Ιστοσελίδα και φορμάτ

Από που να ξεκινήσω; Που θα βρω; κ.α. γενικές ερωτήσεις για την δημιουργία μιας ιστοσελίδας.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
pitmar

Ιστοσελίδα και φορμάτ

Δημοσίευση από pitmar » 29 Σεπ 2012 10:22

Καλημέρα παιδιά.
Είμαι νέο μέλος κι εύχομαι να με βοηθήσετε σ' ένα μεγάλο πρόβλημα που έχω. Πρώτα απ' όλα να ξέρετε πως οι γνώσεις μου πάνω στο ίντερνετ και στις ιστοσελίδες είναι μηδαμινές. Αυτό σημαίνει πως αν μου μιλήσετε με ορολογίες θα είναι δύσκολο για μένα γιατί δεν θα καταλαβαίνω. Γι' αυτό θα σας παρακαλέσω να μου δώσετε όσο πιο απλές απαντήσεις γίνεται και σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Λοιπόν, είχα κατεβάσει ένα δωρεάν πρόγραμμα κατασκευής ιστοσελίδας το namu6. Έφτιαξα την ιστοσελίδα κι όλα ήταν μια χαρά. Μετά απο αρκετό καιρό χρειάστηκε να κάνω format στον υπολογιστή μου. Δυστυχώς, δεν είχα προνοήσει να αποθηκεύσω κάπου το πρόγραμμα και όταν θέλησα να επεξεργαστώ την ιστοσελίδα μου ένα χρόνο μετά ήταν αδύνατον. Εγκατέστησα ξανά το πρόγραμμα στον υπολογιστή και όταν πάω να βάλω τα στοιχεία που χρειάζονται δηλαδή το domain name, μου βγαίνει μήνυμα πως ανήκει σε άλλον και δεν μπορώ να μπω να επεξεργαστώ την ιστοσελίδα μου. Πείτε μου σας παρακαλώ τι να κάνώ;

Άβαταρ μέλους
dva_dev
Script Master
Επικοινωνία:

Ιστοσελίδα και φορμάτ

Δημοσίευση από dva_dev » 29 Σεπ 2012 11:12

Δεν το έχω δει το πρόγραμμα αυτό πως δουλεύει αλλά πρώτα επιβεβαίωσε ότι δίνεις σωστά τα στοιχεία.
Πέρα από το namu6, έχεις πρόσβαση στο site να δεις τα αρχεία μέσω κάποιου ftp browser; Θα σου έχουν δώσει εκεί που φιλοξενείς το site κάποιο username και password για να μπορείς να ανεβάζεις τα αρχεία σου.

pitmar

Ιστοσελίδα και φορμάτ

Δημοσίευση από pitmar » 29 Σεπ 2012 11:29

Μου έχουν δώσει username και password αλλά και πάλι δεν μπορώ να μπω.

Άβαταρ μέλους
dva_dev
Script Master
Επικοινωνία:

Ιστοσελίδα και φορμάτ

Δημοσίευση από dva_dev » 29 Σεπ 2012 12:10

Καλύτερα να επικοινωνήσεις με την εταιρία που φιλοξενείς την ιστοσελίδα σου. Αν δεν μπορείς να μπεις με το username,password που σου έχουν δώσει, μην περιμένεις να έχεις πρόσβαση με το namu ή οποιοδήποτε άλλο.

pitmar

Ιστοσελίδα και φορμάτ

Δημοσίευση από pitmar » 29 Σεπ 2012 12:16

Ευχαριστώ πολύ για την συμβουλή σου. Θα επικοινωνήσω μαζί τους κι αν δεν βρω άκρη θα τα ξαναπούμε.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικές ερωτήσεις κατασκευής ιστοσελίδων”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες