Πώς να αποθηκεύσετε τα δεδομένα σας για πάντα!

Προβληματισμοί και ανταλλαγή ιδεών από την Επικαιρότητα και διάφορα άλλα θέματα.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 26 Σεπ 2012 14:47

και το θέμα είναι πως το παίζει bot... γράφει την πατάτα του και δε μπαίνει μετά να δει τι γίνετε, μένει με την ιδέα ότι αυτό που έγραψε είναι υπεργαμάτο.
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
deninho
Super Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από deninho » 26 Σεπ 2012 16:26

giannis83 έγραψε:Πως μπορώ να κάνω mirroring σε εξωτερικό σκληρό; Θέλει ειδικό πρόγραμμα ή είναι λειτουργία που την περιέχουν συγκεκριμένοι σκληροί δίσκοι;
το crashplan free σου δίνει τη δυνατότητα να κάνεις αυτόματα backup φάκελο/φακέλους ή δίσκο, σε εξωτερικό δίσκο. Δεν ξέρω για άλλα προγράμματα, γιατί δεν το έχω πολυψάξει.

Άβαταρ μέλους
Zizo
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Zizo » 01 Οκτ 2012 02:05

Έχει διαφορά το back up για "πάντα" και το back up του χρόνου...
Με 5 διαφορετικά μέρη για back up είναι αρκετό. Δεν παίζει να γίνει κάτι και να χαλάσουν και τα 5 back up. Την επαγγελματική σου δουλειά του μήνα θα την επαναφέρεις.

Αλλά το πεις ότι έχεις 30gb υλικό από τα 10 μέχρι τα 20 σου χρόνια και θες να τα βάλεις κάπου για όταν γίνεις 40+ τότε μάλλον δίνεις ένα ποσό για να αγοράσεις κάθε είδους αποθηκευτικού μέσου και ότι έπιασε... έπιασε.

Μου θυμίζει ένα επεισόδιο στο south park, όπου υπήρχε η αρρώστια που θες να κρατάς 1002 βλακείες χωρίς λόγο :P
Εικόνα
What you waiting for?

Απάντηση

Επιστροφή στο “Επικαιρότητα & Διάφορες Συζητήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης