Ανταλλαγή link με academia.edu - Page Rank 7

Συνεργαστείτε με άλλους webmasters που έχουν σελίδες σχετικού περιεχομένου.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
athanasios-davalas
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από athanasios-davalas » 18 Σεπ 2012 09:12

Ανταλλάσω link στο academia.edu.gr (page rank 7) σε προσωπική σελίδα που διαθέτω εκεί http://independent.academia.edu/adavalas/
text link
http://independent.academia.edu/adavalas/Websites

Όποιος ενδιαφέρεται μπορεί να μου στείλει pm με την λέξη κλειδί και το url του και να του δώσω το αντίστοιχο δικό μου.

Στο συγκεριμένο edu site αρθρογραφούν και διατηρούν προσωπικές σελίδες πολλά εξέχοντα μέλη της ακαδημαικής κοινότητας της Αμερικής και οχι μόνο.

Το text link που ζητώ σε ανταλλαγή πρέπει να είναι σε site με page rank 2 και πάνω , keyword targeted και σε σελίδα που να μην είναι γεμάτη με links απο συνεργασίες αλλά σε σελίδα περιεχομένου.

Παρέχω επίσης την δυνατότητα και για ενα blog post όπως αυτό παρακάτω

http://independent.academia.edu/adavalas/Blog

Άβαταρ μέλους
bibisidis
Honorary Member

Δημοσίευση από bibisidis » 18 Σεπ 2012 11:50

Η σελίδα που παραθέτεις ειναι οντως pr7. Το blog όμως που έχεις φτιάξει ειναι pr0 οπως και η σελιδα που θα βαλεις τα links. Καλό είναι να τα λέμε αυτά.

athanasios-davalas
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από athanasios-davalas » 18 Σεπ 2012 13:32

bibisidis έγραψε:Η σελίδα που παραθέτεις ειναι οντως pr7. Το blog όμως που έχεις φτιάξει ειναι pr0 οπως και η σελιδα που θα βαλεις τα links. Καλό είναι να τα λέμε αυτά.
Φυσικά είναι pr 0 δεν έχει παρα λίγο καιρό που δημιουργήθηκε. Όμως το .edu και το domain page rank είναι πολύ σημαντικά στοιχεία που οχι μόνο συνυπολογίζει το google αλλά τα λατρεύει.

Όπως αλλο page rank έχει ενα blog και άλλη post και υποκατηγορίες του. Παίζει όμως ρόλο φυσικά το domain name page rank όπως και η κατάληξη του domain που σαν .edu (και έγκριτο edu) είναι ενα κομμάτι μάλαμα για το google :-)

Για να μην παρεξηγηθώ φυσικά και οι παρατηρήσεις σου είναι σωστές και καλοδεχούμενες. Όποιος ξέρει απο seo μπορεί να εκτιμήσει κατάλληλα την προσφορά.

Άβαταρ μέλους
alexisitsios

Δημοσίευση από alexisitsios » 18 Σεπ 2012 13:46

Απλά το θέμα είναι ότι στο academica μπορεί ο οποιοσδήποτε να κάνει site :P

athanasios-davalas
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από athanasios-davalas » 18 Σεπ 2012 14:21

alexisitsios έγραψε:Απλά το θέμα είναι ότι στο academica μπορεί ο οποιοσδήποτε να κάνει site :P
Μόλις τώρα το κατάλαβα ότι είναι άνθρακες ο θησαυρός που μου πλάσαραν στο seoclerks παιδιά. Δεχθείτε την συγνώμη μου και απλά κάντε μια εγγραφή όπως πολύ σωστά έγραψε και ο alexsitsios

Ακόμα γελάω με το κάζο μου φυσικά :-) Γελάστε και εσείς ελεύθερα αρκεί να μην μου αποδώσετε εύχομαι κακή πρόθεση

Άβαταρ μέλους
korgr
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από korgr » 18 Σεπ 2012 17:37

athanasios-davalas έγραψε:
alexisitsios έγραψε:Απλά το θέμα είναι ότι στο academica μπορεί ο οποιοσδήποτε να κάνει site :P
Μόλις τώρα το κατάλαβα ότι είναι άνθρακες ο θησαυρός που μου πλάσαραν στο seoclerks παιδιά. Δεχθείτε την συγνώμη μου και απλά κάντε μια εγγραφή όπως πολύ σωστά έγραψε και ο alexsitsios

Ακόμα γελάω με το κάζο μου φυσικά :-) Γελάστε και εσείς ελεύθερα αρκεί να μην μου αποδώσετε εύχομαι κακή πρόθεση
Μόνο μπράβο αξίζουν σ' αυτούς που παραδέχονται τα λάθη τους! :clap:

Απάντηση

Επιστροφή στο “Ανταλλαγή διαφήμισης, συνεργασίες”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες