Ιστοσελίδα για αρχάριους

Από που να ξεκινήσω; Που θα βρω; κ.α. γενικές ερωτήσεις για την δημιουργία μιας ιστοσελίδας.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
kostas1979

Ιστοσελίδα για αρχάριους

Δημοσίευση από kostas1979 » 09 Οκτ 2012 12:55

θέλω να βάλω μια αγγελία για μια θέση υπαλλήλου απλά δεν Ξέρω τη γνώσεις χρειάζονται ώστε να ζητήσω άτομο γι αυτήν την θέση. θέλω να φτιάξω μια ιστοσελίδα - πρόγραμμα που θα πουλά τα προϊόντα μου. οι πληρωμές θα μπορούν να γίνονται με visa - pay pal κτλ , λογικά μια βάση δεδομένων όπου να μπορεί να φορτώνετε και στα iPods - androids .
Ευχαριστώ εκ τον προτέρων.

Άβαταρ μέλους
alexisitsios

Ιστοσελίδα για αρχάριους

Δημοσίευση από alexisitsios » 09 Οκτ 2012 14:04

λογικά θέλεις μια ιστοσελίδα ηλεκτρονικού εμπορίου. Μπορείς να βάλεις την αγγελία σου εδώ http://jobs.freestuff.gr/ ή να κάνεις μια αναζήτηση στο google για εταιρίες που ασχολούνται με κατασκευή ιστοσελίδων.

Άβαταρ μέλους
dva_dev
Script Master
Επικοινωνία:

Ιστοσελίδα για αρχάριους

Δημοσίευση από dva_dev » 09 Οκτ 2012 15:34

Πρώτα απ' όλα πρέπει να ξεκαθαρίσεις για ποιό λόγο χρειάζεσαι τον υπάλληλο.
Λες να σου φτιάξει την ιστοσελίδα. Ωραία πήρες τον υπάλληλο, και μετά από 6 μήνες σου έφτιαξε την ιστοσελίδα όπως τη θέλεις, μετά τι θα κάνεις θα τον απολύσεις ή τον χρειάζεσαι για κάτι άλλο;
Το λέω μήπως δεν είναι υπάλληλος για να σου φτιάξει την ιστοσελίδα αυτό που χρειάζεσαι, αλλά ίσως κάποια εταιρία για να σου τη φτιάξει.

kostas1979

Ιστοσελίδα για αρχάριους

Δημοσίευση από kostas1979 » 09 Οκτ 2012 19:07

dva_dev έγραψε:Πρώτα απ' όλα πρέπει να ξεκαθαρίσεις για ποιό λόγο χρειάζεσαι τον υπάλληλο.
Λες να σου φτιάξει την ιστοσελίδα. Ωραία πήρες τον υπάλληλο, και μετά από 6 μήνες σου έφτιαξε την ιστοσελίδα όπως τη θέλεις, μετά τι θα κάνεις θα τον απολύσεις ή τον χρειάζεσαι για κάτι άλλο;
Το λέω μήπως δεν είναι υπάλληλος για να σου φτιάξει την ιστοσελίδα αυτό που χρειάζεσαι, αλλά ίσως κάποια εταιρία για να σου τη φτιάξει.
Τον υπάλληλο τον χρειάζομαι γιατί με τα την δημιουργία τις ιστοσελίδας, ξεκινά η διόρθωση - αλλαγή στοιχείων της. Δεν είναι μια σελίδα που απλά θα αναρτηθεί και τέλος θέλει συνέχεια δουλεία και προτιμώ αυτό να γίνετε ενδοεπιχειρησιακά παρά από εξωτερικό συνεργάτη.

andreaslll

Ιστοσελίδα για αρχάριους

Δημοσίευση από andreaslll » 09 Οκτ 2012 19:24

Μα στη μία περίπτωση χρειάζεσαι ένα έμπειρο web developer, ίσως και ένα γραφίστα/web designer, ενώ στην άλλη χρειάζεσαι έναν απλό υπάλληλο γραφείου των 550 ευρώ ή ημιαπασχόλησης των 300 ευρώ.

Δεν έχει βάση η σκέψη σου. Αν μου πεις ότι θα κάνεις εταιρεία κατασκευής ιστοσελίδων, τότε ΟΚ.

Άβαταρ μέλους
alexisitsios

Ιστοσελίδα για αρχάριους

Δημοσίευση από alexisitsios » 10 Οκτ 2012 11:15

Αν θέλει σελίδα ηλεκτρονικού εμπορίου, ίσως να έχει βάσει αυτό που ζητάει Για παράδειγμα μπορεί να θέλει κάποιον να του καταχωρεί προϊόντα, εικόνες κλπ, να απαντάει σε πελάτες κλπ σε καθημερινή βάση.

Άβαταρ μέλους
korgr
Honorary Member
Επικοινωνία:

Ιστοσελίδα για αρχάριους

Δημοσίευση από korgr » 10 Οκτ 2012 12:37

alexisitsios έγραψε:Αν θέλει σελίδα ηλεκτρονικού εμπορίου, ίσως να έχει βάσει αυτό που ζητάει Για παράδειγμα μπορεί να θέλει κάποιον να του καταχωρεί προϊόντα, εικόνες κλπ, να απαντάει σε πελάτες κλπ σε καθημερινή βάση.
Μα αυτό λέμε, πως ο υπάλληλος που θα ενημερώνει και θα διαχειρίζεται το e-shop, δεν έχει καμία σχέση με τον έμπειρο επαγγελματία που θα ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕΙ το e-shop.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικές ερωτήσεις κατασκευής ιστοσελίδων”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες