Απορια για το Komoona

Εύρεση και τοποθέτηση διαφημίσεων στις σελίδες μας.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
REDODIN7
Επικοινωνία:

Απορια για το Komoona

Δημοσίευση από REDODIN7 » 03 Οκτ 2012 04:29

Καλησπέρα παιδιά πρόσφατα ανακάλυψα το Komoona και σκέφτομαι να το δοκιμάσω.

Αυτό που θέλω να ξέρω είναι ποσο θα είναι λογικό να βάλω τη τιμή για το CPM για banner αλλα και για photo στα πλαγια.

Το site μου είναι 4243 στο Alexa(Ελλαδα) και έχει page rank 4, ενώ έχει κατά μέσο όρο 400 μοναδικους επισκέπτες και 800 pageviews.

Η θεματολογία του είναι για τεχνολογικά νέα (smartphones, tablets, gaming etc) και το επισκέπτονται συνήθως άτομα ηλικίας 24-35.

Θέλω να ακούσω τις γνώμες σας.

abloger

Απορια για το Komoona

Δημοσίευση από abloger » 21 Οκτ 2012 19:39

REDODIN7 έγραψε:Καλησπέρα παιδιά πρόσφατα ανακάλυψα το Komoona και σκέφτομαι να το δοκιμάσω.

Αυτό που θέλω να ξέρω είναι ποσο θα είναι λογικό να βάλω τη τιμή για το CPM για banner αλλα και για photo στα πλαγια.

Το site μου είναι 4243 στο Alexa(Ελλαδα) και έχει page rank 4, ενώ έχει κατά μέσο όρο 400 μοναδικους επισκέπτες και 800 pageviews.

Η θεματολογία του είναι για τεχνολογικά νέα (smartphones, tablets, gaming etc) και το επισκέπτονται συνήθως άτομα ηλικίας 24-35.

Θέλω να ακούσω τις γνώμες σας.
Τo Alexa και το PR δε λένε και πολλά κατά τη γνώμη μου.Το θέμα είναι τι γράφει το google analytics.Το κακό είναι και το οτι το komoona δε σου δείχνει πόσα pageviews έχει η σελίδα σου και δυσκολεύει κάποιος να αγοράσει banner.
Όσο αφορά την τιμή, κατά τη γνώμη μου αν το δώσεις στα 20-30 λεπτά CPM το banner καλά είναι.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Διαφημίσεις στις σελίδες μας (εκδότες)-γενικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες