όλα το ενδιαφέρον του αναγνώστη παρέχοντας χρήσιμες πληροφορίες σε αυτόν.

Κατά την υποβολή φρόντισε να μην γεμίσεις τους ιστοτόπους άρθρων κλπ με το ίδιο άρθρο. Θα σε οδηγήσει σε αντίθετα αποτελέσματα στις μηχανές αναζήτησης. Θα σου συνιστούσα 5-10 άρθρα του προαναφερθέντος μεγέθους μοιρασμένα αναλογικά στο web

Απάντηση

Επιστροφή στο “Μηχανές αναζήτησης & SEO”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης