χάθηκε το 70% των επισκεπτών, έτσι απλά.

Από που να ξεκινήσω; Που θα βρω; κ.α. γενικές ερωτήσεις για την δημιουργία μιας ιστοσελίδας.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
deletakis48

Δημοσίευση από deletakis48 » 24 Σεπ 2012 14:43

Καλησπέρα, όπως λέει και ο τίτλος έχασα τους επισκέπτες σε ποσοστό 70% με 75% δηλαδή από τους 100 με 90 μοναδικούς επισκέπτες πήγα στους 25 και δεν λέει να ανεβεί, δηλαδή είναι στους 24 η 25 σαν να έχει κολλήσει.
Πριν μια εβδομάδα δηλαδή πριν τους χάσω έπαθε κάποιο πρόβλημα ο server και αναγκαστικά να το ξανά ανεβάσω το site όμως το wordpress παρουσίασε πρόβλημα και έτσι χρειάστηκε να το εγκαταστήσω εξ' ολοκλήρου βάζοντας μόνο τα αρχεία εικόνων και themes (μαζί με database). Καθώς όλα έδειχναν κανονικά είπα να αλλάξω το site title και να πειράξω λίγο τα tags για καλύτερα αποτελέσματα, αφού έγιναν αυτές η μικρό αλλαγές ξανά εφάρμοσα τον κώδικα του google analytics. Τελικά παρατήρησα ότι από την η μέρα που έπαθα αυτό το πρόβλημα με το server έχασα τους επισκέπτες.

Εικόνα

Πως θα τους αποκτήσω ξανά?
Πως να κάνω CEO?
Πως μπορώ να αυξήσω τους επισκέπτες?
Τι τελικά χρειάζομαι για να δημιουργήσω ένα καλό και σταθερό site? :hammer:

andreaslll

Δημοσίευση από andreaslll » 24 Σεπ 2012 15:25

Εγώ θέλω να παρατηρήσω ότι στις 10 Σεπτέμβρη έγραφες στη διαφήμιση που ανάρτησες ότι είχες 3000+ επισκέπτες το μήνα. Από το γράφημα που ανέβασες εδώ βλέπουμε ότι δεν ίσχυε κάτι τέτοιο. Είναι προφανές ότι έκανες αναγωγή την επισκεψιμότητα μιας ημέρας σε έναν ολόκληρο μήνα.

Υ.Γ. Άλλο το SEO, άλλος ο CEO!

deletakis48

Δημοσίευση από deletakis48 » 24 Σεπ 2012 15:32

andreaslll έγραψε:Εγώ θέλω να παρατηρήσω ότι στις 10 Σεπτέμβρη έγραφες στη διαφήμιση που ανάρτησες ότι είχες 3000+ επισκέπτες το μήνα. Από το γράφημα που ανέβασες εδώ βλέπουμε ότι δεν ίσχυε κάτι τέτοιο. Είναι προφανές ότι έκανες αναγωγή την επισκεψιμότητα μιας ημέρας σε έναν ολόκληρο μήνα.

Υ.Γ. Άλλο το SEO, άλλος ο CEO!
Ωχχχχχ τώρα το πρόσεξα, παρεξήγησες. Έπρεπε να είχα γράψει το 6μηνο γιατί αν προσέξεις γράφω προβολές σελίδας/6μήνες: 16.000+ δηλαδή δεν γίνεται να έχω 16.000 προβολές κάθε 6 μήνες στους 3000+ την ημέρα. επισκεψιμότητα μιας ημέρας σε έναν ολόκληρο μήνα ακριβός αυτό μου ξέφυγε. Και φυσικά αν έμπαινες στο ads.nikonaazz.net θα έβλεπες ξεκάθαρα οτι όντως ήταν λάθος. :D

Επισκέπτες τον μήνα: από 2100 έως 3900 (ads.nikonaazz.net)

Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικές ερωτήσεις κατασκευής ιστοσελίδων”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες