Δευτερη φορά που την πατάω από εταιρία φιλοξενίας!

Προβληματισμοί και ανταλλαγή ιδεών από την Επικαιρότητα και διάφορα άλλα θέματα.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
webmastoras
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από webmastoras » 29 Σεπ 2012 19:24

Η πρώτη φορά ήταν από την Phox (όσοι δεν γνωρίζουν τι εστί phox, ας κάνουν μια αναζήτηση εδώ στο freestuff). Μετά από αυτή την εμπειρία αποφάσισα να πάω σε κάποια από τις μεγάλες εταιρίες του εξωτερικού, και κατέληξα στην TMD hosting. Σε όλη τη διάρκεια της φιλοξενίας των ιστοσελίδων μου σε αυτούς υπήρχαν συχνά downtime που κυμαίνονταν από μερικά λεπτά, ως μερικές ώρες ενώ η ταχύτητα στις ιστοσελίδες μου ήταν ενοχλητικά χαμηλή. Το αποκορύφωμα όμως ήρθε πριν λίγες μέρες όταν έκαναν suspend τον λογαριασμό μου με αποτέλεσμα να πέσουν οι σελίδες μου (φυσικά). Αφού άνοιξα τικετ, με ενημέρωσαν ότι ο λογαριασμός μου έκανε υπερβολική κατανάλωση πόρων και ότι πρέπει να πάω σε VPS. Μου φάνηκε περίεργο αυτό γιατί Σεπτέμβρη μήνα η κίνηση είναι πολύ πεσμένη σε σχέση με το χειμώνα για παράδειγμα, οπότε τους ζήτησα να επαναφέρουν το λογαριασμό μου για να δοκιμάσω να απενεργοποιήσω 2 plugins (ένα για cache και ένα ημερολόγιο εκδηλώσεων) που είχα βάλει πρόσφατα και ενδεχομένως να δημιουργούσαν πρόβλημα, αλλά δεν δέχονταν να το κάνουν! επέμεναν να μεταφερθώ σε VPS!!! Μάζεψα λοιπόν τα μπογαλάκια μου και πήγα στη HostGator, όλα είναι ΟΚ ως τώρα (χωρίς να έχω απενεργοποιήσει τα plugins), ενώ 24 ώρες μετά τη μεταφορά στη HostGator το pageranκ του jaba.gr ανέβηκε 1 μονάδα! (από 4 σε 5) τυχαίο?

Μήπως ξέρετε κάποια Αμερικάνικη η διεθνή αρχή για να καταγγείλω την TMD hosting? είναι κρίμα να την πατάει ο κοσμάκης από τέτοια λαμόγια
Το messaging app που σας πληρώνει: www.wowapp.com/w/georgiosf/Georgios-Filippo . www.MyAppResources.com - Tools and resources that every app developer and entrepreneur needs

kapadokis

Δημοσίευση από kapadokis » 29 Σεπ 2012 23:34

Επειδή θέλω να μεταφερθώ στο HostGator (τώρα είμαι justhost) είναι όντως "unlimited" η υπηρεσία ή έχει κάποια κρυφά όρια?

webmastoras
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από webmastoras » 30 Σεπ 2012 01:02

έχει περιορισμό στα inodes: http://support.hostgator.com/articles/p ... ode-limits
Το messaging app που σας πληρώνει: www.wowapp.com/w/georgiosf/Georgios-Filippo . www.MyAppResources.com - Tools and resources that every app developer and entrepreneur needs

Απάντηση

Επιστροφή στο “Επικαιρότητα & Διάφορες Συζητήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης