Συνεχή προβλήματα με την 1host

ζητάτε υπηρεσίες σχετικά με την κατασκευή σελίδων; (design, web hosting, graphics, web programming).

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
aguila21
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από aguila21 » 01 Οκτ 2012 23:23

Καταρχήν δεν ξέρω αν είναι η σωστή κατηγορία,αν δεν είναι ας μεταφερθεί.

Έχω αγοράσει web hosting από την 1host διάρκειας 6 μηνών.Συνεχώς αντιμετωπίζω προβλήματα.Συνεχώς οι σελίδες μου είναι εκτός λειτουργίας (ενώ η δική τους,προφανώς σε άλλο σέρβερ,λειτουργεί κανονικά...) και δεν απαντούν ούτε στα τηλεφωνήματα μου,ούτε στα tickets που ανοίγω.Τώρα εμφανίζουν όλα τα sites μου το εξής μήνυμα ERROR :: Could not connect to database server! και δεν έχω πειράξει τίποτα εγώ στις σελίδες μου ελπίζω μόνο να έχουν πάρει backup σήμερα αν έκαναν κάποια επέμβαση.Ευτυχώς είχα πάρει εχθές αντίγραφο της βάσης δεδομένων του mundolinks.com και πρόσφατα όλων των σελίδων πλήρες.Γι'αυτό ζητούσα την εντολή να παίρνει αυτόματα με cron job backup.Το αναφέρω εδώ διότι ξέρω ότι είναι μέλος καποιος από την 1host μήπως και φιλοτιμηθεί να μου απαντήσει.Πάντως έχω αποφασίσει να μεταφέρω τη σελίδα μου σε άλλη εταιρεία,από αυτές που είχα καλές εμπειρίες μέχρι τώρα,έστω και αν πληρώνω περισσότερα.Ελπίζω μόνο να μπορέσω να μεταφέρω τα αρχεία...

Άβαταρ μέλους
Giannis78
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Giannis78 » 04 Οκτ 2012 00:13

Καλό είναι να μπεις στο control panel που έχεις και να κάνεις ένα full site backup για κάθε ενδεχόμενο.
Aν έχεις cpanel ενα μικρό tut για το πως να κάνεις full backup είναι εδώ http://www.intechs.gr/Blog/itemlist/tag/backup.html

aguila21
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από aguila21 » 04 Οκτ 2012 03:08

Έχω πάρει full backup και κάθε μέρα σχεδόν,κυρίως μόλις αλλάζω κάτι σε κάποια σελίδα,παίρνω αντιγραφο της βάσης δεδομένων

Άβαταρ μέλους
EneMe
Super Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από EneMe » 04 Οκτ 2012 21:39

Καμιά 12αριά σελίδες που έχουμε εκεί (σε ένα λογαριασμό), είναι όλες οκ...

aguila21
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από aguila21 » 04 Οκτ 2012 21:45

EneMe έγραψε:Καμιά 12αριά σελίδες που έχουμε εκεί (σε ένα λογαριασμό), είναι όλες οκ...
Και η δική του οκ ήταν όταν οι δικές μου ήταν κάτω.Εκτός αν κάνει επιλογή πού θα βάλει ποιων τις σελίδες.Κι εντάξει τα προβλήματα είναι αναπόφευκτα όταν έχεις να κάνεις με μηχανήματα.Η μυστικοπάθεια και η εξαφάνιση από τηλέφωνα,tickets,live chat σε τι βοηθάει;Ας μας έλεγε από την πρώτη στιγμή "έχουμε πρόβλημα με τον σέρβερ,έχουμε αντίγραφα ασφαλείας των σελίδων,θα το λύσουμε".Ας το είχε βάλει στη σελίδα του.Πρέπει να ψάχνω τι φταίει;Στην αρχή νόμιζα ότι έφαγα κανά hacking.

aguila21
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από aguila21 » 04 Οκτ 2012 21:46

Τελικά αγόρασα συνδρομή στην intechs μιας και ο Γιάννης ήταν πολύ εξυπηρετικός στις συμβουλές του αλλά και μιας και στα αποτελέσματα για την καλύτερη εταιρεία hosting του freestuff ήταν στην τριάδα!Φυσικά με καλύπτουν και τα πακέτα που έχει.

Δυστυχώς η 1host εμφανίζεται ασυνεπής.Μου απάντησαν σε ticket μετά από 63 ώρες,παρόλο που λένε για 24ωρη υποστήριξη,και αφού είχαν προηγηθεί κάποια μηνύματα που άφησα στη σελίδα τους στο facebook.Δυστυχώς θα χάσω τους 2 μήνες που υπολείπονταν για τη λήξη μιας και όπως μου είπαν "δε γίνονται επιστροφές χρηματών πέρα από τις πρώτες 30 ημέρες, σύμφωνα με τους όρους χρήσης".Ότι σε όλη τη σελίδα τους αναφέρονται σε 24η υποστήριξη και δεν την παρείχαν προφανώς δε λαμβάνεται υπόψη...

Έχω αγοράσει υπηρεσίες από την Hyperhosting (εκεί έχω όλα τα domains) Άριστη.Από την Netdynamics Αριστη.Από την dnhost που ήμουν τελευταία άριστες εντυπώσεις,αλλά είχε plesk που δε μου αρέσει...9 χρόνια τώρα που ασχολούμαι,και ειλικρινά δεν μου αρέσει να γράφω παράπονα για κανέναν,αλλά η αλήθεια πρέπει να λέγεται.

aguila21
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από aguila21 » 19 Οκτ 2012 18:26

Τελικά είναι απαράδεκτοι.Έχω φύγει από αυτούς,πήγα αλλού τη σελίδα μου αλλά εκκρεμούν κάποιες ενέργειες.Τους έχω στείλει πόσα tickets αλλά τίποτα.Είχα γράψει και στη σελίδα τους στο facebook όπως και άλλοι που είχαν προβλήματα,τώρα απενεργοποίησαν τη δυνατότητα να γράφει ο επισκέπτης...Στο "live chat" είναι άφαντοι.Ελπίζω να διαβάζουν εδώ,και να μου απαντήσουν.Η κοροϊδία έχει ένα όριο.

blackbillys

Δημοσίευση από blackbillys » 26 Οκτ 2012 20:38

aguila21 έγραψε:Καταρχήν δεν ξέρω αν είναι η σωστή κατηγορία,αν δεν είναι ας μεταφερθεί.

Έχω αγοράσει web hosting από την 1host διάρκειας 6 μηνών.Συνεχώς αντιμετωπίζω προβλήματα.Συνεχώς οι σελίδες μου είναι εκτός λειτουργίας (ενώ η δική τους,προφανώς σε άλλο σέρβερ,λειτουργεί κανονικά...) και δεν απαντούν ούτε στα τηλεφωνήματα μου,ούτε στα tickets που ανοίγω.Τώρα εμφανίζουν όλα τα sites μου το εξής μήνυμα ERROR :: Could not connect to database server! και δεν έχω πειράξει τίποτα εγώ στις σελίδες μου ελπίζω μόνο να έχουν πάρει backup σήμερα αν έκαναν κάποια επέμβαση.Ευτυχώς είχα πάρει εχθές αντίγραφο της βάσης δεδομένων του mundolinks.com και πρόσφατα όλων των σελίδων πλήρες.Γι'αυτό ζητούσα την εντολή να παίρνει αυτόματα με cron job backup.Το αναφέρω εδώ διότι ξέρω ότι είναι μέλος καποιος από την 1host μήπως και φιλοτιμηθεί να μου απαντήσει.Πάντως έχω αποφασίσει να μεταφέρω τη σελίδα μου σε άλλη εταιρεία,από αυτές που είχα καλές εμπειρίες μέχρι τώρα,έστω και αν πληρώνω περισσότερα.Ελπίζω μόνο να μπορέσω να μεταφέρω τα αρχεία...
φιλε τα ιδια προβληματα εχω και εγω εδω και αρκετο καιρο .ντροπης τους , μου εχουν δημηουργηση μεγαλο προβλημα....
ψχψ

aguila21
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από aguila21 » 26 Οκτ 2012 20:52

Την προηγούμενη Δευτέρα θα μου τηλεφωνούσε κάποιος εκπρόσωπος τους να λύσουμε το πρόβλημα.Ακόμα να τηλεφωνήσει...Δεν πειράζει,έχασα 18€ για 2 μήνες που δε θα χρησιμοποιήσω τις "υπηρεσίες" τους.Αυτοί έχασαν έναν πελάτη....

blackbillys

Δημοσίευση από blackbillys » 27 Οκτ 2012 15:48

aguila21 έγραψε:Την προηγούμενη Δευτέρα θα μου τηλεφωνούσε κάποιος εκπρόσωπος τους να λύσουμε το πρόβλημα.Ακόμα να τηλεφωνήσει...Δεν πειράζει,έχασα 18€ για 2 μήνες που δε θα χρησιμοποιήσω τις "υπηρεσίες" τους.Αυτοί έχασαν έναν πελάτη....
εγω περιμενω 2 μηνες τωρα χωρις αποτελεσμα, και εχω ετησιο πακετο ...
προτιμησα ελληνικη εταιρια για να εχω υποστηριξη αμα χρειαστω , και μολις τους χρειαστηκα
εξαφανιστικα.
ψχψ

aguila21
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από aguila21 » 27 Οκτ 2012 16:45

Ότι αυτοί παρουσιάστηκαν κατώτεροι των περιστάσεων δε σημαίνει ότι είναι όλες οι Ελληνικές εταιρείες τα ίδια.Προσωπικά έχω συνεργαστεί με 6 εταιρείες,και μόνο οι 2 μου δημιούργησαν πρόβλημα.Οι άλλες 3 ήταν άριστες και σε αυτή που είμαι τώρα μέχρις στιγμής είμαι απόλυτα ευχαριστημένος από την εξυπηρέτηση.

blackbillys

Δημοσίευση από blackbillys » 27 Οκτ 2012 16:56

aguila21 έγραψε:Ότι αυτοί παρουσιάστηκαν κατώτεροι των περιστάσεων δε σημαίνει ότι είναι όλες οι Ελληνικές εταιρείες τα ίδια.Προσωπικά έχω συνεργαστεί με 6 εταιρείες,και μόνο οι 2 μου δημιούργησαν πρόβλημα.Οι άλλες 3 ήταν άριστες και σε αυτή που είμαι τώρα μέχρις στιγμής είμαι απόλυτα ευχαριστημένος από την εξυπηρέτηση.
ναι,σιγουρα οχι ολες οι εταιριες. μου αρεσει που μου εστελναν και μειλ κατα καιρους
και κοροιδευαν καποιες εταιριες που ειναι φθηνες και μετα απο λιγο κλεινουν και αυτοι
εκαναν αυτο ακριβως που κοροιδευαν!
ψχψ

Άβαταρ μέλους
free3yourmind
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από free3yourmind » 03 Δεκ 2012 12:57

απο το πρωι δεν δουλευει τιποτα, ουτε το site τους
Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do. So throw off the bowlines. Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream. Discover.
http://www.traveling.gr

Lelos

Δημοσίευση από Lelos » 08 Φεβ 2013 21:49

Μακρια απο 1host! M-Α-Κ-Ρ-Ι-Α

Άβαταρ μέλους
EneMe
Super Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από EneMe » 20 Αύγ 2013 08:00

Έχει κανείς νεότερη γνώμη;

Γιατί εγώ μάλλον θα πάρω τις ιστοσελίδες μου και θα φύγω...

Δεν γίνεται το "αντιμαμουνικό" του panel τους να βρίσκει ένα σωρό προβλήματα στις ιστοσελίδες και ταυτόχρονα άλλες ιστοσελίδες φτιαγμένες με ίδια εργαλεία να μην έχουν το παραμικρό πρόβλημα σε άλλες εταιρείες.
Κάποιου server οι πόρτες μπάζουν μάλλον...

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αναζήτηση Υπηρεσιών διαδικτύου”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες