Πως στέλνω λεφτα στο paypal

Γενικές ερωτήσεις και απαντήσεις που έχουν σχέση με το Internet και την καθημερινή του χρήση.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
spirospin

Δημοσίευση από spirospin » 11 Οκτ 2012 21:34

Ισως να είναι λίγο χαζή απορία. Έχω paypal εδώ και αρκετό καιρό αλλα το χρησιμοποιούσα για να λαμβάνω πληρωμές και στην συνέχεια να στέλνω τα χρήματα στον τραπεζικό μου λογαριασμό,

Τώρα θέλω να κάνω το αντίθετο, να στείλω λεφτά από την τράπεζα στον λογαριασμό μου. Αρχικά να σας πω ότι παρόλο που έχω ενώσει το λογαριασμό μου στο paypal με τον λογαριασμό στην τράπεζα, ότι δεν έχω στο ένα ότι λεφτά έχω στο άλλο (το λέω γιατί ξέρω άτομα που τους συμβαίνει αυτό)

Έστειλα λεφτά στο paypal στα στοιχεία που λέει όταν πας στην επιλογή My account > top up. Σου λέει να τα στείλεις στην Bank of America N.A., Athens.

Έχουν περάσει 2 εργάσιμες και δεν έχουν φτάσει ακόμα στον λογαριασμό μου στο paypal. Θέλω να ρωτήσω αν στέλνετε κι εσείς έτσι λεφτά στο paypal, και αν ναι, πόσες μερες κάνουν να φτάσουν;

Άβαταρ μέλους
hitca
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από hitca » 11 Οκτ 2012 22:02

Ναί, τα στέλνεις από (οποιοδήποτε) λογαριασμό πού έχει το ΟΝΟΜΑ ΣΟΥ (με λατινικά στοιχεία) όπως το χρησιμοποιείς και στο paypal, επιπλέον χρησιμοποιείς ένα μοναδικό συνδυασμό γραμμάτων και αριθμών στην αιτιολογία κατάθεσης (στο δίνει το paypal αυτό). Αλλιώς η κατάθεση θα απορριφθεί και θα επιστρέψουν στον λογαριασμό σου στην τράπεζα.
Λογικά δεν απαιτούνται πάνω από 3 εργάσιμες ημέρες (σε δικές μου αντίστοιχες περιπτώσεις σε 2 ημέρες είχε διεκπεραιωθεί η συναλλαγή).
Η τράπεζα μπορεί να σε ενημερώσει σχετικά με την εξέλιξή της και το paypal σου στέλνει ενημερωτικό email ότι έγινε επιτυχής κατάθεση στον λογαριασμό σου.
«Μάθε από τα λάθη των άλλων γιατί δε θα προλάβεις να τα κάνεις όλα μόνος σου»
Οι Έλληνες είμαστε «θεατές των λόγων και ακροατές των έργων» (.... ο Θουκυδίδης το είπε !)
«Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Αυτοί που κερδίζουν, αυτοί που χάνουν και αυτοί που καθορίζουν ποιοι κερδίζουν και ποιοι χάνουν! »

Απάντηση

Επιστροφή στο “Internet Help”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης