ερωτηση για την ανταλαγη λινκ

Συνεργαστείτε με άλλους webmasters που έχουν σελίδες σχετικού περιεχομένου.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
hliast

Δημοσίευση από hliast » 01 Οκτ 2012 08:13

κάνοντας ανταλλαγή λινκ εκτός από την ανταλλαγή διαφήμισης έχεις άλλο όφελος?
ρωτήθηκα και δεν είχα ολοκληρωμένη απάντηση να δώσω
και επειδή δεν βρήκα σχετικό θέμα είπα να βάλω το θέμα και όποιος ξερή 5 πράγματα
ας μας φωτίσει και μας

Thoughtless
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Thoughtless » 01 Οκτ 2012 09:29

Κάποτε το reciprocal linking βοηθούσε στα rankings, μετά -λόγο κατάχρησης- θεωρήθηκε spam και πολλές φορές η Google το τιμωρούσε μειώνοντας την αξία των συνδέσμων.

Θα βρεις πολλές αναφορές ονλαιν στον όρο "reciprocal links" και την αξία του. Μην το παρακάνεις. Ρώτα τον εαυτό σου και απάντησε ειλικρινά: "Θα βοηθήσει αυτό το link τους επισκέπτες μου να βρουν κάτι ενδιαφέρον -και σχετικό-;"
it's all about contribution ...

Άβαταρ μέλους
hliast

Δημοσίευση από hliast » 01 Οκτ 2012 10:58

Thoughtless έγραψε:Κάποτε το reciprocal linking βοηθούσε στα rankings, μετά -λόγο κατάχρησης- θεωρήθηκε spam και πολλές φορές η Google το τιμωρούσε μειώνοντας την αξία των συνδέσμων.

Θα βρεις πολλές αναφορές ονλαιν στον όρο "reciprocal links" και την αξία του. Μην το παρακάνεις. Ρώτα τον εαυτό σου και απάντησε ειλικρινά: "Θα βοηθήσει αυτό το link τους επισκέπτες μου να βρουν κάτι ενδιαφέρον -και σχετικό-;"
κάπου διάβασα πως η google σελίδες όπου έχουν ανταλλαγή λινκ και ανήκουν στο blogger της banari ! τώρα τελευταία πολλές σελίδες έχουν κάνη υπερβολική χρήση , δηλαδή ας πούμε blog ειδησεογραφικά που αντιγράφουν μεγάλες σελίδες ειδήσεων και έχουν γεμίσει μεταξύ τους ανταλλάζονται !
στο μεταξύ αυτό δεν μέτρα και στο alexa ? γιατί είδα ότι η alexa δίνη αναφορά για το που '' μιλαν '' γιαυτες της σελίδες ! Και πως επίσης κάπου ξανά διάβασα (δεν θυμάμαι κιόλας μήπως το διάβασα και στο ίδιο το alexa )
Πως το alexa χρησιμοποιείται σαν εποπτεία ! δηλαδή εάν θέλει κάποιος να διαφημιστή κάπου κοιτάζει πρώτα το alexa βλέπει κίνηση , Βλέπει σε πόσες σελίδες μιλαν για σένα και αναλόγως πρατη ! Και επειδή δεν ξέρω θέλω να μάθω σχετικά !

Σε ευχαριστώ για την απάντηση

athanasios-davalas
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από athanasios-davalas » 03 Οκτ 2012 07:35

hliast έγραψε:κάνοντας ανταλλαγή λινκ εκτός από την ανταλλαγή διαφήμισης έχεις άλλο όφελος?
ρωτήθηκα και δεν είχα ολοκληρωμένη απάντηση να δώσω
και επειδή δεν βρήκα σχετικό θέμα είπα να βάλω το θέμα και όποιος ξερή 5 πράγματα
ας μας φωτίσει και μας
Με μέτρο και μόνο με sites που έχουν να σου δώσουν επισκέπτες και όχι απλά ένα backlink για το google.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Ανταλλαγή διαφήμισης, συνεργασίες”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες