τι είναι τωρα hot στις καμπάνιες των affiliate networks;

Affiliate marketing, προγράμματα συνεργατών. Όσα θέλετε να μάθετε για τον τρόπο επιλογής και χρήσης τους.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 03 Οκτ 2012 19:26

Αυτή την στιγμή η καμπάνια που μου πάει πολύ καλά είναι η BrandsGalaxy, με καλάθι στα 50 ευρώ, επόμενες αγορές, και ποσοστό στην πρώτη αγορά 16% !

Τι άλλο να ζητήσει κανείς;

Μαζί με την καμπάνια MelinaMay που έχει τα ίδια χαρακτηριστικά με ποσοστό 10% φτιάχνεις ένα μίνι site μούρλια!

:D

γράψτε κι εσείς ποια καμπάνια σας πηγαίνει πολύ καλά αυτή την περίοδο!
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 05 Οκτ 2012 10:30

καταλαβαίνω ότι κάποιοι μπορούν να πουν "σιγά μη τους πω με τι βγάζω λεφτά"... αλλά το μοίρασμα ιδεών και γνώσης είναι ωραίο, πιστέψτε με. :D

φυσικά προτάσεις και ιδέες για καμπάνιες μπορούν να γράψουν και τα δίκτυα που αναγνωρίζουν το Affiliate marketing forum που έχουμε εδώ. ;)
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

andreaslll

Δημοσίευση από andreaslll » 05 Οκτ 2012 17:49

Το να γράψεις για hot καμπάνιες είναι εντελώς άκυρο μιας και έχει να κάνεις κυρίως με τις σελίδες σου, τα άρθρα που ανεβάζεις, το target group που έχεις, τη βάση χρηστών και άλλους παράγοντες. Μου θυμίζει τον τύπο που γράφει στο forum και προωθεί την καμπάνια λαδόπανο λες και είναι mainstream, ενώ ελάχιστα sites θα μπορούσαν να την παίξουν αποδοτικά.

Μόνο τα δίκτυα θα ήταν σε θέση να γράψουν για hot καμπάνιες.

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 05 Οκτ 2012 18:23

αν νομίζεις ότι είναι άκυρη πληροφορία πολύ ευχαρίστως θα σε αφήσω ελεύθερο να την παραβλέψεις. :)
- follow me @twitter

dimtris155

Δημοσίευση από dimtris155 » 05 Οκτ 2012 18:56

cordis έγραψε:καταλαβαίνω ότι κάποιοι μπορούν να πουν "σιγά μη τους πω με τι βγάζω λεφτά"... αλλά το μοίρασμα ιδεών και γνώσης είναι ωραίο, πιστέψτε με. :D

φυσικά προτάσεις και ιδέες για καμπάνιες μπορούν να γράψουν και τα δίκτυα που αναγνωρίζουν το Affiliate marketing forum που έχουμε εδώ. ;)
:) Από χθες ήθελα να απαντήσω, αλλά είχα πρόβλημα (και εξακολουθώ να έχω ακόμα) με τα sites μου και δεν πρόλαβα.
Λοιπόν σε ότι αφορά εμένα το τελευταίο 4μηνο έχουμε και λέμε:
- Οι καμπάνιες των deal site έχουν πέσει σε απόδοση και με μεγάλο ποσοστό ακυρώσεων.
- Οι Acai Berry Thin, Caralluma Αδυνάτισμα και Caralluma Για Άνδρες έχουν σταθερό καλό CTR (μια και είναι CPC), ανεξάρτητα από το niche του site.
- Ικανοποιητικά αποτελέσματα έχουν και οι καμπάνιες ασφαλειών αυτοκινήτων σε site με niche το αυτοκίνητο.

Άβαταρ μέλους
billt

Δημοσίευση από billt » 05 Οκτ 2012 22:19

andreaslll έγραψε: Μου θυμίζει τον τύπο που γράφει στο forum και προωθεί την καμπάνια λαδόπανο λες και είναι mainstream, ενώ ελάχιστα sites θα μπορούσαν να την παίξουν αποδοτικά.
Μάλλον εγώ είμαι αυτός ο 'τύπος' :)

Η καμπάνια έχει δική της ενότητα στο forum για να επικοινωνεί με τους affiliates της. Θα έπρεπε να είναι 'mainstream' για να το κάνει αυτό?

Επιπλέον πολλοί affiliates φτιάχνουν σελίδες ορμώμενοι από ενα καλό πρόγραμμα σε ένα κλάδο που δε θα φανταζόταν ότι θα έπαιζαν και σε ένα κλάδο οπου δεν εχουν πολλούς ανταγωνιστές.Όλα έχουν να κάνουν με το πόσο καλά δημιουργείς σελίδες, αν ξέρεις να τις προωθήσεις, αν έχεις κοινό από άλλα projects κτλ

Επίσης αντιλαμβανομαι ότι ο Cordis βάζει το θέμα επειδή ξέρει ότι πολλά άτομα εδώ έχουν network με σελίδες σε διάφορες θεματικές περιοχές.

andreaslll

Δημοσίευση από andreaslll » 05 Οκτ 2012 22:27

Γενικά μου τη σπάει να φτιάχνει κάποιος ένα niche site χωρίς να έχει κάτι να πει ή να προσφέρει, μόνο και μόνο για να παίξει ένα-δυο affiliate προγράμματα.

Ίσως γι' αυτό παρασύρθηκα και "επιτέθηκα" στους cordis και billt. No offence

Άβαταρ μέλους
michalis1984

Δημοσίευση από michalis1984 » 05 Οκτ 2012 22:49

andreaslll έγραψε:Γενικά μου τη σπάει να φτιάχνει κάποιος ένα niche site χωρίς να έχει κάτι να πει ή να προσφέρει, μόνο και μόνο για να παίξει ένα-δυο affiliate προγράμματα.

Ίσως γι' αυτό παρασύρθηκα και "επιτέθηκα" στους cordis και billt. No offence
Δεν έχει να προσφέρει κάτι ως προς.. τι; Μην ξεχνάς πως ο βασικός σκοπός του affiliate είναι να φέρει σε επαφή τους πωλητές και τους αγοραστές με το να κλείσει μια πώληση έτσι ώστε και οι 2 να είναι ευχαριστημένοι. Οπόταν αν το κάνει καλά αυτό με τρόπο που να είναι και οι 2 χαρούμενοι γιατί να πρέπει να σου (μας) την σπάνε τέτοιες ιστοσελίδες :D
best seller

andreaslll

Δημοσίευση από andreaslll » 05 Οκτ 2012 22:52

cordis έγραψε:φτιάχνεις ένα μίνι site μούρλια!
Αυτό εννοώ michalis1984, τη λογική του niche mini website.

Άβαταρ μέλους
alexisitsios

Δημοσίευση από alexisitsios » 05 Οκτ 2012 22:53

andreaslll έγραψε:Γενικά μου τη σπάει να φτιάχνει κάποιος ένα niche site χωρίς να έχει κάτι να πει ή να προσφέρει, μόνο και μόνο για να παίξει ένα-δυο affiliate προγράμματα.
Κατά την άποψη μου δεν είναι κακό να κάνεις κάτι τέτοιο. Αν ασχολείσαι επαγγελματικά με αυτό και σκοπεύεις να βγάλεις χρήματα, είναι η μοναδική επιλογή. 8)
dimtris155 έγραψε: - Οι Acai Berry Thin, Caralluma Αδυνάτισμα και Caralluma Για Άνδρες έχουν σταθερό καλό
Πωλήσεις έχεις όμως?

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 05 Οκτ 2012 23:17

αυτά νομίζω ότι είναι μόνο per click οπότε δεν τον ενδιαφέρουν και πολύ εάν έχει πωλήσεις.
andreaslll έγραψε:
cordis έγραψε:φτιάχνεις ένα μίνι site μούρλια!
Αυτό εννοώ michalis1984, τη λογική του niche mini website.
μα αυτό έχεις κάνει κι εσύ;!
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος cordis την 06 Οκτ 2012 00:23, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
- follow me @twitter

andreaslll

Δημοσίευση από andreaslll » 05 Οκτ 2012 23:28

Αν με τον όρο mini site εννοείς κάτι σαν αυτό που έχω στην υπογραφή μου, τότε πάω πάσο. Εγώ νόμιζα ότι μιλάμε για ένα site 5-10 σελίδων πιθανώς με σπιναρισμένο υλικό και με πολύ δυνατή προώθηση που αγγίζει τα όρια του webspam.

Άβαταρ μέλους
DimitriosX

Δημοσίευση από DimitriosX » 06 Οκτ 2012 00:15

andreaslll έγραψε:Αν με τον όρο mini site εννοείς κάτι σαν αυτό που έχω στην υπογραφή μου, τότε πάω πάσο. Εγώ νόμιζα ότι μιλάμε για ένα site 5-10 σελίδων πιθανώς με σπιναρισμένο υλικό και με πολύ δυνατή προώθηση που αγγίζει τα όρια του webspam.
Mini site μπορεί να είναι ένα site με 250 σελιδες που είναι copypaste από την Wikipedia και το sky scanner ...

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 06 Οκτ 2012 00:23

από την στιγμή που το έχεις κάνει κι εσύ πάμε πάσο. :strong:
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fiskilis » 06 Οκτ 2012 22:52

εχω ειχα πολυ καλα αποτελεσματα απο goldendeals που την εχω χασει εδω και λιγες μερες

εγινε κατι και εχω χασει επεισοδια;

Απάντηση

Επιστροφή στο “Affiliate marketing - γενικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες